Polaga ja ilma

Kõik fotograafiast
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Polaga ja ilma

Post by MartinV »

Tegin pildistamise käigus prooviks enam-vähem sama pildi polafiltri minimaalse ja maksimaalse mõju asendites, pildid Lightroomist, töötlemata.

See sisuliselt ilma polaefektita:
Image
ISO 100 f8 1/320

Ja see maksimaalse efektiga:
Image
ISO 100 f8 1/160

Ehk siis polaga mõõtis kaamera täpselt kaks korda pikema säriaja. Pola tõmbas taeva ja selle peegelduse vees tumedaks, enamus ülejäänud stseeni tuli "läbi" algsel kujul ehk tänu pikemale säriajale heledamana. Tulemuseks suurem kontrast, kirkamad värvid ja pilvede palju selgem väljajoonistumine taevas ja veel suurema vahega veepinnal. Ehk siis antud juhul sai pilt minu meelest efektsem tänu polafiltrile.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Polaga ja ilma

Post by Tom »

Hea näide - mul ka pola vedeleb niisama karbis veel.
Aga su viimase aja pildid on minu meelest natuke tumedad - kas taotluslik või on sul monna heledaks keeratud?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Polaga ja ilma

Post by MartinV »

Need konkreetsed on keeramata, nii et neid säritas kaamera nii; tööle tulles tundusid nad jah tuhmimad ja tumedamad, kui ma kodus neid nägin, peab vist endale jälle meelde tuletama, et minu molu on normist heledam ja näeb rohkem varjualadesse.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Polaga ja ilma

Post by Saldre »

Martin, proovi seda "ilma polata" varianti LR-iga töödelda, vaata kui ligilähedase efekti järeltöötlusega saavutad.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Polaga ja ilma

Post by MartinV »

Image
(pola)

Image
(polata, tuunitud)

Üritasin alumist polata varianti ülemisele sarnasemaks saada - taevale gradient kontrasti, highlightsi ja clarity üledoosiga, samas suunas brush veepinnale ja siis natuke lokaalselt kollasematele aladele säri juurde. Ja lõpetuseks globaalselt siniseid tumedamaks (et oleks suurem kontrast taeva ja pilvede vahel) ja nende saturationit maha, sest muidu oli see kõige selle kontrasti lisamise tulemusena suht ulmelisel tasemel. Kõige suurem vahe jäi minu meelest sisse veepinnale - seal peegelduses ei olnud taeva ja pilvede vahel praktiliselt üldse kontrasti, mida tagantjärgi võimendada, ja nii ta jäigi selline kahvatu.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Polaga ja ilma

Post by Tom »

Mul on pola objektiivi külge kinni jäänud. Kellelgi on mingit võtit, millega neid peene servaga filtreid lahti keerata?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Polaga ja ilma

Post by MartinV »

Ei ole kahjuks spetsiaalset tööriista pakkuda; enda külgekeeratud filtrid olen seni ka ise lahti saanud. Õhukesed polad on küllap üks raskemaid juhtumeid, aga isegi nendega olen seni hakkama saanud, mäletamist mööda lihtsalt nt nahast vööd keeramiseks kasutades. Järgmine variant oleks vist mingi paksem kummikinnas või siin mõnevõrra riskantsema variandina mingit taskunuga või kruvikeerajat vms asja üritada ühe filtrirõnga "hamba" taha haakida.
Post Reply