Suurim muudatus Lightroom 3-s on kogu RAW-mootor - pildikvaliteet ja müraeemaldus, sellest oli natuke
7D @ ISO 3200 teemas juttu. Minu meelest päris oluline edasiminek.
Lisaks tunneb uus versioon videofailid ära ja ühe klikiga saab need süsteemi playeris (minul VLC) mängima.
Muud asjad, mida ma märganud olen, on väiksemad, näiteks veebigalerii tegemisel on watermarkimine paindlikum, vanas versioonis ei saanud vist isegi fonti vahetada. Nüüd saab isegi pildilist watermarki kasutada. Kaks esimest selle aasta galeriid oma saidile olen nüüd suuresti Lightroomis teinud:
http://newton.tqhq.ee/gallery.php?gal=65
http://newton.tqhq.ee/gallery.php?gal=66
Workflow oli nende puhul selline, et esmane piltide vaatlus on Photo Mechanicuga, see on ikka nii palju kiirem esimese ülevaate saamiseks ja total fail'ide kustutamiseks. Siis import Lightroomi, paremate piltide tjuunimine ja eksport veebigaleriisse. Kossu galerii jäigi sellele kujule; oma galeriisüsteemi minevate asjade puhul võtsin lihtsalt suuremad pildid LR-ist eksporditud galerii alt välja, genereerisin neile EzThumbs'iga vajalikud tillukesed thumbnailid ja siis genereerisin Photo Mechanicus suurtest piltidest Javascripti read, mida oma galerii-JS'ile lisada

(Photo Mechanicus saab pilte suvaliste template'idega eksportida ja ma tegin lihtsalt template'i, mis failinimed mulle vajaliku JS-iga ümbritseb).
Lightroomi poolel tekivad väiksed probleemid sellega, et minu oma galeriides on horisontaalsed pildid 750x500, vertikaalsed aga 400x600, mis tähendab, et pidin horisontaalid ja vertikaalid eraldi eksportima ja vahepeal ka watermarki seadeid muutma, et see mõlemal juhul visuaalselt sama suureks jääks (esimeses ülaltoodud galeriis jäigi see tegemata). Ei mäleta, kas proovisin LR-is öelda pildi suuruseks 750x600, et saada kõik korraga õiges mõõdus, see vist ei töötanud, aga kontrollin veel üle. Lightroom ei toimeta ka just päris mõtte kiirusel, eriti suuremate 7D failidega - nii 100%-ni zoomimisel, keerulisemate tööriistade (grad filtrid) kasutamisel kui ka galeriide genereerimisel.
Aga kokkuvõttes on Lightroom siiski suht mõnusalt integreeritud lahendus ja Photoshoppi polnudki nende galeriide puhul asja; paneb lausa mõtlema, mis oleks parem bang-for-buck, upgrade'ida CS4 CS5-ks (saaks sama RAW töötluse + uued PS vidinad, aga ilma sellise integratsioonita) või jätta see upgrade vahele ja võtta hoopis LR3, kui see lõplikult välja tuleb. Adobe va tropp seda uuendatud RAW-töötlust CS4-s kättesaadavaks ei tee, uus Camera Raw 6+ töötab ainult CS5-s
