3D printimine

Kõik muu huvitav
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

3D printimine

Post by MartinV »

Keegi selles valdkonnas ka mingit teadmist-tutvust omab? Asi tundub nüüdseks nii levinud ka siinkandis, et tekkis tahtmine prooviks lasta tellimustööna üks adapter printida:

http://www.thingiverse.com/thing:137540

Sellega saaksin seni suht kasutamatud Kievi objed FD adapteri külge ja sealt edasi juba Sony ette. Esialgu olen suhelnud ainult sellise kohaga nagu wolfprint3d.ee, hinnaks pakkusid nad 30 EUR, mis on suht ülemise taluvuspiiri lähedal. Küsimusi tekitas pigem see, et nad ei taha eriti rääkida muust materjalist kui nailon, mis nende enda lehe kohaselt on üks pehmemaid materjalivariante. See tundub natuke imelik antud otstarbeks, aga kogu teema on minu jaoks võõras veel.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 3D printimine

Post by priitv8 »

Ma olen 3D printimist ainult 1 korra kõrvalt vaadanud ja see asi mulle küll erilist muljet ei jätnud.
Kõige rohkem meenutab see materjal suulae-proteeside materjali, va värvilt :D
Aga arumaeitaipa, et kui juba selline 3d-modelleeritud adapter ette võtta, siis miks hakata tegema adapterit adapteri jaoks?
Mike mitte kohe Kiev->E-mount?
PS mis selle Kievi bajoneti kasutamatuks teeb muidu?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: 3D printimine

Post by MartinV »

Enamus nõuka peegelkaameraid kasutas üldlevinud objekinnitusi (M42, Nikon, Pentax K), aga need vanemad Kievi peegelkaamerad (10 ja 15) kasutasid täitsa oma bajonetti, lisaks veel juhiti ava kaamera pealt, nii et objedel pole avarõngast. Kuna samad obejd on mugavamate kinnitustega ka reeglina olemas, siis Kiev 10/15 omad on nii niššikad, et adaptereid ei pakuta. Mul pole ka sellist oskust, et ise adapter valmis modelleerida, seega tuleb leppida sellega, mida pakutakse.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 3D printimine

Post by priitv8 »

Okei. See seletab asja.
Post Reply