Canonilt uut kola

Kõik fotograafiast
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Canonilt uut kola

Post by priitv8 »

Tom wrote:Ainuke põhjendus, miks lowpass filter alles jäi on see, et meil oli laos 5d mk3 juppe kõvasti ja me saime kõik ära kasutada :)
Canoni väitel on tegu nende enda CMOS-ga.
See filtri jutt oli ju naljaga pooleks, eks?
MartinV wrote:Paar näidispilti kah väljas:
Vaata ülalviidatud canoni jaapani lehe allotsas olevat reklaamvideot ka! (HD-s mõistagi).

EF lens News (EF11-24mm F4L USM kataloog, PDF, jaapani keel.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canonilt uut kola

Post by Tom »

Pigem ikka tsitaat kui nali ;)
http://www.fotosidan.se/cldoc/video-int ... ds-and.htm
03:10 - 04:53

Ehk kui nad võtaks filtri ära siis peaks uue kere disainima.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Canonilt uut kola

Post by priitv8 »

Aga 1:1 crop on ikkagi väga bueno ka 5S-l:
Untitled.png
Untitled.png (2.9 MiB) Viewed 328 times
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canonilt uut kola

Post by MartinV »

Tollest videost jääb jah mulje, et see topeltfilterdamine võimaldab mingeid jubinaid (ilmselt siis kogu optiline tee kuni AF moodulini?) samas kohas hoida. Võib-olla siis isegi 5D3-ga võrreldes samas kohas, kui kere suht sama on. Samas vähemalt peegliliigutamise süsteem olla erinev, paremini "pehmendatud".

Videot see kere ju teeb, kuigi vist kehvemini kui 5D3, mis omakorda pole nii hea kui D750 ja vist ka D810. Seda ma ei oska öelda, kas see on ka mingi sensoriarhitektuuri vms elektroonika teema või lihtsalt kättevõtmise/turusegmenteerimise asi, et ei suudeta videot selle sensori pealt piisavalt hästi maha lugeda ja videos tagasiminek toimus. Vaevalt seal 5D3/1Dx-ga mingit otsest jupijagamist on, väga erinevate näitajatega sensor ja järgmine protsessoripõlvkond kah.

Ja kogu see asi oli ju jälle "paper launch", kui alles juunis asju saama hakkab. Võib-olla tulevane 5D4 saab jälle mitmekülgsem riistapuu olema võrreldes selle resoniššikaga.
priitv8 wrote:Vaata ülalviidatud canoni jaapani lehe allotsas olevat reklaamvideot ka! (HD-s mõistagi).
Ei märganud nendel lehtedel muud videot kui 5Ds-i lehel paar näidisklippi.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Canonilt uut kola

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Videot see kere ju teeb, kuigi vist kehvemini kui 5D3, mis omakorda pole nii hea kui D750 ja vist ka D810. Seda ma ei oska öelda, kas see on ka mingi sensoriarhitektuuri vms elektroonika teema või lihtsalt kättevõtmise/turusegmenteerimise asi, et ei suudeta videot selle sensori pealt piisavalt hästi maha lugeda ja videos tagasiminek toimus.
Seal on põhiprobla see, et nt 4K video jaoks oleks vaja ainult 2160 pikslireaga sensorit. Kui neid on rohkem, tuleb hakata pilti interpoleerima. See on ka üks põhjusi, miks a7S juures kiidetakse just video režiimis seda, et pildi saab maha ilma interpoleerimata (no pixel binning) - vastavus sensori ridade ja videoridade vahel on 1:1. Sony ilmselt jätab sensori ülalt ja alt mõned read lihtsalt lugemata, aga videopildis ei panda kokku ülerea loetud infot või mitmelt realt keskmistatud infot.
MartinV wrote:Ei märganud nendel lehtedel muud videot kui 5Ds-i lehel paar näidisklippi.
Need 3 videot seal olidki jah. No ja nende HD kvaliteet oli ka alla 1080p.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Canonilt uut kola

Post by priitv8 »

Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canonilt uut kola

Post by Tom »

Minu meelest oleks võinud C natuke rohkem pingutada ja D810 st veidi kaugemale astuda, et Nikonit stimuleerida. Siis oleks kenasti kord N peal ja C all ning vastupidi.
Seni ma C mudelitele hea pilguga ei vaata kuni nad oma AF-On nuppu õigele kohale ei aseta (1Dx on näiteks erand).
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canonilt uut kola

Post by MartinV »

4K video jaoks oleks vaja ainult 2160 pikslireaga sensorit. Kui neid on rohkem, tuleb hakata pilti interpoleerima. See on ka üks põhjusi, miks a7S juures kiidetakse
Jah, aga tavalise HD video jaoks peavad kõik tänapäevased fotokad ju midagi ette võtma oma liiga kõrge resoga. A7s-il on võib-olla kerge täpselt 2x alla scale'ida oma 4K pilti - kuigi ma ei kujuta ette, mis faasis seda tehakse, kas kombineeritakse juba bayerist kokku 1080 reaga pilt või loetakse ilus värviline 4K ja siis skaleeritakse seda.

Igatahes olen ma aru saanud, et A7s suudab teha ka väga head 1080p-d, erinevalt ülejäänud A7 versioonidest, Canonitest ja Nikonitest (ma küll ei tea, kui lähedale "ausale" 1080p-le D810 ja D750 jõuavad). Ka 5D3 ML RAW video pidi päris hea olema. Aga seda vist polegi teada, mis trikke kes kasutab skaleerimiseks ja millistest riistvaralistest piirangutest need kellel tulevad.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canonilt uut kola

Post by MartinV »

11-24L arvustus, sealt näha vaatenurga ja perspektiivimoonutuse eripärasid paari muu Canoni lainurgaga (14L ja 24LII) võrreldes:

http://timdoddphotography.com/blog/canon-11-24-f4l
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canonilt uut kola

Post by MartinV »

11-24L põhjalik arvustus:

http://www.the-digital-picture.com/Revi ... -Lens.aspx

Lühikokkuvõte: änksa ja ainulaadne toru

Ja canonrumorsi väitel olla 50L 1.2 II töös, see võiks isegi huvitav olla.
Post Reply