Sony

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3539
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Lightroomis toimetamine tundus natuke vaevalisem, aga suht ootuspärases proportsioonis, nii et väga tähelepanu ei pööranud. Peab veel proovima natuke põhjalikumat töötlust, seni oli rohkem niisama piltide vahel lappamist.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Lightroomis toimetamine tundus natuke vaevalisem, aga suht ootuspärases proportsioonis, nii et väga tähelepanu ei pööranud. Peab veel proovima natuke põhjalikumat töötlust, seni oli rohkem niisama piltide vahel lappamist.
No mul on
a) läptop ja
b) kasutan piltide jaoks vällist thunderbolt 2,5" kõvaketast RAID-1 seades. Nii et ma olen 80% kindel et asi läägib ketta taga. Peaks vahetama SSD-de vastu, aga esialgu jääb kalliks 2x500GB osta. Võinoh - sama raha eest saaks muud paremat.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

Siin on võrdlus RAW konverteri sätetest. Vasakul enne, paremal nüüd, peale veidike leebemaks keeramist.
Untitled 2.png
Untitled 2.png (5.81 MiB) Viewed 293 times
MartinV
Site Admin
Posts: 3539
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Mingit hüppelist muudatust Lightroomi töökiiruses ei täheldanud ka natuke rohkem A7R2 piltidega mängides. Küll aga jäi nii 24MP kui 42MP failides slaiderite liigutamisel silma veider kahefaasiline pildimuutumine, kus kõigepealt sekundi murdosa jooksul oli muudatus näha mingi natuke udusema versiooni peal, mis siis sama kiiresti uuesti teravaks lõi. Võtsin GPU kiirenduse maha, siis jäi see vahesamm ära ja üldkiirus jäi justkui samaks.

2.5" pöörlevad kettad vist enivei ongi suht aeglased, kuigi 2tk RAID-is peaks ju lugemiskiiruse normis hoidma.
Tom
Posts: 2443
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Sony

Post by Tom »

Developis 100% eelvaate genereerimine on aeglasem küll. Aga mul jooksevad ka aeglase ketta pealt. Töötluses suurt vahet pole.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Mingit hüppelist muudatust Lightroomi töökiiruses ei täheldanud ka natuke rohkem A7R2 piltidega mängides. Küll aga jäi nii 24MP kui 42MP failides slaiderite liigutamisel silma veider kahefaasiline pildimuutumine, kus kõigepealt sekundi murdosa jooksul oli muudatus näha mingi natuke udusema versiooni peal, mis siis sama kiiresti uuesti teravaks lõi. Võtsin GPU kiirenduse maha, siis jäi see vahesamm ära ja üldkiirus jäi justkui samaks.

2.5" pöörlevad kettad vist enivei ongi suht aeglased, kuigi 2tk RAID-is peaks ju lugemiskiiruse normis hoidma.
Seda 2-astmelist töötust näen ma Aperture-s ka. Ja näha on, et GPU peal tehakse asju, sest OpenGL-i proged on temp kausta tehtud.
RAID-1 ei anna lugemiskiirusele midagi juurde, sest on peegeldus. Kirjutamiskiirust võtab isegi maha. RAID-0 annaks 2x lugemiskiiruse, aga seda suure riski arvel.
MartinV
Site Admin
Posts: 3539
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

priitv8 wrote:RAID-1 ei anna lugemiskiirusele midagi juurde, sest on peegeldus. Kirjutamiskiirust võtab isegi maha. RAID-0 annaks 2x lugemiskiiruse, aga seda suure riski arvel.
Küllap sõltub teostusest, aga põhimõtteliselt saab ju seda lugemist täpselt sama moodi kahe ketta vahel jagada nagu RAID-0 puhul, nii et teoorias võiks RAID-1'l ka lugemiskiirus 2x olla. Siin on keegi lõpus benchmarkinud ka - 1.5-2x oli lugemine kiirem: http://www.tomshardware.co.uk/forum/250 ... read-speed
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Küllap sõltub teostusest, aga põhimõtteliselt saab ju seda lugemist täpselt sama moodi kahe ketta vahel jagada nagu RAID-0 puhul, nii et teoorias võiks RAID-1'l ka lugemiskiirus 2x olla.
No ma mõõdan õhtul enda oma ära.
Aga see enclosure ise ka ülikiire ei ole, isegi SSD-ga:

Tegu on siiski tarkvaralise RAID-ga OS X poolel, kast ise omab ainult kahte TB-to-SATA silda.
(ma ostsin ta rohkem mitte-USB liidese pärast)
storagereview.com : WD My Passport Pro Review näitab ka RAID-0 ja RAID-1 kiirusetesti tulemused ette.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

Testid tehtud. Esimene on TB ühendus läbi monitori
MyPP-ST-ATD.png
MyPP-ST-ATD.png (897.32 KiB) Viewed 6702 times
teise puhul ühendasin ketta otse läpaka TB porti
MyPP-ST-MBP.png
MyPP-ST-MBP.png (899.72 KiB) Viewed 6702 times
Nagu näha, väike vahe on ikkagi olemas. Monitori puhul siis võtab pilt osa ribalaiusest endale.

PS väike teaser : Vaata, mis fotokaameraga nüüd Valges Majas pildistatakse

PPS Midagi täiesti uut ja enneolematut : Light's L16 camera challenges DSLRs with 16 lenses in one package
MartinV
Site Admin
Posts: 3539
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

priitv8 wrote:Testid tehtud. Esimene on TB ühendus läbi monitori
Nagu näha, väike vahe on ikkagi olemas. Monitori puhul siis võtab pilt osa ribalaiusest endale.
Nojah, 1 vs 2 ketast siit välja ei tule, aga OS võib-olla jah ei optimeeri neid lugemisi ja siis pole ka RAID-is kiirem. Vahe läbi monitori on huvitav.
Kerge litter jah Canoni väravasse, ma mäletan ise ka, et selle Souza 5D3 kasutamine leidis kajastust kunagi.
priitv8 wrote:PPS Midagi täiesti uut ja enneolematut : Light's L16 camera challenges DSLRs with 16 lenses in one package
Tsitaat sealt samast alt kommentaaridest - "pictures or it didn't happen" :) Eks siis järgmine aasta näeb, kas tuleb sealt mingit pilti ka, või tuleb varsti tagasi joonestuslaua juurde tõmbuda, nagu Lytroga paistab juhtunud olevat.
Post Reply