Canoni demopäevad

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Canoni demopäevad

Post by MartinV »

Eile oli jutuks, et homme (6. oktoober) on Overallis 60D demopäev, 17.30 räägib Andrus mingit juttu ka sellest natuke. Ma sain aru, et Margus on sinna minemas, ma mõtlen, et tulen siis ka, ühtlasi saab proovida oma 70-200'ga teha samu pilte, mida Mk II toruga eile tehtud sai, siis hea võrrelda.

Ja nüüd on miski objektiivide demopäev (Tallinnas 23. okt) ka välja kuulutatud, nagu Fotoluksil eelmine aasta oli:

http://www.overall.ee/Kampaaniad/080-Objektiivid/

Mõnedel torudel natuke soodushinnad ka :)

Üht-teist ju proovida võiks (7D-ga pole sellisel proovipäeval veel käinud) - nt tilt-shifti videona salvestada ja ennast veel kord 24L-iga ärritada vms.
Margus
Posts: 130
Joined: 21.03.2010 23:42

Re: Canoni demopäevad

Post by Margus »

Mõtlesin minna kui ajaga jänni ei jää
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: Canoni demopäevad

Post by Kristen »

Käisin. päris põnev (võrreldes 300d) aga ootaks kuhugi testpilte ja ülevaadet tootmises olevast kaamerast.
K
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canoni demopäevad

Post by MartinV »

No 550D ja 7D said ju pildi osas suht identsed, vaevalt see 60D-gi väga mingis suunas kõigub; eks põhiline olegi, kuidas kätte istub, mis featuure vaja on ja kui palju on CF kaartidesse investeeritud :)

BTW, Stockmanni oktoobri püsikliendipakkumistes on 7D hetkel 19 990 krooni, nii odavalt pole teda minu meelest siinkandis veel müüdud (kui neid veel seal reaalselt saada on - kohapeal pole käinud).
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canoni demopäevad

Post by MartinV »

Suht kummaline uudis:

http://www.robgalbraith.com/bins/conten ... 0057-11067

Canon hakkab 7D ja 5D2 omanikele Jaapanis pakkuma võimalust vahetada oma režiimiratas sellise lukustuva variandi vastu nagu 60D-l. Hinnaks u 125 taala. Maitseasi (mulle ei meeldinud), aga säärast veidrat upgrade'i pole Canon minu teada varem pakkunud. Aga näiteks Nikon pakkus millaski võimalust D3 puhvri mälumahu upgrade'imiseks.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Canoni demopäevad

Post by Saldre »

Mul oli ka nüüd paar demopäeva 7D'ga - suured tänud Martinile, kes mulle oma armastatud kaamera oli nõus laenama. Kriban natuke oma muljetest ning seda just 40D omaniku perspektiivist.

Käsitlemisel on paar muudatust tulnud - On/Off nupp teises kohas (kõige asjalikum ümberpaigutus, samuti on nuppu kergem liigutada kui 40D'l), Info jm nupud ekraani alt osast vasakule jne -, aga kõik need said kiirelt selgeks, mis oli positiivne (arvasin eelnevalt, et harjumisega läheb rohkem aega). Kere on ümmargusem ning seda just sisseehitatud välgu juures, mis on nüüd armsalt aerodünaamiline. Kere käes otseselt suurem ei tundu, ent pisut raskem küll, mis on pluss, sest ta "vajub" inertsist oma impruuvitud kumerustega kätte paremini.

7D kere juures meeldib ka korpuse pind, mis on pisut karedam, tundudes seeläbi kuidagi vastupidavamana (40D on lihtsalt ebaseksikalt sile). Mis ehk väliselt pisut häirib on värvivalik: enamus nuppe on sinise ikooniga, režiimivalikurattal on roheline ikoon ja lisandunud filmimiseikoon üksikult punane. Natuke kirjuks läheb kätte; miks ei võiks kõik olla ühesugune sinine (või veel lahedam - Canoni punane)? Mehhaaniliselt poolelt jäi meelde ka see, et galeriis-ringi-surfamise-ratas klõbiseb, kui seda õrnalt näpuga tonksata, samuti on kuulda kaamera sisselülitamisel sensor-cleaning protsessi - kumbagi ei ole ma täheldanud 40D juures. Ehk lihtsalt õnnetum partii vms?

