Objektiivide ajalugu

Kõik fotograafiast
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Objektiivide ajalugu

Post by Tom »

On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Objektiivide ajalugu

Post by priitv8 »

Tom wrote:Teemaga natuke seotud klipike:
http://www.fotosidan.se/cldoc/interview ... nikkor.htm
Varför plötsligt engelska?? :shock:
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Objektiivide ajalugu

Post by MartinV »

Muhedalt ülbe onks :) See pisiasi polnud mul registreerunud, et lisaks mitte-G'le ja G'le on Nikoni torudel veel ka see muutuja, et mille ava liigutab kaamera mehaaniliselt ja millel elektrooniliselt.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Objektiivide ajalugu

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Muhedalt ülbe onks :)
Mis osas ta ülbe tundus? Selle sain ma küll teada, et optika on üks äraütlemata keeruline asi, millega tegeleda :D
MartinV wrote:See pisiasi polnud mul registreerunud, et lisaks mitte-G'le ja G'le on Nikoni torudel veel ka see muutuja, et mille ava liigutab kaamera mehaaniliselt ja millel elektrooniliselt.
See vist ju ka põhjus, miks F-bajoneti adapterid mirrorless-dele siiani kõik manuaalsed on. Nikon oma 1-adapteris oli sinna spetsiaalse aktuaatori teinud, mida teised pole viitsinud.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Objektiivide ajalugu

Post by MartinV »

Ülbe või noh, väga kindel oma brändis, mida üks brändiesindaja peabki olema.

Ma mõtlen seal kohti nagu "jah, meil olid väljakutsed F-mountiga seoses, aga me ületasime need ja ma ei räägi, mis need olid" - ok, see on tüüpiline, et oma raskustest ei räägita.

Aga kõige rohkem see väide, et "me ei vaata, mida konkurendid teevad, sest midagi paremat nad niikuinii ei tee, ainult odavamat võib-olla" :)
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Objektiivide ajalugu

Post by priitv8 »

No kujuta veel ette mis siis saaks, kui mõni CZ onu rääkima lasta :D

PS Kahju muidugi, et too imeliku kesk-aasiapärase nimega mees oli müügimees, mitte insener.
Sony korraldab oma optikute etteasteid rahvale vähemalt jaapanis päris tihti, muide.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Objektiivide ajalugu

Post by priitv8 »

Pole veel jõudnud süveneda, aga kas on tõesti Iisraelis nüüd leiutatud optika, mis lubab telefoniga DSLR-kvaliteedis pilti teha, nagu autorid väidavad??
Image
http://www.macrumors.com/2015/04/14/app ... x-imaging/
http://www.macrumors.com/2015/04/14/lin ... ogy-apple/
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Objektiivide ajalugu

Post by MartinV »

Jäin ise ka seda ostuhinda vaatama, esimene kommentaar artikli alt naelapea pihta:
So if you make an app to apply filters to and share smartphone photos, that's worth $1 billion, but if you make the actual hardware to take those photos, that's only worth $20 million.
Tehnoloogia enda headust ei oska hinnata, ei kujuta ette, palju nad siis DOF-iga mängimisvõimalust pakuvad ja kas kaks sensorit saavad anda rohkem kui ühe stopi müravähendust ühe sensoriga võrreldes? 1-stopise parandusega moblakaamera vaevalt veel DSLR-i kandadele astub.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Objektiivide ajalugu

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Tehnoloogia enda headust ei oska hinnata, ei kujuta ette, palju nad siis DOF-iga mängimisvõimalust pakuvad ja kas kaks sensorit saavad anda rohkem kui ühe stopi müravähendust ühe sensoriga võrreldes? 1-stopise parandusega moblakaamera vaevalt veel DSLR-i kandadele astub.
No mulle ei mahu siiani pähe, kuidas saaks sellist kärbsemusta suurust sensorit (olgu või nelja maatriksis) võrrelda nt täiskaader-sensoriga? Piksli pindala suhtes, ma mõtlen. Ja kuidas saaks tarkvara kompenseerida füüsikaliselt salvestamata jäänud signaali?
Post Reply