HDRrida või mitte?

Kõik fotograafiast
Post Reply
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

HDRrida või mitte?

Post by priitv8 »

Kõik ju teame, et HDR fotos ja videos on kaks erinevat asja - lähenemist.
Suureks üllatuseks loen, et juba on olemas 2 fotokat, mis suudavad ka HLG formaadis pilte teha ja kuvada, mitte ainult videot.
Ja see on mumeelest väga hea idee! Palju parem HDR kui too klassikaline mitme säri kompressimine vanasse SDR väljastuse dünaamilisse ulatusse. Loodan, et see asi hakkab rohkem levima.
Samas, ilmtingimata polegi ju vaja sellist spets kaamerat. Iga moodsa sensori RAW faili peaks saama ka järeltöötluses timmida ja eksportida HDR formaati.

https://www.dpreview.com/articles/89801 ... hy-forever
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: HDRrida või mitte?

Post by MartinV »

Ma hakkasin posti lugedes just mõtlema, et Sony on üks väheseid (teine ongi Panasonic), kes teeb nii kaameraid kui telekaid, huvitav, kas neil ei ole mingisugust sellist andmeflow'd? Aga paistab, et Panal siis ainult on midagi ja Canon ka nokitseb.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: HDRrida või mitte?

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Ma hakkasin posti lugedes just mõtlema, et Sony on üks väheseid (teine ongi Panasonic), kes teeb nii kaameraid kui telekaid, huvitav, kas neil ei ole mingisugust sellist andmeflow'd? Aga paistab, et Panal siis ainult on midagi ja Canon ka nokitseb.
Onyl on küll out-of-camera HLG-formaadis HDR, aga pole veel midagi näha fotode jaoks.
See nõuaks ilmselt ka JPG standardi laiendamist vms.
Panal hetkel ma saan nii aru, mingi enda nokitsetud failiformaat?
Hetkel mina saaksin ainult FCPX kaudu oma piltidest miski slaidisšõu monteerida ja selle HDR-i koloreerida ning filmiks eksportida.
Peangi prooviks tegema seda.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: HDRrida või mitte?

Post by priitv8 »

Oma ekraanil vaadates on tulemus üllatavalt hea!
Kindlasti saab veel paremaks, aga algus on paljulubav!
Post Reply