Sony 2021

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Sony tegi vahepeal mingi kummalise lükke, tõi välja A7R3A ja A7R4A, peamiseks vaheks kõrgema resoga tagumine ekraan. Põhjuseks oletatakse, et seniste ekraanidega tekkisid tarneraskused.
priitv8
Posts: 1666
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony 2021

Post by priitv8 »

Ei pannud isegi tähele.
Kõik rääkisid ainult a1-st.
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Värskendatud mudelite ekraan on vist nüüd parem kui A1-l. Suhteliselt väike/madala resoga tagumine ekraan oli dpreview nr 1 etteheide nende A1 arvustuses:

https://www.dpreview.com/reviews/sony-a1-review/8

Aga Sony tegi vahepeal veel 14mm 1.8 toru, kena kompaktne samade näitajatega Sigma kõrval.
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Eile/täna on uudistesse jõudnud, et Sony on mõnedelt oma saitidelt viimased A-mount kaamerad ära korjanud ja sama on ka mõnes e-poes juhtunud. Miterassas on veel A58, A99 ja A99II pakkuda, aga ei jää silma, et neile enam ühtegi objektiivi saada oleks :/

Eks see oli juhtumas niikuinii, viimane asi, mis välja tuli, oli LA-EA5 adapter, mis võimaldas suht kõiki (ka kruvifookusega) A-mount objesid kasutada koos E-mount kaamerate enda AF-iga. Muidu väga tore, aga keredest on toetatud ainult uusimad mudelid, nii et nt mina pean veel oma LA-EA4'ga läbi ajama. See sisaldab suht iidset SLT AF lahendust, mis teeb adapteri suureks ja vähem lollikindlaks. Vähemalt on üks friikimaid adaptereid, mida omada :)

Aga jah, RIP siis Minolta 1985. aastal välja toodud objekinnitusele, millega algas AF revolutsioon. Minolta ühines 2003. aastal Konicaga, nende viimane A-mount kaamera oli 6-megapiksline Konica Minolta 5D aastast 2005. Siis müüdi kaameraäri Sonyle, nende esimene kaamera oli 5D-st põlvnenud A100 - suht samasugune kere, aga Sony aku ja 10Mp sensor.

NEX / E-mount tuli välja 2010; A7 oli esimene täiskaader E-mount (FE), aastal 2013. Seepeale hakkas Priit pildistama ja Martin kolis mirrorless-ile ning ülejäänu on ajalugu :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Ja veel intervjuu Sony inseneridega 50 1.2 kohta:

https://www.sony.com/electronics/interview-sel50f12gm

Huvitav lugeda ja natuke tõmbab see obje küll, aga paneb siiski mõtlema see optiline ja elektromehaaniline keerukus (4 fookusmootorit näiteks) - et palju raha panna asja alla, millel üle keskmise palju pekkiminemise kohti ja ilmselt mitte kerge remonditavus. Aga noh, eks kaamerakered ise samas hinnajärgus ja vähemalt sama keerulised.
priitv8
Posts: 1666
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony 2021

Post by priitv8 »

MartinV wrote: 05.05.2021 17:17 Huvitav lugeda ja natuke tõmbab see obje küll, aga paneb siiski mõtlema see optiline ja elektromehaaniline keerukus (4 fookusmootorit näiteks) - et palju raha panna asja alla, millel üle keskmise palju pekkiminemise kohti ja ilmselt mitte kerge remonditavus. Aga noh, eks kaamerakered ise samas hinnajärgus ja vähemalt sama keerulised.
Pole sel keerukusel häda midagi.
Ma olen ennast siin viimasel ajal sidunud kahe kõrg-keeruka audioseadmega.
Mõlemad on tehniliselt üle keskmise keerukad oma segmendi mõistes,
Kassetikase: https://kenrockwell.com/audio/sony/tc-ka3es.htm
Vinüülimängija: http://theroadswetake.com/publ/rukhljad ... s/6-1-0-82
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Räägivad, et A7R2 olevat tootmisest maha võetud nüüd. Minu kõige uuem kaamera :) Vahepeal olen isegi mõelnud, et kui sellega midagi juhtuma peaks, et mida siis ligi võtaks, R3 või uuesti R2? Tundub, et varsti pole valikut, vähemalt uuena ostes.
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Jäingi vaatama, et järgmise aasta juunis-juulis on minu kahel suuremal kaameraostul juubelid, 5D3 saab 10 ja A7R2 saab 5, seda ikka päris palju. Just 5D3 vanus üllatab, 10 aastat tundub pikk aeg ja igasugu progressi on ju olnud, aga saaks ka praegu pildid ilusti tehtud temaga, kui poleks seda irmsat vanade torude adapteerimise soovi.
priitv8
Posts: 1666
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Sony 2021

Post by priitv8 »

Kuna Minolta jaoks teemat ei leidnud, siis postitan siia.
Juttu parima värviteadusega kaamerast:
https://friedmanarchives.blogspot.com/2 ... ience.html
MartinV
Site Admin
Posts: 3525
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Sony 2021

Post by MartinV »

Heh, kui keegi alustab lauset "The 7D was superb for colour", siis mul ikka veel läheb automaatselt mõte oma kunagise Canon 7D peale, mille sensorit ma väga ei armastanud (nojah, ümberringi olid siis täiskaadriga inimesed juba :). Minolta fännid ikka räägivad miskitest Minolta värvidest, juba manuaalobjede juures, aga viidatud lingil siis seoses sensoritega - et Minoltal olevat tõhusam-täpsem värvide Bayer mustrisse filtreermine sensori ees kui Canikonil.

Mul on 5D olemas (mõtlen Konica Minoltat nüüd:), kui ta "first frame black" probleem pole hullemaks läinud, peaks saama pilti teha küll. Aga kuidas see värviparemus kõige paremini välja tuleb? Värvikaardi taasesitamise täpsus, mõni reaalne värvikirev stseen, nahatoonid? Võrdluses mingi teise kaameraga, JPG või RAW läbi LR või miski muu? Ma ei tea ka, mis võiks värvide poolest mu kõige parem A-mount obje olla. Ühesõnaga tundub, et muutujaid ja subjektiivsust oleks üksjagu.

See on kõige värvilisem suvaklõps, mille leidsin, samas ei tekkinud tõesti kiusatust seda LR-is veel kuhugi kruvida, niigi suht kena säri ja värvide poolest:
Image
Post Reply