Ekraan on terav ja toob pildi tegelikud värvid hoopis kontrastsemalt välja. Ka menüü on visuaalselt ilusam, just eriti see kaamera nuppude konfimise koht, mis on oma visuaalse ülevaatega suht impressive (kuigi ma ise vajasin ainult päästiku ümberseadistamist). Teistest muudatustest jäid silma särikompensatsiooni laiem vahemik (ise ei vaja, kuid vahva, et olemas) ning aku detailsem info.

Pildistamisest nüüd. Ütlen kohe ära, et parema ekraani tõttu on teravustamine lausa lust. Portree pildistamisel oli suhteliselt kerge aru saada, kas fookuses on inimese kulmud või silmad. Kasutasin selleks küll 5x-zuumi, ent 40D'ga oli antud ettevõtmine ka 10x-zuumiga parajalt keeruline. Pildiotsijat kasutasin vähe, ent sellegi natukese ajaga sain aru, et vähemalt Canoni enda 17-85mm'iga võisin autofookuse peale suhteliselt kindel olla (ma ei oska öelda ega meenutada, kust mul on tekkinud kerge ebausaldus ning paranoia fokusseerimise kaamera hooleks jätmisel).

Valgusemõõtmine oli pisut kaootiline, täpsemini öelduna oli 7D mõõtmisel agressiivsem, mis natuke häiris. 40D'ga heledamalt alalt tumedamale vaadates keris säri ennast madalamaks sujuvalt, nii et oskasin automaatset särimõõtmist ette arvata ning soovitud hetkel selle lukustada. 7D suutis sarnastel üleminekutel kummaliselt ekstreemseid variante pakkuda, üritades kiirelt arvesse võtta ka kaadri servades olevaid valgusallikaid, mis mind tegelt üldse ei huvitanud. Kindlasti oli asi mõõtmiserežiimis, mis 40D'l mul alati Spot-metering peal, kuid mida 7D'l ei õnnestunud mul millegipärast vahetada.

Filmimist proovisin tagasihoidlikult, kuna soovisin võimalikult palju ruumi piltide jaoks jätta (ning needki otsustasin teha mRaw formaadis). Ei ole jõudnud veel arvutis vaadata, samas kvaliteedis ma ei kahtlegi (juba kaamera enda ekraani pealt vaadatuna on teravus ning värvid kõik oivaline). Playbacki kiiruse valik ning kaadri haaval edasiminek on tore, samas puudub kiiresti edasi või tagasi kerimise võimalus, millest on kahju. See eest on asjalik, et kui kogemata keset mingit videolõiku näiteks päästikut vajutada ning pildigalerii koos mängitava videoga kinni läheb, siis selle uuesti avamisel saab videot mängida samast kohast edasi, mitte ei pea otsast peale vaatama.

Piltide kvaliteeti ning nende töötlemist saan kommenteerida mõne nädala jooksul, kui olen jõudnud väikese posu kaadreid juba "ilmutada".
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canoni demopäevad

Post by MartinV »

Milline see su metoodika siis on - ma saan aru, et Av ja päästiku konfid poolvajutuse peale säri lukustama? Ma saan aru, et see sõltub konkreetsest kaadrist/eesmärgist, aga mille järgi/pealt sa siis selle säri tüüpiliselt võtad? Ja kas ma sain õigesti aru, et sa eelistad käsifookust Live Views, mitte autofookust? On see kõik portreespetsiifiline lähenemine sul, või midagi, mida sa suht üldiselt kasutad?

Seda ma ei oska arvata, miks sul Spot-i peale ei õnnestunud mõõtmist lülitada; videote "kiiremaks" kerimiseks aitab kaader edasi/tagasi nuppude peal SET-i seeshoidmine, siis ta alguses läheb kaaderhaaval edasi, aga lõpuks hakkab ka päris reipalt kerima - kui on vaja üle 10 sekundi mingis suunas liikuda, siis juba on abiks.

