Võitluse pildistamine

Kõik fotograafiast
Post Reply
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Võitluse pildistamine

Post by Kristen »

Oli väga lõbus ja hariv. Hariv siis fotograafia ja nende alade osas, mida demoti.
Tomile tänud!

Aga nüüd mured:
* kas keegi veel leiab, et mõne pildi WB on suht raske või võimatu heaks saada?
* kui mitu pilti kellegil sõelale jäi? Ma hetkel tegin eelviimase valiku ära ja 105 alles. Tunne selline, et selle teema pildistaja viskaks veel 90% ära aga samas ma ei tea, mis on selle ala hea pildi kriteeriumiks.
* kas saame ka tagasisidet võitlejatelt, mis siis on see, mis neile omale meeldib näha pildil?

Edu,
K
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Võitluse pildistamine

Post by MartinV »

Esialgu MMA pildid, nendega oli kuidagi kergem otsustada, kuhu poole vinti üle keerata:

Image

Jälle võtab halama, et jube raske oli, sai kõvasti tulistatud suuremalt mõtlemata ja siis pärast oli palju kustutamist. Umbes 1000-st tehtud pildist on nüüdseks alles 400 ringis ja näitamist väärivad neist ehk paarkümmend. WB niiväga kummitama ei jäänud, mulle teevad muret hoopis "kuumad pikslid"- LR korjab need küll töötlemise käigus ise ära, aga ei mäleta, et teiste keredega oleks neid nii konkreetselt silma jäänud, ka selliste kõrgemate ISO-de juures. Uurib veel, mis asjaoludel need ilmuvad, kas samad kaks, mida eile nägin, ja kuidas nad on seotud sensori kuumusega (video/LV) ja ISO-ga ning siis vajadusel proovib ravida.

Igasugune tagasiside oleks minugi meelest igasti abiks.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Võitluse pildistamine

Post by Tom »

Valitud pildid on ju tipp top. Järeltöötlus on iga autori isiklik otsus.
Mina korrigeerisin esialgu oma valiku ära ja jätsin kunstilise järeltöötluse natukeseks ootele.
Kalibreerisin oma kaamera värvitabeli abil ja võtsin sealt ka WB.

Mind huvitaksid mõned detaili vaated ka sellest valikust.
Kuidas autofookus rahuldas?
Kuidas buffer välja vedas?
Attachments
voitlus_0003.jpg
voitlus_0003.jpg (322.34 KiB) Viewed 7539 times
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Võitluse pildistamine

Post by MartinV »

Harjumise asi kindlasti, aga mul oli see paanika, et läbi pildiotsija tundus kõik üsna kaootiline, ei suutnud kadreerimise-zoomimise ja AF punkti paigutamisega kannul püsida actionil ja siis sai päästikut sageli suht suvahetkedel pressitud. Zoomiga üritasin liiga puiselt kadreerida täispikkuses võitlejat, samas kui laiema kadreeringuga poleks action nii kergesti kaadrist välja kandunud (croppimisvaru ju natuke ikka on) ja mingid vähegi konkreetsemalt näoilmetele keskenduvad vms tihedamad kadreerimised jäid üldse unarusse, sellest on kahju.

Üritasin enda mõtlemisvajadust vähendada sellega, et keerasin ette fiksi ja jätsin fookuspunkti kaamera valida. AF-ile võib vist hea hinde anda, kuna metsas AF-i tõttu ei läinud just kuigi palju pilte prügikasti. Puhver sai otsa ainult ühel korral, nii et selles osas ka etteheiteid pole. Valitud piltide hulgas on 24L ja 28-75 pildid suht pooleks, aga detailsus on 24L piltidel parem - kindlasti on toru ise teravam ja küllap kiirema fookusega, aga osalt ka selles asi, et ma ei hakanud zoomiga ISO-t üles liigutama ja siis muidugi säriajad pikenesid kinnisema ava tõttu. Kust ma küll 24-105 F2 IS USM-i saaks? :)
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: Võitluse pildistamine

Post by Kristen »

No nii!

Martini pildid on muljetavaldavad ja käekiri tuntav (hea töö optikaga ja clarity) :) . Ütle kui eksin!

Tomi näide ja ta töövõtted ning -kohad stuudios annavad lootust heaks võimaluseks näha tehilist ja esteetilist perfektsust. Ootan galerii linki.

Ja minu saak? Hetkel vaatan kolmandat korda pilte üle ja veel vahtevahel del+d käib. Mõni hea emotsiooniga pilt on tehniliselt kehv ja mõni tehniliselt hea pilt igav. Töötan edasi ja võtan omad pildid ühel Martini kaardi peal kaasa. Kas kellegil on läpakas ja kas saab CFlt sinna midagi kopida?

Edu,
K
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Võitluse pildistamine

Post by MartinV »

Suure viivituse järel mõned kaadrid aikidost kah:

Image
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Võitluse pildistamine

Post by Tom »

Väga head. Tundub, et leidsid õige kastme, mida peale valada :)
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
Post Reply