Nikon 2014

Kõik fotograafiast
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Ja lõpuks sain käed peal ülevaate ka tehtud.
Kere on naljakalt õhukeseks lihvitud. Käepidet on parandatud. Autofookust on parendatud. Puhver tekitas küsimusi, sest ei saanud korralikku kaarti proovida.
Puhver tundub väiksem kui D810'l. Nii palju äksn kaamerast. Aga põhimõtteliselt selline kaamera nagu kassid ostaksid.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Nikon 2014

Post by MartinV »

Tohoh, juba reaalselt said Eestis katsuda? Kas Nikonil ongi tavaliselt uued mudelid siis tegelt juba enne väljakuulutamist siin kohal?

Muidu tundub asjalik, midagi nagu enam puudu pole, samas ka rabavat mitte, silmapaistvaim võib-olla tilt-ekraan - lõpuks saab FF peegliga ka Vivian Maierit panna :) Live view on eelduslikult korralik nüüd kõigil uutel Nikonitel?

Kokkuvõttes ongi nagu D810 AF ja D610 sensor ja kere (+ tiltekraan)? Ergonoomika/UI olevat siis pigem D610 kui D810, kas see polnud miski, mis sulle muret tegi?

Muidu läheb nüüd specilt suht täpselt 5D3-ga kokku - erinevuseks seesama tilt ekraan, parem sensor, 1080p60 video ja 2xSD vs CF+aeglane SD. Huvitav, et suht sarnaste mõõtudega, aga Canon kaalub dpreview andmetel ligi 200g rohkem - päris suur vahe. Canoni ainus specieelis paistab olema 1/8000 säriaja võimalus, võib-olla puhver ka siis?

Mingi toru tuli kah, sa pole lainurga fänn, aga mulle meeldivad :)
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Kere on õhuke nagu mingi mirrorless - sellest see kaaluvahe. Kuna hind nii soodne, siis kuskilt ikka midagi tagasi hoitud. Võibolla on selleks puhver või live view või on katiku laks kõvem.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Uitmõttena - tundub, et Nikoni mudelid küpsevad tehasest väljas kasutajate käes. Hõigatakse jube tihti välja ja kohe rahvale pihku ning siis vaadatakse mis seina külge kinni jääb. Ämbri kolinal parandatakse vead ära ja ruttu uus mudel peale. Ai valus lugu kui sattusid sellise eksperimentaalkaamera ostma. No kui ma näiteks oleks pidanud D800ga õnnelikuks saama. Hakkab kõhe. D810 aga palun väga - few drinks and sex on the beach. Siis see minu keskmine näpp kogu aeg hoiatas ka, et vaata ette selliste kaameratega nagu D600, D610 ja D4 ning D4s. Altari ette ei sammuks sellistega (kui just ei sunnita). Näis mis see D750 siis nüüd on? Tundus, et kõik mis seinale püsima jäi mätsiti jälle kokku ja uus kaamera valmis.
Canonil justkui toimuks see küpsemine omamoodi. Kuulutavad välja, et tuleb ja siis on alati nagu oleks kõht kinni jäänud - jumal teab mitme kuu pärast müüki saabub. See on vist jaapanipärasem lähenemine - pikad pausid ja traditsioonidest kinnipidamine. Niimoodi õnnestub tõesti rohkem vigu vältida. Ja kui mõni juhtubki, siis tehakse nägu, et see viga meeldis kõigile ja seda võiks ka järgmistesse kaameratesse sisse ehitada (kuna uusi ideid pole ka kuskilt võtta).
Nikon on nagu krants, kes kogu toa segi pööranud ja lillepotid maha ajanud ning vaatab sulle võidurõõmsalt otsa, liputab saba ja annab mõista, et tal on hambus kõige lahedam kaamera. Ja mõnikord ongi.
Canon seevastu nagu vana kõuts kaob pikaks ajaks ära. Ja ühel õhtul on turske roti laip ukse taga jäetud - vaadake kõik kui kiire ja tugeva kaamera ma tegin.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Nikon 2014

Post by MartinV »

No ma olengi alati rohkem kassiinimene olnud :) isegi kui kass üht ja sama hiirekorjust (18Mp sensorit) pidevalt tuppa lohistada üritab. See Nikoni viimase aja komme kasutajate peal beetatestida on tõesti pisut kummaline; Canonil pole 1D3-st saadik sellises mastaabis jamasid olnud. Ja võib-olla mu mälu nüüd blokib midagi ära, aga Canon on tegelikult ju peegelkaamerate osas innovaatilisem olnud (kasutuskõlbliku video (5D2) ja nt dual-pixel AF (70D) osas), samas kui Nikon tundub asju paremini tõsise entusiasti sõbralikeks komplektideks kokku kombineerivat featuuride (sensorikvaliteet, AF) ja hinna osas (5D3 on kõige "odavam" Canoni ekvivalent).

Ja mis loom Sony jt. selles pildis oleks? :)
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Kas oled juba soojal maal? Meil täna nii külm ja tuuline.
Attachments
25600.jpg
25600.jpg (1.26 MiB) Viewed 286 times
12800.jpg
12800.jpg (1.15 MiB) Viewed 286 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Pole millegagi RAW faili protsessida... Aga kaameras on töötlemise võimalus olemas. Noja siis ma töötlesin.
@ ISO 51200.
Attachments
DSC_0178_.jpg
DSC_0178_.jpg (863.2 KiB) Viewed 6747 times
DSC_0178_-2.jpg
DSC_0178_-2.jpg (758.21 KiB) Viewed 6747 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Nikon 2014

Post by MartinV »

Videos olevat kah hää, rohkem dünaamilist ulatust ja teravust, vähem müra kui nt 5D3:

http://www.eoshd.com/2014/09/nikon-d750 ... contender/
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Nikon 2014

Post by MartinV »

Nikon pakub veel uuena klassikalisi manuaaltorusid nagu see 50 1.2 AIS, aga kõik uued torud on neil vist nüüd G-d? Ehk ühtegi uut avarõngaga toru neil vist enam tulemas pole? Huvitav, millal viimane selline välja toodi üldse? Mingid PC-E'd on teadagi erandid, kuigi ma mingi hetk lugesin, et nende värskeimad versioonid ka ei juhi ava ilma elektroonilise ühenduseta. Küsimuse tagamõte ongi see, et kui uut Nikoni tehnikat saab veel puhtmehaanilise adapteriga kasutada.

EDIT: pildi järgi vaatan, et uus 80-400 on ikka G ja ilma avarõngata.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Nikon 2014

Post by Tom »

Mõned (8) klassikalised on tootmises vist jah.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Post Reply