Televiisori ostmine

Kõik muu huvitav
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Televiisori ostmine

Post by priitv8 »

MartinV wrote:805 specis on Motionflow 400Hz, 815 on 600Hz, aga see vist pole väga oluline vahe, samas, kas siiski olulisem kui korpuse värv?
Sisuliselt Siis 200 ja 300, Sony hakkas ka neid numbreid 2-ga korrutama. Kui rohkem teada tahad, siis mul on koolitusmaterjalid olemas. Mitte küll 2014 ega 15 aasta omad, aga mõte sellest ei muutu.
MartinV wrote:Triluminous on vist suuremad-kallimad-4K asjad.
On ka 1080p paneel olemas, 9-ndas seerias.
MartinV wrote:Eks näis. Selle aasta mudelitel kadus see 50" suurus vist üldse ära.
Aga 55" on ju 10% parem, kui 50" :!:
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Televiisori ostmine

Post by Tom »

Oli õnn suure sündmuse juures viibida. Kuidas pult töötab?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Televiisori ostmine

Post by MartinV »

Tänud abi eest.

Njah, vabandust ei saanud sealt, aga vähemalt ei olnud vaja pikalt seletada, et pult katki. Päris esimese hooga ei tahetud uut pulti leida, aga siiski muudeti kiiresti meelt. Nüüd töötav pult olemas.

Teise vingumiskohana tahaks nüüd välja tuua analoogkanalite sorteerimise ebamugavuse, UI varjutab just kaadri ülemise otsa ära, nii et ei näe, mis kanalit sa parajast ringi tõsta üritad :/
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Televiisori ostmine

Post by MartinV »

Täpsustan siis, et võtsin 815B ligi. Algne pult oli vigane, lähetas pidevalt mingit signaali, mis pani Bluray mängija lakkamatult bookmarke looma :) Muidu funkasid üksikud nupud, nii et setupist sai läbi, aga telekat kasutada polnud ikkagi võimalik. See sai samal õhtul lahendatud, nagu kirjutasin.

Veel asju, mis ärritavad:

1) pole nuppu, millega saaks kiirelt ühe nupuvajutusega eelmise kanali valida, mõnus oli Philipsil kahe suvalise kanali vahel edasi-tagasi lülitada, kui ootasid mingi asja algust vms. Sonyl on see-eest mingid mõttetud Football ja Social nupud.
2) käivitamisel ei reageeri suurem osa UI-d mingi kümmekond sekundit, kuni opsüsteem kuskil taustal üles buudib? Isegi kanalit ei saa vahetada, menüüdest rääkimata. Muidu tuleb pilt ette natuke kiiremini kui Philipsil.
3) ei näita kanali vahetamisel kellaaega - mul pole elutoas kella ja vanasti oli mõnus jälle kanalite vahel lülida, oodates mingi saate algusaega.

Tavatelevisiooni pilt pole suurem asi, aga mul ainult analoog ka. Võib-olla saaks häälestada välja ka mingi pildi, mis poleks lahja ega ületuunitud, pole väga sebinud. Bluray paistab hää ja ekraani suurus paistab OK, väiksemat poleks küll mõttekas olnud osta. Nüüd kannatab ka mingi laiema külgede suhtega materjali vaadata nagu :) Seda fenomeni ei olnud, et kodus paistab suurem kui poes.

Seadistusi on kah palju, pole viitsinud täielikult süveneda. Kuni miski seade tuunimiseni sai telekas Bluray mängijaga liigagi hästi läbi - kui see töötas, viskas teleka puldist ette mängija menüü ja teleka menüüsse ei saanudki (tegelt vist mingite täiendavate nupuvajutustega oleks saanud). Sai see featuur maha võetud. Muidu on koostöö mängijaga parem kui vanal telekal, see justkui ei teadnud mängijast midagi, tuli käsitsi sisendit vahetada nt.

