Minu uus koduleht (töös)

Kõik muu huvitav
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Minu uus koduleht (töös)

Post by MartinV »

Nokitsen siin juba mõnda aega oma uue lehe kallal ja mõtlesin, et kuigi asi veel pooleli, võiks juba natuke tagasisidet koguda:

http://www.martinvarik.com/index2.html

Nurisemine teretulnud nii pildivaliku kui ka kasutajaliidese ja muu teostuse osas.

Erinevalt vanast lehest pole plaanis linkida avalehelt erinevaid lambigaleriisid, vaid esitleda ennast ainult kõige paremast küljest.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Minu uus koduleht

Post by Tom »

Leid - hekivad ööpilved Tallinna kohal. Pole varem sellist fotot näinud.
Esmamulje - kas on poolik?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by MartinV »

No väga poolik pole, mingi kontaktilehe lisan veel, võib-olla päist/menüüd kõpitsen ja pildivalik/arv/thumbide suurus pole ehk lõplik - "otheri" alla pole küll kahjuks eriti täiendavat materjali võtta ja praegunegi valik tundub kuidagi imelik. Algset thumbide laadimist on kah plaanis natuke kenamaks teha. Aga midagi palju rohkemat polnudki plaanis esialgu lisada, algatuseks lihtsalt eesmärgiks teha natuke atraktiivne leht paremate piltide näitamiseks.

Mis sulle kõige poolikum tundus kontseptsioonis või teostuses?
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by Tom »

Siis ei olegi poolik. Vaadates kajab meeles sõna fäänsi. Läppari väiksel ekraanil tundus arvutile see tulevärk ressurssisööv ja venis piklikuks. Aga suurema monitori ja kiirema arvutiga saab selle tunde kätte küll, mis sul eesmärgiks võis olla. Suured pildid on teravad ja üsna suured (kindlasti leiavad allalaadimist).
Ma ei teeks jaotust autod ja other... mitte, et seda ei võiks teha aga ikkagi. Jaa teistele on ikka väga lihtne nõu anda.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by MartinV »

Njah, mulle hakkab ka meeldima mõte kahte kategooriat mitte teha. Samas tundub, et ma tahaks thumbide suuruseks saada midagi praeguste "autode" ja "muude" vahepealset, mis tähendab, et ma peaks üksjagu pilte ära jätma.

Kuidas sulle kui "mitteautofännile" :) tundub - mis protsendi nendest ligi sajast autopildist võiks ära visata, nii et vaheldusrikkus ei kannataks ja üldmulje ja keskmine tase ehk isegi paremaks läheks?

Algne mõte oli hoopis veel kuni 10 autopilti juurde panna, aga ühel lehel läheb siis koos "muudega" kitsaks kätte. Variant on ka 100+ pildist näidata juhusliku valikuna u. 50, aga siis läheks liiga randomiks ära ja inimene ei pruugiks enam uuesti leida pilti, mis talle korra on meeldinud.

Saidi "tulevärk" on jah nagu ta on, Chrome jooksutab seda kõige paremini (täitsa kena ka läpakas), seejärel Opera ja alles siis Firefox. IE on ka päris nobe, aga seal on tulevärki oluliselt vähem.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by Tom »

Ma võibolla teeks nii, et 50% autopilte ja 50% muud. Ja siis kui muud juurde teed paned samapalju autot juurde. Aga võib-olla sa tahad näidata, et oled spetsialiseerunud?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by MartinV »

Senine spetsialiseerumine võiks jah välja tulla. Lükkasin praegu kategooriad kokku, aga nüüd peaks sealt hakkama midagi ära jätma. "About" link veel ei funka. Samuti ei peaks nüüd thumbide loadimisel korraks katkisi pildiasemikke nägema, kui just loadimine väga kaua ei võta.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by Saldre »

