Kaugele vaatamine M43 kaameraga

Kõik fotograafiast
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3517
Joined: 02.02.2010 19:23

Kaugele vaatamine M43 kaameraga

Post by MartinV »

Kuna ma tervet paralleelset süsteemi üles ehitada ei soovi ning crop ja stabikas soosivad kaugele vaatamist, siis uurin väikest viisi, et kuidas oleks hea OM-D E-M10.2-ga kaugele vaadata. Käepärast olev Olympuse oma AF toru ulatub 150mm-ni (FF ekvivalent 300mm), nii et sellest tahaks midagi pikemat.

Viimasel paaril päeval ongi olnud võimalus mõnda erinevat varianti proovida:

1. nFD 200 F2.8 (viimane, IF variant): A7 ees tundus terav, aga holy purple fringing :shock: M43 ees on see veel suurem probleem - teravust jätkub nagu vähem ja lilladus veel silmatorkavam. Vanemad versioonid olevat selles osas paremad.
2. nFD 300 F4 (mitte-L): täitsa OK toru, kena tükk riistvara. Ka viskab natuke lillat sisse, aga üldse mitte nii hull kui 200mm. Üsna massiivne toru, millele Canon oma lõputus tarkuses on leiutanud mingi umbes 78.5mm läbimõõduga esielemendi, nii et ma ei saa oma filtriusku harrastada. Ja õhku jääks küsimus - äkki ikka pidanuks L-i võtma.
3. Tamron SP 60-300 - selline oli omast käest võtta, olevat üle keskmise hea vana zoomi kohta. Võrreldes Canoni fiksiga on selgelt lühem e. päris 300mm ei tule täis. Ja teravuses ka Canoni fiksi vastu ei saa, kuigi käsitsi teravustades pole palju vaja eksida, et see vahe ebaoluliseks muutuks.
4. nFD 270 F4 (135 + 2x Extender:) - tundub, et ei saa täisavaga lõpmatust kätte minu adapteriga. F5.6 ja F8 juures juba keskelt täitsa OK pilt, aga isegi M43 kaadri servade poole liikudes kehvem.
5. EF 100-300 F5.6L - kaks muret: 1) et ava juhtida, oleks mingit kallist adapterit vaja; 2) manuaalne teravustamine on suht ebameeldiv - peenike ebaühtlaselt liikuv plast-plastil teravustamisrõngas. Aga toru teeb isegi täisavaga täitsa talutavat pilti, kui ainult teravustamise pihta saab.

Image

Otsingud jätkuvad :)

Post Reply