Das neue kamera?

Kõik fotograafiast
Post Reply
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Das neue kamera?

Post by Saldre »

Naised saunas rääkisid, et herr Varikul uus fototehnika silme ees. Vastab tõele? :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Das neue kamera?

Post by MartinV »

Irv, ma ei jõua kojugi ja juba on netis teema üleval - head allikad teil :) 7D ja 501HDV pea (tundus proovimisel etem kui 701, kuigi on ilge kobakas). 24L jäi seekord ostmata.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Das neue kamera?

Post by Saldre »

Jääme siis kannatlikult esimesi videomaterjale ootama...
jurgen
Posts: 14
Joined: 06.02.2010 21:58
Contact:

Re: Das neue kamera?

Post by jurgen »

ohsaanaks - aga Martin oleks sa seda pikka nägu näinud kui Mattias mulle teatas, et "arva, mis kaamera Martinil on!" :) Ootame siis kõrgendatud valmisolekuga suuri filmitöid või siis ka meie ühisprojekte :)
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Das neue kamera?

Post by Saldre »

Martinil on vist kõige filmitud materjali pärast Vegas juba ammu kokkujooksnud, kõvaketas lausa ägiseb .mov failidest. No wonder me ei ole temast enam midagi kuulnud :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Das neue kamera?

Post by MartinV »

Kummal teist see pikk nägu oli? :)

Ma panen mingi videosampli hiljemalt homme õhtul üles, väljas ju külm ja muidu hirmus, ei raatsi kohe sinna ronidagi, nii et algatuseks tubased katsetused ainult.

Kui niisama muljetest jahuda, siis 28-135 on üks päris häälekas objektiiv :/ IS kõriseb stabiilselt ja mul käivad ka zoom ja isegi fookus seal kuidagi väga karedalt, päris naljakas oli esimes klipis kuulata - kõrin-kõrin-KRÕUH-KRÕUH-KRÕUH-KRÕUH (zoom mitte sujuvalt, vaid mitme järjestikuse raksakaga)-kõrin-kõrin-kõrin-SAHH-SAHH-SAHH (otsime fookust)-kõrin-kõrin-cut:). Lisaks tundus nüüd hiljem klippe vaadates, et koos fookusega muutub tajutavalt ka zoom/kadreering.

Järgmisena sai proovitud Tamroni 28-75't - seal sai juba fookust enam-vähem vaikselt opereerida, ja justkui ei muutunud selle käigus zoom kah, või oli see vähem märgatav - natsa parem kogemus seega.

ISO 1600 on varjualades suht mürane videos, väiksemaid ISO-sid polegi veel proovinud.

Fotopoolel on muljed ka positiivsed - viewfinder on avar (vahe 40D-ga on märgatav IMHO) ja justkui ulatub kaamerast kaugemale, nii et ei pea põske nii kõvasti vastu ekraani litsuma; AF ja nuppude osas on konfitavust kõvasti - nendes asjades väike sammuke 1D suunas, igati positiivne. Ekraan on ka kena, mul see esimene uue kooli (kõrgema resoga) ekraan. Kere suurus tundub 40D-ga sama, käes on võib-olla imenatuke ebamugavam-harjumatum, sest see osa, ümber mille väike sõrm keerdub (handgripi alumine pool), on nõksa nurgelisem.

Pildikvaliteedist on veel vara rääkida, aga ISO 3200 tundub isegi talutav - DPP-s vägistad päris kõvasti müraeemaldust peale ja kärab küll - piksleid on ikka üksjagu ning müra suht peeneteraline ja mitte väga häiriv - 100% juures varjualades on küll üpris hirmus, aga 18Mp-d 100% juures vaadata ongi natuke ekstreem juba. Reso on 5184x3456 e. vertikaalne reso on täpselt sama, mis kunagisel 350D-l horisontaalne reso :)

Eks näis, mida madalamad ISO-d ja reaalne elu endast kujutavad, siiamaani miski alla ootuste pole olnud.

Ja olin jah sunnitud järjekordse välise kõvaketta ostma :/
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Das neue kamera?

Post by Saldre »

Kas ma sain õigesti aru, et video ISO 1600 on võrreldav pildi ISO 3200-ga? Video enda resolutsioon ju oluliselt väiksem, kuidas saab seal nii palju müra välja tulla? Video down-sampling pole piisavalt efektiivne?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Das neue kamera?

Post by MartinV »

Aei, ma ei võrrelnud video ja foto müra otseselt, lihtsalt 1600-ga oli videot ja 3200-ga pilti silme ees parajasti ja ma ei öelnud, et need on müratasemelt võrdsed - ei oskagi hästi kummagi müra võrrelda veel.

Aga mina olen aru saanud, et point selles ongi, et DSLR-id ei downsampli videot normaalselt, vaid jätavad lihtsalt sensori lugemisel ridu (ja/või tulpasid) vahele, sellest ka need aliasing efektid. See vist on üks DSLR video holy grailidest, et kaamera suudaks 18Mp vms pildi lennult downsamplida 1080/720p peale, sest siis oleks videos oluliselt vähem müra.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Das neue kamera?

Post by MartinV »

See läheb kategooriasse "enda ehtimine võõraste sulgedega Vegases":

http://www.martinvarik.com/temp/sevena.mp4 (28Mb).
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Das neue kamera?

Post by Saldre »

:lol:

Väga hea kulminatsioon! Bueno!

Mis ajaks sequel plaanitud?
Post Reply