Kuhuminna

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Mul Pärnus ja Haapsalus käidud, aga see oli piisavalt kurnav, et praegu väga kahtlen, kas jaksan ennast see nädalavahetus üldse kuhugi vedada. Pühapäeval Haapsalus juhtus lausa nii, et ei saanud otsa ei kaart, akud ega isegi üritus, vaid hoopis viitsimine :/

Valdavalt tegin fotot, tegelen alles sorteerimise/töötlemisega, millaski saab ehk galeriid ka välja. Üks väike rõõmus avastus oli see, et Tamroni 28-75 2.8 peaaegu suudab 1D natuke suurema (1.3 crop) sensori ees mängida seda valgusjõulist lainurka, millest ma nii unistan (24L 1.4). 7D ees on ta boring, aga 1D-ga juba hakkab looma. Damn, päris täiskaader oleks ikka lahe :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Niih, paremad Pärnu pildid:

http://www.martinvarik.com/temp/summer1024/index.html

ja väiksemate ja arvukamate piltidega galerii: http://newton.tqhq.ee/gallery.php?gal=69

See oli see "natuke nagu valgusjõuline lainurk" pilt, mis mulle päris meeldis:

Image
1D + 28-75 @ 35mm F3.2, nii et saaks veel natuke laiemaks ja valgemaks.

1D ikka vahel tekitab suurt rahulolu per-piksel teravusega, aga 7D-l on neid piksleid ikka nii palju rohkem, et pigem jääb ta pildi tasandil lõpuks võitjaks. Ja Lightroomis möllamist kannatab paremini, suht palju sai fill lighti selles galeriis kasutatud e. varje heledamaks pushitud, tundus, et 7D elas selle vähem müraselt üle. Ja sensoritolm on ka 1D puhul peavalu.

Üks subjektiivne mulje 1D kasuks oli see, et pikkade säriaegade puhul (1/40-1/100) tundus 1D kaardisagedus ja üldse toimetamine kiirem kui 7D-l, sai justkui kaasavedamisel rohkem kaadreid kätte, go figure, tea kas laksutab siis lihtsalt peeglit ja diafragmat kiiremini või mis ta teeb.

Aga muidu oleks peaaegu valmis ütlema, et kui saaks ainult ühe kere võtta, siis võtaks pigem 7D sedasorti üritust pildistama.
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Kuhuminna

Post by Saldre »

Väga ilus/paras teravussügavus. Selle 3D-efekti kerisid clarity-ga üles?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Minu meelest clarity slideri mõju antud pildile ei ole kuigi suur, ülemine galeriipilt oli clarity +29, see on 0:

Image

Kui kiirelt vaheldumisi vaadata, siis on väike vahe sees, aga ma kardan, et võimalik 3D efekt on äkki 1D efekt :) Vähemalt madalate ISO-de juures suured ja kvaliteetsed pikslid, natuke suurem sensor väiksema DOF-iga ja suht terav toru. Ei ole seda kombot palju kasutanud, kuna tundus kuidagi kohatu 1D ette mitte-USM toru panna :), aga nagu juba kirjutasin, siis nüüd on asi meeldima hakanud.

Ma kujutaks seda pilti ka väiksemaga DOF-iga ette ja tahaks endale seda võimalust, kuigi sul võib õigus olla, et praegune on enam-vähem optimaalne, et poleks liiga in-your-face see efekt.
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Homme - laupäeva õhtul linnapeale pildistama?
Lillefestivali lõpukontsert tornide väljakul algab kell 19:00
Lisaks tehakse mere ääres ka tuld.
T.

Kuna rattaid kõigil pole siis on 2 põhilist varianti.
A Viimsi vabaõhumuuseum (bussid rattad kuidas kellelgi)
B kesklinnas kolamine
Last edited by Tom on 28.08.2010 18:39, edited 1 time in total.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Mina olen käpp midagi tegema, kui õnnestub kaardid tühjaks ja akud täis saada (töö käib:). On seal kontserdil midagi erilist-visuaalset ka loota?
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Kuhuminna

Post by Tom »

Paistab, et jõudsite ikka eluga koju tagasi. Nii juhtuski, et kui Kristen kohale jõudis hakkasin mina sooja kodu poole minema.
Pilte ka kaasavedamisest.
T.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: Kuhuminna

Post by Kristen »

Lisasin oma pildid linnapildistamisest oma kohta. Kes teab aadressi ja paroole võib vabalt vaadata, kes ei tea ja on mind korduvalt päriselus kohanud võib küsida. (Teised teadjad paroole teisele jagada ei tohi!)

Põnev on vaadata kuidas Martin särab omas elemendis selle bussipildiga. Täpiks veel see, et juhil on vahva juhivunts ees.

Selle vaatega ( http://www.martinvarik.com/temp/linnas/ ... large.html ) aga on minu ja Martini nägemused heas mõttes ikka päris erinevad ja on hea näide sellest, et sama kohta ja aega saab jäädvustada väga erinevalt. Kumbki pilt pole nn. õige. Ei olnud seal nii dramaatiline ega ka nii steriilne.
(minu piltidel poleks mõtet viimistluse või horisondi osas liialt norida- tegin kiirelt rawd nähtavaks ära, kas keegi tahab mõnd faili ise proovida heaks teha?)

Edu,
K
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Kuhuminna

Post by MartinV »

Kuupaistel pildi juures jah kipuks endale omaselt otsima tekstuuri, draamat ja natuke õõva, sellepärast olid minu valikud järeltöötluses sellised ja samal põhjusel meeldib mulle väga pilt, mille oled valinud oma galerii avapildiks (galeriis neljas). Kolmas on ka pull-õudne :), sest need kinnimüüritud akna- ja ukseavad tulevad nii hästi välja.

Veel meeldib see, mis meil sarnane on, võlvi ja puuga (sul 18. pilt) - su laiem nurk ja õigem whitebalance teevad asja paremaks ja tehniliselt ka etem - olin rõõmus, et suutsin käest 1/6-ga üldse pildi saada, aga ta on ikka ära väristatud.
Post Reply