Soovitus algajale fotohuvilisele?

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by MartinV »

Millist nõu annaksite gümnaasiumivanuses võimalikule fotohuvilisele, kellel pole rohkem kui mõnikümmend eurot asja proovimisse panna?

1) Võta ligi mingi Zenit vms metallist täismanuaalne kaamera ja õpi selle abil pildistamise põhitõdesid.
2) Milleks ennast nii hullusti piinata, võta ligi mingi plastine 35mm AF japs filmikitikaga - saab vähemalt pildid tehtud.
3) Kogu/luni raha ikka mingiks digiks (ja kompaktil pole vist tänapäevase telefoni kõrval mõtet) - kohese tagasisidega õpib kiiremini ja film läheb kiiresti tülikaks ja kalliks, kui vähegi rohkem pilti teha.
4) Laksi telefoniga ja mine fotokursusele või miskit.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by priitv8 »

Filmi plaan vaesele tudengile ei tundu just selle finantsilise poole pealt mõistlik - ostmine, ilmutamine ja piltide tellimine muutuvad püsikuluks, mida nagu vältida ka ei saa. Kui just pole kavas vaid kaamera käsitsemist harjutada.
Ma alustaks kohe mingist normaalsest kaamerast. Vähemalt digi ja vahetatavad objed. Et oleks natuke kasvuruumi.
Vanu EOS D.sid peaks juba ka alla 100 saama: =canon+eos&fuseaction=search.search&q[show_items]=1&q[show_shop]=1&q[cat]=822&search=OTSI]osta.ee ??
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by Tom »

Tulgu minu juurde kunstikooli ja saab maigu suhu tehnikast?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by MartinV »

Kuna inimene ostis juba esimese filmi ära (mustvalge, mida ta nähtavasti Nõmme fotoklubisse ilmutama läheb), siis laenasin talle ühe plastise Minolta 28-80 kitikaga.

Nõus Priiduga, et vahetatavate objedega digi oleks kasuliku suurusega samm moblast edasi.

Tom, kunstikoolil vist õppeaasta praegu otsakorral, sügisest mõtlesid?
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by Tom »

Ma võin intensiivkursuse teha.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by MartinV »

Järgmine juhtum, samuti algaja fotohuviline.

Silma jäi talle umbes selline komplekt:

https://www.photopoint.ee/kaamerad/5663 ... m-kit-must

ehk OMD E-M10 (versioon 1) + 14-42 + 40-150 kasutatult, lisaaku, hinnaga 430.

Ei oskagi nagu väga laita - vahetatavate objedega kere, millel stabikas ja ka elektrooniline pildiotsija (ei pea ainult tagumise ekraaniga hakkama saama). Objed kah esmatarbeks päris rahuldavad. OK, sensor on natuke väike, aga arvustuste kohaselt siiski tubli - ons selles hinnaklassis midagi selgelt paremat soovitada? Selle raha eest saaks odavama otsa peegli ka kasutatult, tüüpiliselt ainult 18-55 tüüpi kitikaga, ei olegi võib-olla olemuslikult parem,

nt okidoki-t sirvides A58+kit või D5100+kit või 1100D + kit + tamroni 70-300, kõik komplektid 300. Aga nad on kobakamad ja vähemalt 1100D ka suht säästukere.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by Tom »

Algajale oleks kasulik mõni suurema avaga toru kitikate asemel.
Olyl vist kõige suurem jääb 1,8 kanti...
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by MartinV »

Viimasel ajal pole mulle eriti objesid silma jäänud ja võõrutusnähud on igast veidraid mõtteid pähe toonud.

Esimene mõte oli vaadata mingi kasutatud odav Sony SLT kaamera, millelt saaks lisaaku ja eraldi laadija A7 jaoks (mõnel mudelil on sama aku) ning võimaluse kasutada paari Minolta AF objet koos AF-i ja stabikaga.

Või siis LA-EA4 adapter oleks variatsioon samast teemast - kallim, ja akusituatsioon ei muutuks, aga oleks see-eest FF.

Teine mõte tekkis seoses Olympusega, kui jäi silma, et nende pro-klassi normaalzoom maksab alla 1000 EUR-i, erinevalt Canonist ja Sony'st :) Mõtlesin, et 12-40 2.8 + näiteks M10 MkII kere oleks kena väike AF-i ja stabilisatiooniga walkaround, mis algaks 24mm ekvivalendist ja oleks piisavalt erinev platvorm ka igast manuaaltorudega mängimiseks ning soosiks stabliseeritud teletamist.

Aga vähemalt esialgu mõistus sekkus ja leidis, et see on puhas GAS, millel puuduks reaalne fotograafiline väljund :)
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by priitv8 »

Oly on ju postmargisuuruse sensoriga, mis seal imestada?
Huvitav, kas nende peeglid ikka teravat pilti ka teevad?
Kunagi lolli peaga ostsin mingi nende FE-220 ja alles pärast selgus, et see ei peagi teravat pilti tegema. Kunagine OM-1 ja OM-2 aegne vaimustus kadus jäädavalt.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Soovitus algajale fotohuvilisele?

Post by MartinV »

Ma kas ei mäleta või siis sa polegi rääkinud, et sul vana hea OM süsteemiga ka kokkupuude olnud. Ei ole kuulnud küll, et mingi põhimõtteline probleem oleks Olympuse kaameratega, pigem kõiki neid M1, M5 ja M10 asju kiidetakse, samuti parema otsa optikat, mis ilusti nurkadeni joonistavat. M5 võiks sulle ju nimegi poolest meeldida :)

M10-l küll jälgivat autofookust eriti polevat, aga muidu tore asi, täna lugesin, et ka focus stacking võtete tegemine on kaameras olemas (kokku peab pildid siiski ise pärast panema).

Võib-olla ma nüüd natuke aega suudan ikkagi vastu pidada ilma veel midagi ostmata, sest ma leidsin endale Depoo turult seni kõige odavama Jupiter 3 toru (50/1.5); esilääts on küll väga kriimuliseks nühitud, aga 27 EUR eest ikkagi hea diil. Olin selle turu juba peaaegu maha kandnud, sest paistis, et seal on ainult turistihindadega müüvad suured "poed" ja siis suht prahimüüjad, aga näe, terase silmaga ikka mõnikord veel leiab prahi seast midagi, mida teised pole märganud.
Post Reply