Pilditöötlus tablet'il

Kõik fotograafiast
Post Reply
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Pilditöötlus tablet'il

Post by Saldre »

Dpreview ülevaade iPad 2-st

Kuna juba mitmel kolleegil iPad olemas, siis paratamatult olen ka ise mõelnud, et kuidas ma sellist seadet ära kasutada saaksin. Kuna ma eriline app'ide tõmbaja ei ole ning fanaatiliselt Apple'it ka ei austa, siis niisama pole mul mõtet seda või ühtki teist tablet'it endale muretseda. Küll aga - kui lasta nüüd fantaasial lennata - sobiks mulle ideaalselt taoline tahvel, millele saaksin kiirelt oma kaamerast pildid talletada (kas spetsiaalse mälukaardi pesa kaudu või siis üle WiFi). Seade buudiks kohe Lightroom'i taolisesse keskkonda, kus koheselt access kõigile hilisematele piltidele (ning mahe naishääl küsiks "What would you like to edit today?" :)). Seadmel oleks piisavalt resurssi, et ilma vaevata RAW-sid töödelda, ning piisavalt värvikorrektne matt ekraan, et pärast arvutis seda korrigeerima ei pea hakkama.

Ülevaatest selgub, et RAW-töötluseks iPad 2 oma kahetuumalisega päris sobilik veel ei ole, nii et taolist seadet peab veel ootama. Võib eeldada, et värvitöötluseks korralik ekraan (olgugi et väike - 10") lisab hinnale paraja põntsu.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Pilditöötlus tablet'il

Post by MartinV »

Mina pole iPad'ist kunagi aru saanud ja keeldun seda ka praegu tegemast - milleks on vaja peaaegu läpakasuurust asja, mille funktsionaalsus vaevu ületab nutitelefoni võimalusi? Popp ja noortepärane küll, kui vaadata, millised lastehordid neid alati müügikohtades näppimas on, aga millekski reaalselt kasulik? Huvitav lugeda tehnofriikide ülestunnistusi Anandtechi iPad2 arvustusest:

http://www.anandtech.com/show/4225/the-ipad-2-review/19

Läbiv motiiv - suure hurraaga hangitud, varsti jäi vedelama, sest sellega pole midagi mõistlikku teha.

Dpreview arvustus üritab asju natuke positiivsemalt näidata, aga möönab kah, et eriti RAW-d pildistava fotograafi jaoks suht pointless. Nojah, RAW-de jaoks võiks isegi mu paariaastane quadcore lauaarvuti natuke kiirem olla - nt gradientide Lightroomis vedamisel pole kõik päris sujuv.

Ise vaataks pigem mingi 11"-13" ultraportable läpaka poole, iPad-ist kuni 2x kallim, aga pole ka lihtsalt hiiglaslik iPhone, vaid täisvõimalustega arvuti, mis ka Lightroomi enam-vähem välja veaks. A la Macbook air, Lenovo X220, Samsung ZX310 / 900X1A (paras kirves küll). Piisavalt jõudu, et natuke pilte töödelda ja nt full-HD videot maha mängida (see vist käib tüüpilisel netbookil üle jõu), ja piisavalt SSD-d, et üks mõnekümnegigane shoot "põllu peal" backuppida ja vajadusel üle käia.
Post Reply