IE ikka ei tunnista värve?

Kõik muu huvitav
Post Reply
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

IE ikka ei tunnista värve?

Post by Tom »

Kas on kuulda olnud, et IE oleks hakkanud pildiga kaasasolevat värviprofiili arvesse võtma? Hirmus punaselt näitab.
Attachments
ie.jpg
ie.jpg (687.74 KiB) Viewed 6015 times
firefox.jpg
firefox.jpg (695.11 KiB) Viewed 6015 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: IE ikka ei tunnista värve?

Post by MartinV »

IE9 väidetavalt tunnistab, siit saab lugeda ja testida:

http://ie.microsoft.com/testdrive/graph ... fault.html

Mul töö juures IE9-t käepärast pole, aga FF5 näitas seda teist "Your browser supports ICC version 2 color profiles only" versiooni ja ülejäänud brauserid (Chrome, Opera, IE8) näitasid seda "üldse ei tunnista profiili" versiooni.

Üldiselt loetakse seda tuge piisavalt nõrgaks, et soovitatakse veebis näidatavad pildid alati sRGB-s panna.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: IE ikka ei tunnista värve?

Post by Tom »

Mitte ainult IE vaid ka pildivaatamisprogrammid ei suuda korrektselt värve näidata.
(mul ei õnnestunud tavapäraselt pilti lisada)
Attachments
color.jpg
color.jpg (873.85 KiB) Viewed 191 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: IE ikka ei tunnista värve?

Post by MartinV »

Ma ei tea, millest sa räägid :mrgreen:

Image

Piinlik tunnistada, aga ma pole aastaid üritanud midagi kalibreerida ja ekraanil küll mingit segadust ei ole ning pole ka pidanud üllatuma toonides oma pilte teistest arvutitest vaadates. Ainult paar "aga":

1) Lauskõrvutamist mingi teise monitoriga pole läbi viinud, mingid väiksemad tooninnihked võivad nii vabalt märkamata jääda.
2) Mu monitori heledus/kontrast tunduvad olevat pisut erinevad "normist" - kui oma monitori järgi tuunin, on mitmel pool mujal vaadates varjualades detaili vähemaks jäänud e. siis oma monitoriga näen varjualades rohkem detaili kui mujal ja pean seda kompenseerima pilte natuke heledamaks tehes.
3) Ise printides saan ekraanipildist üpris erineva tulemuse. Kuna prindin nii harva, pole sellest numbrit teinud.
Post Reply