Üldiselt jah, 7D-ga on igati tore pildistada, kõik featuurid on väga kasutatavad, kiired ja toimivad; ainult pildikvaliteet pole 100% veenev, tulenevalt sensori tihedusest on müra madalatel ISO-del natuke liiga palju ja sensori tihedus seab ka objektiivile ja kaamera stabiilsusele / käsitsemisele päris kõrgeid nõudeid. Oleks kõik muu kaamera juures sama, ainult sensor oleks täiskaader, siis oleks tegu riistaga, millest niipea millegi parema poole vaatama ei peaks - küllap seepärast polegi Canon seni sellist mudelit teinud :)

Aga ma ka otsustasin nüüd uuesti otsast temaga sõbruneda ja kaamera erinevatele võimalustele ja oma pildistamistehnikale rohkem tähelepanu pöörata, nt 85 fiksi pole temaga eriti kasutanud ja peaks olema piisavalt hea objektiiv, et ka 7D ees joonistada. Pole just maailma kõige universaalsem walkaround toru, aga 24L-i puudumisel tuleb sellega leppida :) Oma tutvumishoos lugesin ka manuaali uuesti ja natukese interneti abiga avastasin näiteks, kuidas saab AF-ON ja * nupud panna mõlemad tegema back-button focust, kumbki eraldi fookuspunktiga - 1D-l olen sellist featuuri kasutanud, kuigi seal oli võimalik ühele nupule lausa teine fookusržiim panna (nt fookuspunkti automaatne valik, 7D-l vist päris nii ei saa).

Aga huvitav oleks uuesti tagasisidet saada, kui oled pilte ja videot ka natuke suurema ekraani peal vaadanud. Samuti huvitaks, et kuidas video tegemine tundus sulle kui normaalsete kaameratega eelnevalt videot teinud inimesele.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Canoni demopäevad

Post by Saldre »

Töödeldud variandid, kõigil Lightroom 3-s määratud Sharpen 35 (default + 10), NR-i ei puudutanud.

Sigma 30mm@1.8 ISO200 1/640
Sigma 30mm@2.0 ISO200 1/400
Sigma 30mm@1.4 ISO800 1/200

Mäletasin valesti - ei pildistanudki ISO1600-ga, vaid maksimaalselt 800-ga. 40D-ga võrreldes madalamatel ISO-del on pildikvaliteet minu jaoks võrdne, kõrgematel ISO-del tundub 40D teravust marginaalselt paremini hoidvat, kuid võimalik, et kujutan seda lihtsalt ette.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canoni demopäevad

Post by MartinV »

Edev, eriti esimesed kaks - teravuse kallal pole jah eriti põhjust norida, pigem juba arutada teemal, et mis peaks terav olema, kas ripsmed või silm ise. Esimesel on vist ripsmed teravamad, teisel juba silm ise, mis nähtavasti ongi sobiv, kuna tollel pildil on silm juba suuremalt kaadris. Selliseks kadreeringuks peab 30mm-ga juba suht lähedale ronima, kas modellid ennast mingi pikema toru puhul mõnusamalt ei tunneks või on lihtsalt fotograafi suhtlemisoskuse küsimus rohkem?

Kolmas pilt meeldib tehniliselt vähem, teravust on vähem ja müraeemaldus hakkab juba nähtavaks muutuma.

Sisuliselt poolelt on kah meeldivuse järjestus 2-1--3, viimasel on need sõrmed natuke creepyd IMHO, peab uurima, et aru saada, et need ta enda omad on :)

Ja Lightroom voodoo on sul võimas, raatsid mingeid pointereid jagada? Vibrance-saturation maas ja miski mäng üksikute värvide hue-saturationiga? Või midagi keerulisemat?
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Canoni demopäevad

Post by Saldre »

Kolmanda pildi panin võrdluseks kõrgema ISO-ga. Kummaline, aga 40D puhul arvaksin, et tegu 1600-ga.
Selliseks kadreeringuks peab 30mm-ga juba suht lähedale ronima, kas modellid ennast mingi pikema toru puhul mõnusamalt ei tunneks või on lihtsalt fotograafi suhtlemisoskuse küsimus rohkem
Pigem ikka suhtlemisoskus. Ausalt öeldes ei ole ma senimaani oma "portreekarjääri" jooksul kohanud ühtegi inimest, kes oleks tundnud ennast ebamugavalt nii lähedalt pildistamise osas. Ta ei ole ju tegelt nii väga lähedal, kuskil ~0.5m.

Töötlus: Saturation suhteliselt maha, "Split Toning"-u abil värve juurde (esimesel kahel pildil kollane highlight / sinakas lowlight), "Tone Curve"-i abil varjud tugevamaks ning näole selektiivselt pisut Clarity-t/heledust juurde.
Post Reply