Thumbnailid:
* Mina teeksin need julgemalt suuremaks. Ära karda, et kasutaja peab skrollima - kellele sinu pildid meeldivad, need skrollivad hea meelega.
* Miks mitte dünaamiliselt juba laetud thumbnaile näidata? Kõikide thumbnailide laadimiseks läks natuke aega, selle asemel oleks kas või esimest kümmet juba vaatama hakanud.
* Suure pildi laadimisel võiks mingi loader ikoon kusagil jooksma hakata. Hetkel mitu torrentit taustal tulemas ning thumbnail'i klikkamise ja avanemise vahel ~1.5 sekundit, mille jooksul ei saa päris hästi aru, kas klikkamine õnnestus või mitte.
* Hover efekt on minu jaoks natuke aeglane, võiks pisut kiiremini reageerida, aga eks see ole maitse asi.

Parempoolsed täägid:
* Hiirega peale minnes on pildid ühes kohas, klikkides hüppavad teise kohta. Bugi või feature? :)
* Aktiviseeritud tääg ei pea ju teisi ära kaotama; pigem oleks lahe, kui saaks kohe mingile uuele täägile switch'ida, mitte ei pea ennem eelmist deaktiveerima.

Javascript:
* Mitte, et perfomance'i võit midagi muud kui marginaalne oleks, aga võid ju jQuery objektid ära cache'ida ning aktiivsemalt chaining'ut kasutada.

Muuseas, ülikena kaader. Väga mõnus dünaamika ulatus. Ainult parempoolne ülemine tume gradient alla suunas on natuke häiriv.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by MartinV »

Thumbid oleksid ideaalis natuke suuremad jah, aga see praegune UI lahendus ei sobi hästi skrollimisega kokku - kui kõik pildid ja tagid korraga näha pole, võib tekkida olukord, kus tagi peale minnes kaovad kõik nähtavad pildid või vastupidi.

Thumbide jooksva näitamisega tekkisid FF-is visuaaliprobleemid, kippus katkise pildi ikooni + alt teksti näitama, kuni vastav thumb kohale tilkus, väga kole oli. Sellele oleks erinevaid workarounde, aga ei tundu vaeva väärt. Vaatab, kas teeb pigem selle laadimisprogressi nähtavamaks/ilusamaks või jätab nii nagu on.

Arvestades suurte piltide mahuga oli nende loading staatus plaanis, aga jõudis juba vahepeal meelest minna. Peaks olema muidugi.

Thumbide hover lagib jah FF-is, Chrome on kõige lähemal sujuvusele ja minu soovitud kasutuskogemusele :/ Kardetavasti on see FF CSS3 aeglus, mida JS-i täiendava tuunimisega palju ei ravi, vaatab-proovib, variant on see animatsioon FF-is ära jätta või millegi muuga asendada.

Tagi klikkloogika on tõesti natuke vähem intuitiivne kui kõik ülejäänud click/hover käitumised, aga tundus parim võimalik lahendus. Mõte on jah selles, et klikk filtreeriks ainult vastava tagi pildid välja ja tooks ühte kohta kokku, et saaks neid segamatult ja lihtsalt vaadata, ilma, et vahepeal toimuks mingid muud hoverid või peaks neid thumbe hiirega ekraani eri otstest otsima. Ideaalis toimuks "filtreerimine" animeeritult, hoomatava flow'ga, aga seda ei paistnud algsete katsetuste põhjal hästi välja vedavat.

Järgmine küsimus oli siis muidugi see, et kas selles vaates ülejäänud tage näidata ja kuidas "filtri" jälle maha saab. Praegune lahendus tundus paremini thumbe ja tage "visuaalselt sünkroonis hoidvat" kui see, et ülejäänud tagid ka nähtaval ja otse klikitavad oleks. Kaalusin ka mingit abiteksti, mis julgustaks valitud tagi uuesti klikkima, aga hetkel ei pannud seda.

JS-is on tõesti mõned elementide set'id, mida kannataks muutujas hoida, hea tähelepanek.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Minu uus koduleht (töös)

Post by Tom »

Millisest punktist sul need helkivad ööpilved on pildistatud?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Post Reply