Kokkuvõttes OK.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Televiisori ostmine

Post by priitv8 »

MartinV wrote:1) pole nuppu, millega saaks kiirelt ühe nupuvajutusega eelmise kanali valida, mõnus oli Philipsil kahe suvalise kanali vahel edasi-tagasi lülitada, kui ootasid mingi asja algust vms. Sonyl on see-eest mingid mõttetud Football ja Social nupud.
2) käivitamisel ei reageeri suurem osa UI-d mingi kümmekond sekundit, kuni opsüsteem kuskil taustal üles buudib? Isegi kanalit ei saa vahetada, menüüdest rääkimata. Muidu tuleb pilt ette natuke kiiremini kui Philipsil.
3) ei näita kanali vahetamisel kellaaega - mul pole elutoas kella ja vanasti oli mõnus jälle kanalite vahel lülida, oodates mingi saate algusaega.
1) Sellist ei ole jah.
2) Kõik koos : täname Java’t!
3) Kui telekal kell on pandud, siis minu oma küll näitab…
MartinV wrote:Kuni miski seade tuunimiseni sai telekas Bluray mängijaga liigagi hästi läbi - kui see töötas, viskas teleka puldist ette mängija menüü ja teleka menüüsse ei saanudki (tegelt vist mingite täiendavate nupuvajutustega oleks saanud). Sai see featuur maha võetud. Muidu on koostöö mängijaga parem kui vanal telekal, see justkui ei teadnud mängijast midagi, tuli käsitsi sisendit vahetada nt.
See on Bravia-Sync (aka HDMI CEC). Eraldi nupuga puldil [Sync Menu] saab valida, millist seadet juhitakse. Ma muidugi endal upgreidisin puldi kohe sellise versiooni peale, mis mitut asja spetsiifiliselt juhtida oskab.
Last edited by priitv8 on 04.03.2015 23:07, edited 1 time in total.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Televiisori ostmine

Post by MartinV »

3) Kui telekal kell on pandud, siis minu oma küll näitab…
My bad, enda meelest sai kell algse setupi käigus pandud, aga võib-olla sai asi puldisegaduste käigus nii välja lülitatud, et unustas ära. Igatahes nüüd näitab kellaaega, see on OK.

Üks asi, mis veel meelehärmi valmistab on normaalse screen formati leidmine (e. see kuidas ta erinevate kanalite pilte zoomib/lõigub). Ma ei tea, kas see on ainult analoog-TV probleem, aga ei paista olema mingit settingut, mis kõikide kanalitega töötaks (külgede suhet mitte moonutav ja alati ekraani täitev seade lõikab mõnel kanalil alumise subtiitrirea ära) ja seda vist ei saa ka per kanal seadistada.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Televiisori ostmine

Post by priitv8 »

MartinV wrote:[Üks asi, mis veel meelehärmi valmistab on normaalse screen formati leidmine (e. see kuidas ta erinevate kanalite pilte zoomib/lõigub). Ma ei tea, kas see on ainult analoog-TV probleem, aga ei paista olema mingit settingut, mis kõikide kanalitega töötaks (külgede suhet mitte moonutav ja alati ekraani täitev seade lõikab mõnel kanalil alumise subtiitrirea ära) ja seda vist ei saa ka per kanal seadistada.
Sul sellist ilmakaartega ekraani nuppu ei ole puldil? Sellest valid. Ja mul on sealt valitud Lai/Wide, siis ta ei ürita pilti kuidagi raamidesse suruda. Iseenesestmõista on 4:3 pilt paremal ja vasakul leinaraamidega (mis paljudele 16:9 ekraani omanikele näib tõsist meelehärmi valmistavat, justkui oleks maksnud teenuse eest, mida kasutada ei saa :D )
TVremote.jpg
TVremote.jpg (184.82 KiB) Viewed 7612 times
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Televiisori ostmine

Post by MartinV »

Sellist nuppu pole, menüü kaudu pean valima. Võib-olla ongi palju tahta, et mingi üks režiiim läbivalt õigesti tegutseks.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Televiisori ostmine

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Sellist nuppu pole, menüü kaudu pean valima. Võib-olla ongi palju tahta, et mingi üks režiiim läbivalt õigesti tegutseks.
No see Wide on üsna staatiline. Aga vbl värskemad softid käituvad kuidagi uutmoodi?
Aga vali selline, mis algmaterjali aspect ratio't kunagi ei muuda. Wide on selline, minu telekal.
Post Reply