DOF kalkulaator

Kõik fotograafiast
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Tegin sellise äärmiselt ebamugava ja koleda kasutajaliidesega asja:

http://www.martinvarik.com/dof/

Aga muidu töötab ja on ehk huvitav erinevate kombode DOF-e visualiseerida. Ja samuti suudab ta anda vastuse, mille väljaarvutamise nimel olen ma põhikoolist saadik üritanud progemist õppida - mis toru annab samasuguse pildi crop kaamera ees nagu 24L annab täiskaadri ees.

Vastus: 15mm F/0.86...
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: DOF kalkulaator

Post by Tom »

Manuaali mõjutused :)
?


Kalkulaator pole kole aga selgitavam joonis võiks olla...
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Täiendasin kalkulaatorit natuke, nüüd näidatakse DOF-i algus, lõpp ja ulatus välja ka numbriliselt, lisaks veel formaadi-fookuskauguse kombinatsioonist tulenevad horisontaalsed ja vertikaalsed vaatenurgad (Field of View) ja teravustamiskaugusel pildile mahtuva ala suurus (Coverage).

http://www.martinvarik.com/dof/

EDIT: Nüüd on võimalus kalki kasutada ka nii, et lisada paar kaamerat (nupp "Add camera / lens"), panna neile kõigile erinev sensorisuurus ja vajutada siis ühe kombo juures nuppu "set this hFOV for all". Seepeale pannakse kõikidele kaameratele vastavalt sensori suurusele ette toru, mis annab valitud komboga sama horisontaalse vaatenurga e. võrreldava kadreeringu.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: DOF kalkulaator

Post by Tom »

Siis on minu 6x9 (oletades, et on 106mm) Voigtländeri vaateväli sarnane täiskaadri 45mm vaateväljaga?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Jah, kui sul on 106mm F11 toru, siis täiskaadri ees annaks sarnase kadreeringu ja DOF-iga pildi 45mm F4 toru ja 1.6 cropi ees 28mm 2.8 toru.

Seega peaks need meie kaks pilti olema sama vaatenurgaga, sest mul oli 28mm Mir-10 ees:
Image
Image

Peaaegu võimalik ju, kuigi natuke tundub sinu oma laiem äkki?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Leidsin nüüd veebist miski "segadussõõri" numbri ka V1/J1 sensori kohta (ma ei tea, miks see lihtne jagamistehe mul endal üle jõu käis:) ja selle tulemusel lisasin selle sensori DOF kalkulaatorisse, et teada saada, mis DOF-i suurte kaamerate torud selle süsteemi ees teoorias annavad.

Näiteks 14-24mm f/2.8 toru V1 ees peaks vaatenurga ja DOF-i poolest olema ligikaudu võrreldav 38-65mm f/8 toruga täiskaadri ees. 50 f/1.4 V1 ees peaks olema umbes sama, mis 135mm f/4 toru täiskaadri ees. Et siis natuke targem jälle.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Jäi silma link eriti visualiseerivale DOF kalkulaatorile:

http://kingfisher.in.coocan.jp/boke2/bokekeisan2e.html
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: DOF kalkulaator

Post by Kristen »

See viimane on päris lustakas mänguasi. Aga tee edaspidi link, mis aveneb uues aknas siis ei pea hakkama foorumisse tagasi navigeerima :)

K
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: DOF kalkulaator

Post by MartinV »

Link targeti muutmine paistab üllatavalt suur keberniit olema selle foorumitarkvaraga, varemgi tahtnud seda ära muuta. Seniks Ctrl-klikk abiks :)
Post Reply