Korvpall 05.05.10

Kõik fotograafiast
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Korvpall 05.05.10

Post by MartinV »

Ükspäev sai väikse seltskonnaga korvpalli pildistamas käidud, minu paremad pildid on siin (EXIF on piltide all ka olemas):

http://www.martinvarik.com/temp/koss/index.html

"Paremateks" kvalifitseerusid 17 pilti, millest 11 on 1D MkIIn+85mm ja ülejäänud 7D (10-22 ja 70-200). Kahju, et keresid-torusid rohkem läbisegi ei proovinud - 85mm + 7D oleks ka ehk head tööd teinud.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Korvpall 05.05.10

Post by Saldre »

Eye pleasing värve on sellistes valgustingimustes vist suhteliselt keeruline saada? Kaadrid iseenesest on hästi püütud, rohkem meeldisid just lainurk ja soojemad toonid.

Martin, saan aru, et oled pikemat aega Lightroom 3-e töövahendina kasutanud. Care to jagada muljeid, näiteks Lightroom 2-ga võrreldes?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Korvpall 05.05.10

Post by MartinV »

Suurim muudatus Lightroom 3-s on kogu RAW-mootor - pildikvaliteet ja müraeemaldus, sellest oli natuke 7D @ ISO 3200 teemas juttu. Minu meelest päris oluline edasiminek.

Lisaks tunneb uus versioon videofailid ära ja ühe klikiga saab need süsteemi playeris (minul VLC) mängima.

Muud asjad, mida ma märganud olen, on väiksemad, näiteks veebigalerii tegemisel on watermarkimine paindlikum, vanas versioonis ei saanud vist isegi fonti vahetada. Nüüd saab isegi pildilist watermarki kasutada. Kaks esimest selle aasta galeriid oma saidile olen nüüd suuresti Lightroomis teinud:

http://newton.tqhq.ee/gallery.php?gal=65
http://newton.tqhq.ee/gallery.php?gal=66

Workflow oli nende puhul selline, et esmane piltide vaatlus on Photo Mechanicuga, see on ikka nii palju kiirem esimese ülevaate saamiseks ja total fail'ide kustutamiseks. Siis import Lightroomi, paremate piltide tjuunimine ja eksport veebigaleriisse. Kossu galerii jäigi sellele kujule; oma galeriisüsteemi minevate asjade puhul võtsin lihtsalt suuremad pildid LR-ist eksporditud galerii alt välja, genereerisin neile EzThumbs'iga vajalikud tillukesed thumbnailid ja siis genereerisin Photo Mechanicus suurtest piltidest Javascripti read, mida oma galerii-JS'ile lisada :) (Photo Mechanicus saab pilte suvaliste template'idega eksportida ja ma tegin lihtsalt template'i, mis failinimed mulle vajaliku JS-iga ümbritseb).

Lightroomi poolel tekivad väiksed probleemid sellega, et minu oma galeriides on horisontaalsed pildid 750x500, vertikaalsed aga 400x600, mis tähendab, et pidin horisontaalid ja vertikaalid eraldi eksportima ja vahepeal ka watermarki seadeid muutma, et see mõlemal juhul visuaalselt sama suureks jääks (esimeses ülaltoodud galeriis jäigi see tegemata). Ei mäleta, kas proovisin LR-is öelda pildi suuruseks 750x600, et saada kõik korraga õiges mõõdus, see vist ei töötanud, aga kontrollin veel üle. Lightroom ei toimeta ka just päris mõtte kiirusel, eriti suuremate 7D failidega - nii 100%-ni zoomimisel, keerulisemate tööriistade (grad filtrid) kasutamisel kui ka galeriide genereerimisel.

Aga kokkuvõttes on Lightroom siiski suht mõnusalt integreeritud lahendus ja Photoshoppi polnudki nende galeriide puhul asja; paneb lausa mõtlema, mis oleks parem bang-for-buck, upgrade'ida CS4 CS5-ks (saaks sama RAW töötluse + uued PS vidinad, aga ilma sellise integratsioonita) või jätta see upgrade vahele ja võtta hoopis LR3, kui see lõplikult välja tuleb. Adobe va tropp seda uuendatud RAW-töötlust CS4-s kättesaadavaks ei tee, uus Camera Raw 6+ töötab ainult CS5-s :(
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Korvpall 05.05.10

Post by MartinV »

Kui konkreetselt kossu piltidest rääkida, siis parimad 1D+85 pildid olid minu meelest kuidagi selgelt paremad ja ilusamad kui 7D pildid, seepärast ongi kahju, et 7D-d 85-ga ei proovinud.

Näiteks kui võrrelda teist ja kolmandat pilti, siis kolmas tundub kuidagi oluliselt parem - ok, teine on võib-olla natuke alasäris, aga ta on kuidagi mudrune ja toonilt sinepine, kolmas on selline klaar, ilus, sügav. Ok, suure ava DOF, väiksem ISO ja parem võttenurk mängivad küllap ka oma rolli.

Näha on jah, et valgetasakaalu pole ma ühtlustada suutnud, põrand on suht eri toonides näiteks, 1D omad enamasti ilusamad, 7D omad sellised "sinepised". Mu enda lemmikpilt on vist kuues, kui pilti kui niisugust vaadata, mitte tabatud hetke.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Korvpall 05.05.10

Post by MartinV »

Täpsustus LR HTML galerii kohta - seal ongi ainult üks slider piltide suuruse määramiseks, nii et kui sa ei taha, et horisontaalidel ja vertikaalidel oleks pikem külg sama, siis ebaõnn.

Ja teine asi, mis LR-is segadust tekitab, vähemalt alguses, on see, et croppimisel liigutad sa pilti cropimiskasti all, mitte croppimiskasti ennast pildi peal, nagu enamuses muudes progedes - see tähendab, et esimese hooga tirid alati asju täpselt soovitule vastupidises suunas...
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Korvpall 05.05.10

Post by Tom »

Panen ka paar kossukat mõneks ajaks üles
http://meediakunst.ee/temp/

T.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Margus
Posts: 130
Joined: 21.03.2010 23:42

Re: Korvpall 05.05.10

Post by Margus »

Kossu pildistamisel tundsin ka puudust 1D-st.Kiiremate asjade jaoks jääb 5D natuke uimaseks :(
Post Reply