Canoni demopäevad

Kõik fotograafiast
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Canoni demopäevad

Post by Saldre »

Natuke 7D-ga filmimisest. Hetkel võtan üles materjali, mis ei ole kvaliteedikriitiline, seepärast läksin 1080p/25 pealt üle 640x480/50 peale, kuna esimene krõbistas vaevalt 6 minutiga terve 2-gigase mälukaardi ära. Sellest olukorrast tekkis igatsus 480p/25 režiimi järgi, kus resolutsiooni on casual shooting'u jaoks piisavalt, samas ei söö ta sul mälukaarti hetkega ära.

Teine teema on pakkimine. Saan aru, et need filmitavad .mov failid on suhteliselt uncompressed, kuid võiks ju võimalus olla compressed materjali järgi (JPG vs RAW, if you will). Vahel tahaks niisama hetki filmida ilma igasuguse kavatsuseta seda kuidagi hiljem PP-s töödelda, ehk ainult kokkumonteerida. Tõsi, viimane tähendaks lõpptulemuseks topeltpakitud videot. Ja eeldaks Digic5 protsessorit, mis siis on-the-fly pakkimisega hakkama saaks... Ja uusi akusid, mis eelmainitud pakkimist kauem kui pool minutit toetada suudaksid...
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canoni demopäevad

Post by MartinV »

Oh teid mälukaardipuudega inimesi - tehakse teile kaamera, mis on megapiksleid ja HD videorežiime pilgeni täis topitud, ja mis teie teete - võtate mRAW ja 480p :)
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Canoni demopäevad

Post by Saldre »

MartinV wrote:Oh teid mälukaardipuudega inimesi - tehakse teile kaamera, mis on megapiksleid ja HD videorežiime pilgeni täis topitud, ja mis teie teete - võtate mRAW ja 480p :)
Hoidku need megapikslid endale, andku mulle hoopis dünaamikaulatust! Huvitav, mis Fuji S-seeriast saanud? Kasutas ju Nikoni keresi ja tuunitud dünaamikaulatusega sensoreid.

Filmisin 640x480 materjali ning teadsin, et lõikan selle post-production käigus 16:9 formaati, aga ometi läks mul meelest arvestada sellega, et formaadi muutmine tähendab antud juhul päris palju vertikaalse materjali väljalõikamist. Ehk siis oleksin pidanud enable-ima 16:9 overlay, et osata õigel ajal õige kadreeringuga arvestada. Ausalt öeldes ei ole ma kursis, kas Canonitel selline overlay-võimalus olemas on.
Post Reply