(Tänava)fotograafia ja isikuandmete kaitse

Kõik fotograafiast
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

(Tänava)fotograafia ja isikuandmete kaitse

Post by MartinV »

Isikuandmete kaitse seadus § 11 lg 8:
Kui seadus ei sätesta teisiti, asendab avalikus kohas toimuva heli- või pildimaterjalina jäädvustamise puhul avalikustamise eesmärgil andmesubjekti nõusolekut tema teavitamine sellises vormis, mis võimaldab tal heli- või pildimaterjali jäädvustamise faktist aru saada ja enda jäädvustamist soovi korral vältida. Teavitamiskohustus ei kehti avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada.
See pilt, millega seoses tahtsin sellele sättele viidata, oli isegi keerulisem juhtum kui ma mäletasin:

Image

Umbes 1-2 subjekti on saanud aru pildimaterjali jäädvustamise faktist avalikus kohas ja seega justkui ei vaja selle foto avalikustamine siin foorumis nende nõusolekut, aga üks subjekt ei pruugi pildistamisest teadlik olla, ka siis tema pärast ei tohi ma seda pilti avalikustada?

Aga see pilt?

Image

Ja kas ma sellel pildil töötlen isikuandmeid:

Image

Võib-olla Sonyga töötlen aga Canoniga mitte, sest varjudest ei tõmba seda nägu äratuntavalt välja? :D
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: (Tänava)fotograafia ja isikuandmete kaitse

Post by Tom »

Mina arvan IKS § 11 lõige 8 käib pigem ajakirjanduslikul eesmärgil meedias avalikustamise kohta.
Riigikohus on IKS § 11 lõike 8 kohta selgitanud, et isiku kujutise kasutamine ilma tema
nõusolekuta on siiski üldjuhul lubatav vaid selle isiku endaga seotud aktuaalse
päevasündmuse kajastamiseks.
Aga ma olen nõus, et see kõik on hall.
Jah kõikidel piltidel on tegemist isikuandmete töötlemisega.
Kas IKS seaduse eelnõu seletuskiri räägib selle § puhul meedias avalikustamisest.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: (Tänava)fotograafia ja isikuandmete kaitse

Post by priitv8 »

Tom wrote:...Jah kõikidel piltidel on tegemist isikuandmete töötlemisega.,,
Ehk siis, niipea, kui ma oma näo toast tänavale tõstan, siis tegelen juba sisuliselt isikuandmete töötlemisega (avalikus ruumis).
Londonis on mulle isegi turvamees kallale saadetud, et mis ma siin tänaval filmin!
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: (Tänava)fotograafia ja isikuandmete kaitse

Post by priitv8 »

Uut teemat ei tahtnud teha, ja see tundus samahea kui kõik teised.
Ehk siis ühe profipiltniku lugu sellest, kuidas sotsiaalmeedia tema turgu sööb.
Pmst samamoodi, nagu robotid kassiiride omagi.

#634. Monday Post (21 Aug 2017): Unsplash – death to sales?
Post Reply