Sony

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Sony on igast FE torusid välja kuulutanud (veidraim lahendus vast 28 F2 koos ettekeeratavate ülilainurk 21mm ja kalasilm 16mm konverteritega), aga huvitav, et neil on Phase One'ilt õnnestunud välja pressida (oma uue MF sensori eest?) Capture One softi eriversioon Sony kaameratele, mis mõnevõrra nuditud kujul on tasuta ja täisfunktsionaalsena mingi 30 EUR (vs kõigi kaameratega töötav täisversioon u 2-300 EUR). Proovin natuke, aga kardetavasti Lightroomi asendajat sellest siiski pole, kui just LR6 puhtalt subscriptioni peale ei lähe.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Saigi eile liiga palju A7-ga kiideldud - Sony kuulutas nüüd välja A7 II mudeli. Kõige suurem uudis on sensoriliigutamisega stabikas, mis peaks töötama kõikide, ka vanade manuaaltorudega. Põhineb Olympuse tehnoloogial, mis olevat päris vinge, sh. video jaoks. Videopoolel on veel täiendusi - parem codec ja suurema gradinguruumiga värviseaded. AF olla parem ja kere on ka muutunud - natuke suurem, päästik on kolinud ettepoole gripi peale, peegelkaameralikumale kohale, ja teisedki nupud liikunud, ehk on neile kergem pihta saada kui A7-l.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Sony

Post by Tom »

No jaa. See stabikas paneb su vist ikka vanduma küll.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Sul Priit on kasutada nii A7 kui A7S? On emb-kumb peamiseks kaameraks jäänud, mis muljed erinevustest on?

Vaatasin siit su A7S videonäidiseid:

https://www.flickr.com/photos/priitv8/s ... 608490336/

Päris hull, ISO 50K näeb täiesti viisakas välja veel :)

Pildistad peamiselt reisi ja reportaaži? Järeltöötlus on Lightroom või midagi muud? HDR-i jaoks miski eraldi soft? Need Rummu HDR-id meeldivad, eriti teine.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Sul Priit on kasutada nii A7 kui A7S? On emb-kumb peamiseks kaameraks jäänud, mis muljed erinevustest on?
Vaatasin siit su A7S videonäidiseid:
https://www.flickr.com/photos/priitv8/s ... 608490336/
Päris hull, ISO 50K näeb täiesti viisakas välja veel :)
Ei, mul endal on α7 (toonane heitlus α7 ja α7R vahel on eraldi teema, aga Sa ise kirjutasid umbes samal teemal siin varem). α7S sain prooviks Sony maaletoojalt. Selle α7S kohta kirjutaski Jaak Ennuste FB-s, et ISO10k on uus ISO100.
Mulle meeldis α7S juures veel üks pisike omadus - Exp Bracketingi saab sellega +/-2EV ja +/-3EV juures ka 5 kaadrit teha (meie omadel 3).
Kahjuks 4K video jäi proovimata, sest seda ta kaamerasiseselt ei suuda ja mul välist 4K recorderit ei ole.
MartinV wrote:Pildistad peamiselt reisi ja reportaaži?
No nii on juhtunud jah, et ma eriline lavastaja ei ole, pigem nagu jälgin maailma enda ümber.
MartinV wrote:Järeltöötlus on Lightroom või midagi muud?
Ma olen veendunud Mac-i kasutaja, seega praegu (veel) on Aperture. Aga Apple määras sellele surmaotsuse. Näis, mis saama hakkab.
MartinV wrote:HDR-i jaoks miski eraldi soft? Need Rummu HDR-id meeldivad, eriti teine.
Olen pidama jäänud Photomatix-i Aperture plugina juurde. Tundub et teeb kõiki samu asju, mida eraldiseisev rakendus, aga töövoo mõttes meeldib mulle plugin.
Ma nüüd ei teagi, kumb neist Sulle esimese või teisena paistab, aga ühe juures tuli veel fotopood appi võtta, kuna taevas oli täiesti plass. Nii et leidsin teisest kohast pilved ja blendisin sisse.
Aga jah, Rummu on selline koht, imho, kuhu peab päikesetõusu ajal minema, siis peaks päike just tolle järve tagant üles tulema, kui seal tuhamäe otsas seista.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

Mulle meeldis see pilt, kus järves varemed näha on, selline industriaalne lagunemine koos sürride maastikega on täitsa minu teema.

A7S-i fotofeatuuride juures tundus mulle kõige huvitavam võimalus hääletult pildistada, A7R-il on ju sisuliselt topeltlaks, A7-l saab EFCS-iga ühe katiku liikumise ja A7S pildistab vajadusel täielikus vaikuses. Mõnikord oleks tore, kuna muidu on A7 suht väike, anonüümne ja märkamatu.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

MartinV wrote:Mulle meeldis see pilt, kus järves varemed näha on, selline industriaalne lagunemine koos sürride maastikega on täitsa minu teema.
Okei. See on jah puhtalt Photomatix + Aperture.
MartinV wrote:A7S-i fotofeatuuride juures tundus mulle kõige huvitavam võimalus hääletult pildistada, A7R-il on ju sisuliselt topeltlaks, A7-l saab EFCS-iga ühe katiku liikumise ja A7S pildistab vajadusel täielikus vaikuses. Mõnikord oleks tore, kuna muidu on A7 suht väike, anonüümne ja märkamatu.
Too 100% elektrooniline shutter jäi mul tol korral tõesti testimata, kuna keskendusin just tema tundlikkusele.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

priitv8 wrote:
MartinV wrote:A7S-i fotofeatuuride juures tundus mulle kõige huvitavam võimalus hääletult pildistada, A7R-il on ju sisuliselt topeltlaks, A7-l saab EFCS-iga ühe katiku liikumise ja A7S pildistab vajadusel täielikus vaikuses. Mõnikord oleks tore, kuna muidu on A7 suht väike, anonüümne ja märkamatu.
Too 100% elektrooniline shutter jäi mul tol korral tõesti testimata, kuna keskendusin just tema tundlikkusele.
Näe, siin püütakse α7R-i shuttershock-i visualiseerida:
http://briansmith.com/mythbuster-sony-a7r-shuttershock/
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony

Post by priitv8 »

Lingin siia pildi ühest Sony/Minolta kollektsioonist, mis isegi paljunäinud inimestele muljet avaldab: Pilt

Allikas
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony

Post by MartinV »

See shuttershocki paanika on pikapeale justkui ära vajunud. Mul ei tekkinudki mingit kindlat arusaama, et kas see oli siis probleem või mitte. See veeklaasi näide tundub küll üpris ebateaduslik, tea palju sellest järeldada saab.

Kui sensori lühem külg on 24mm ja see on 4912px, siis 5px blurri saab juba 24/4912*5 = 0,02mm liikumisest - seda vast silma/veeklaasiga ei mõõda?

Siis kui debatt täie hooga käis, siis mingid vennad pildistasid ostsilloskoope jms keemiat, nende puhul ma jälle ei jaksanud süveneda :) Täpsemalt see tüüp oligi, tema blogis on väga palju poste A7/R teemadel, osad kole tehnilised, aga midagi oli sealt ka kõrva taha panna:

http://blog.kasson.com/?m=201401

Kollektsioon on aus ja natuke hull, aga kes olen mina ütlema :mrgreen:
Post Reply