Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Kõik fotograafiast
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Murekohaks ainult hind ja füüsiline suurus.
Huvitav. Mõtlesin isegi ükspäev just selle peale, et FE bajonetiga pole tegelikult ühtegi objektiivi, mis peeglita ja lühikese töökaugusega kere eeliseid kasutaksid (tagumine lääts väga sensori lähedal).
Artiklites vahel nagu mainitakse, aga päriselus on kõik lihtsalt pika tagajupiga klassikalised distagonid. Ilmselt asi ikka enne kumerat sensorit toimima ei hakka.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by MartinV »

RX1-l on lapik sensor ja toru, mille tagumine element on suht vastu sensorit, pildikvaliteet pidi väga hea olema, nii et põhimõtteliselt ikka saab, aga vahetatavate objedega küllap keerulisem - see RX1 toru läbi E-mounti vist ei mahuks.

FE torudest on Voigtländeri ülilainurgad (10, 12 ja 15) sellised puhtad mirroless disainid, mis on mingil määral ka Sony sensorite jaoks optimeeritud. Kvaliteedikontroll olevat kõikuv, aga nt. head 10mm isendid olevat nurkadeni korralikud, nii palju, kui ma fredmiranda foorumist mäletan.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by priitv8 »

MartinV wrote:RX1-l on lapik sensor ja toru, mille tagumine element on suht vastu sensorit, pildikvaliteet pidi väga hea olema, nii et põhimõtteliselt ikka saab, aga vahetatavate objedega küllap keerulisem - see RX1 toru läbi E-mounti vist ei mahuks.

FE torudest on Voigtländeri ülilainurgad (10, 12 ja 15) sellised puhtad mirroless disainid, mis on mingil määral ka Sony sensorite jaoks optimeeritud. Kvaliteedikontroll olevat kõikuv, aga nt. head 10mm isendid olevat nurkadeni korralikud, nii palju, kui ma fredmiranda foorumist mäletan.
Kõlab väga hästi. Peaks uurima neid veidi. Aga Sony ise on siiani tootnud ainult oma A-mounti versioone, mis on pandud E-mount-i kesta sisse. Nii tundub mulle isiklikult.
Endal on tekkinud mingi seletamatu sügelus a6300 suunal. Viimati ajas mind jälle närvi see, kuidas a7 ikka ei suuda AF-da, kui valgust veidigi vähem, kui südapäeval. Pildistasin kohvikus ühte sünnipäeva ja täitsa 50-50 on need teravuse paika saamised tal. Sellest, kui kaua see kõik aega võtab, ma ei räägigi.
Kaamerasisene S-Log 4K videosalvestus on teine asi, mis mind tolle 6.3K juures erutab.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by MartinV »

priitv8 wrote:Kõlab väga hästi. Peaks uurima neid veidi.
Need Voigtländerid pole muidugi AF, kui see on oluline. Nii laiade ja mitte väga valgusjõuliste asjade puhul vast väga mitte siiski.
priitv8 wrote:Aga Sony ise on siiani tootnud ainult oma A-mounti versioone, mis on pandud E-mount-i kesta sisse. Nii tundub mulle isiklikult.
No see vist on liialdus, ma pole küll optilisi skeeme võrrelnud, aga vist ikka ükski FE toru pole mõne A-toru analoog, kõik ikka uued arendused. Ma ei tea, kui paljudel on tagumises otsas mingi 25+mm tühja ruumi, et teooriaski saaks sama optilist skeemi peegelkaameral kasutada.
priitv8 wrote:Endal on tekkinud mingi seletamatu sügelus a6300 suunal. Viimati ajas mind jälle närvi see, kuidas a7 ikka ei suuda AF-da, kui valgust veidigi vähem, kui südapäeval. Pildistasin kohvikus ühte sünnipäeva ja täitsa 50-50 on need teravuse paika saamised tal. Sellest, kui kaua see kõik aega võtab, ma ei räägigi. Kaamerasisene S-Log 4K videosalvestus on teine asi, mis mind tolle 6.3K juures erutab.
Kuidas sellel A6300 müraga oli, nii hull vist polnud, et mis hämaras AF-iga võidad, selle annad müraga tagasi? :) Mul on Sony süsteemi AF üsna ebaoluline praegu :) ja cropika poole seepärast ei kisu - kunagi ilmselt võtan mingi järgmise FF Sony ligi ja alternatiiviks sobiks midagi, mis ikka natuke põhjalikumalt torude vaatenurki muudab, nt M43. Nikon 1 oleks veel vägevama cropiga, aga pole IBIS-t ja süsteem on manuaaltorudevaenulik. Pentax Q oleks juba samm liiga kaugele :)
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Kuidas sellel A6300 müraga oli, nii hull vist polnud, et mis hämaras AF-iga võidad, selle annad müraga tagasi? :) Mul on Sony süsteemi AF üsna ebaoluline praegu :) ja cropika poole seepärast ei kisu - kunagi ilmselt võtan mingi järgmise FF Sony ligi ja alternatiiviks sobiks midagi, mis ikka natuke põhjalikumalt torude vaatenurki muudab, nt M43. Nikon 1 oleks veel vägevama cropiga, aga pole IBIS-t ja süsteem on manuaaltorudevaenulik. Pentax Q oleks juba samm liiga kaugele :)
Mind huvitabki 4K video palju rohkem, kui miski muu seal. Ja 4K jaoks on APS-C sensor endiselt liiga suur :D Aga selle raha eest peaks olema enam kui pädev UHD videokaamera.
See mees siin teeb ta küll üsna maatasa : Newsshooter Sony a6300 EBU lab test by Alan Roberts: Surprising results ‘not suitable for use in general broadcasting’
Aga tema mängibki teises liivakastis, nii et tema jutt läheb arvesse kui huumor.
Sony’s new a6300 brings high end 4K features from the a7 range to the masses
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by MartinV »

Photokinal tuli igast ägedaid asju välja, aga see on küllap üks kummalisemaid:

http://petapixel.com/2016/09/23/laowa-2 ... o-awesome/

Vähemalt on lainurk ja Canonile, kuigi mitte eriti valgusjõuline :)
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Valgusjõuline lai/normaal Canoni cropile

Post by priitv8 »

Meditsiinist tuttav :)
Post Reply