Canon 2022

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3523
Joined: 02.02.2010 19:23

Canon 2022

Post by MartinV »

Otsustasin, et aeg on küps, et naasta vana armastuse juurde ja soetada hübriidsüsteem Canonilt:

Image

;)

Tom
Posts: 2429
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canon 2022

Post by Tom »

Mis hekk? Kas see ikka teravustab :)

Pakun, et see on EOS M. Kas aastast 2012 või 2022? Mõtle kuidas aeg lendab.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3523
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canon 2022

Post by MartinV »

Tom wrote:
14.05.2022 15:54
Mis hekk? Kas see ikka teravustab :)
Peab siis kohe nii teravalt? :P Hübriidkaamera on ju hübriid digisensorist ja käsitsi teravustamist vajavast optikast?

Aga tunnistan, et eesmärk oli segadust tekitada. See on jah EOS M aastast 2012, Canoni esimene hübriidkaamera. Aga see tundub just praegu nii mitut moodi sümboolne, et ma olen väga rahul, et õnnestus hiljuti selline isend endale leida.

Esiteks tundub, et Canon järgib Nikoni eeskuju ja lisab oma uuele RF süsteemile cropkaamerad ja -objed. Kuulujutud räägivad R7 ja R10 kaameratest (u 32 MP APS-C) ja RF-S 18-45 ja 18-150 kit ja superzoom objedest.

Ma oletasin, et ka see läheb Nikoni moodi, et oma esimene hübriidsüsteem tapetakse ametlikult maha (ja EOS M läheb Nikon 1 teed), aga mine sa tea, Jaapanis paistavad erinevad "Kiss M" mudelid olevat müügiedetabelite tipus või seal lähedal. Vast ei ole ka mingi ajutise tühjendusmüügiga tegu?

Samas mujal maailmas ei saatnud EOS M süsteemi eriline edu ja Canon ise on 10 aastaga suutnud süsteemi jaoks teha vaid 8 erinevat objektiivi - ainult kahe aastaga on uues RF süsteemis 2-3 korda rohkem objesid.

2012 ehk kümme aastat tagasi oli ka seni viimane kord, millal mina poest uue Canoni ostsin, küll 5D3 ja mitte EOS M-i. Kuigi hübriidid huvitasid juba siis vanade torude kasutamise mõttes, oli esmane vajadus siiski täiskaadri peale saamine. Ja ega see EOS M ka väga odav ei olnud - pildil olev komplekt (sinna kuulus ka väike välk) maksis photopointi blogi andmetel 1180 eurot. Ma ei tea kuidas meil, aga mujal maailmas sai vist neid M-e üsna varsti umbes poole hinnaga.

Tom
Posts: 2429
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canon 2022

Post by Tom »

Aga teravustab siis ikka korralikult?
Palju välja käisid karbiga komplekti eest?
A1 karpi tahaks ikka näha.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3523
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canon 2022

Post by MartinV »

MIllest selline skepsis? :) Teravustab rahuldavalt:

Image

Image

Image

Mul jah on juba võrdlusmomendi puudus tekkimas, aga üldiselt liikumatud asjad kaadri keskel teravustas kenasti ära. Väidetavalt olevat algse firmware'iga hullem/aeglasem olnud, sellel enam-vähem uusim peal. Mõlemad objed tunduvad OK pilti tegevat, aga tilluke 22mm ja selle F2 ava on palju kutsuvamad.

Sarivõtet ja jälgivat teravustamist proovisin vaid kaks korda, ja oleks pidanud ehk ISO tõstma, et säriaegasid natuke lühemaks saada. Aga erilist rõõmu ei paistnud, 55mm oli pikim ots, mis kah veitsa piirab; lausmööda ei läinud, aga päris teravat kaadrit ka nagu ei saanud. Lisaks olin oma kõige uimasema kaardi sinna sisse pannud, burst oli 6 kaadrit ja kõik. Ei tea, kas kiirema kaardiga oleks natuke pikemalt saanud.

A1 karp on kahjuks kallis, eriti kui koos sisuga osta :)

Tom
Posts: 2429
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canon 2022

Post by Tom »

Mul polnud plaanis terav olla kuid AF on kuidagi meelde jäänud sellest ajast kui M turule tuli.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3523
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canon 2022

Post by MartinV »

Räägiti jah hirmulugusid, aga ma ei tea, mingit lausa klassivahet ei näinud, nii palju kui võrreldavate süsteemide AF-i mäletan; võib-olla oli algse firmware'iga siis tõesti palju halvem.

Kasutamisel häiris pildiotsija puudumine, ja ekraangi pole ju liigutatav. Touch tundus muidu päris kena ja kiiresti reageeriv, aga playbackis ei suutnud ma sisse zoomida enne, kui olin touch sensitivity tagasi "kõrge" peale pannud. Aga käes hoida tundub kvaliteetne tükk ja need metalsed objed tunduvad ka fäänsid, nagu NEX-ide esimesed kitikad - need tundusid ka väga ägedad odava otsa peegelkaamerate plastiku kõrval.

Manuaalobjede kasutamise osas hakkaks see häirima, et teravustamiseks sisse zoomimist ei saa vist ühegi füüsilise nupu peale panna, peab ekraanil olevat ikooni näppima. See tundus iseenesest normaalselt toimivat, aga tahaks selle jaoks ikkagi füüsilist nuppu - polegi teist sellist kaamerat veel kätte sattunud, millel see võimalus puudub.

EDIT: ja aku vastupidavus polnud ka kiita - alustasin värskelt laetud akuga, aga pooleteise tunni ja 120 pildi järel vilkus asi punaselt juba. Aga sellel akul juba aastaid ka turjal küllap ja võib-olla pole tükk aega kasutatud.

MartinV
Site Admin
Posts: 3523
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Canon 2022

Post by MartinV »

Ülevalpool pildid 22mm-ga, panen ühe täissuuruses pildi ka 18-55'ga, 18mm @ F5.6 ISO 100:

http://www.martinvarik.com/fotod/2022/05/IMG_0051.jpg

Nurkades suht nähtav CA, aga see on kergesti korrigeeritav. Muidu minu meelest väga OK kvaliteet.

Tom
Posts: 2429
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Canon 2022

Post by Tom »

Lähme pildistame koos mõnda sellist toredat maja erinevate lainurkadega.
Võtaks D3200 kitigaga ja z50 kitigaga ja Z9 lainurgaga.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

priitv8
Posts: 1666
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Canon 2022

Post by priitv8 »

Tom wrote:
15.05.2022 14:16
A1 karpi tahaks ikka näha.
Kas Canon A1 karpi?

Post Reply