Tootefotograafia

Kõik fotograafiast
Post Reply
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Tootefotograafia

Post by roland »

MartinV wrote:Huvitav näha jah, kuidas seal pea alaspidi pilte tehakse :) Tootepilte vaataks ka, ei õnnestunud neid FB-st ette saada ja kõiksugune inspiratsioon kulub ära, äkki jõuab nii lõpuks selleni, et saab oma vanemat fotokola ka mingis osaski üles pildistatud.
Mõtlesin et oleks sobilik alustada uut teemat. Niisiis teeme siis otsa lahti esimese pildiga.
wine-bottle.jpg
wine-bottle.jpg (79.06 KiB) Viewed 8814 times
Kas teid huvitab ka pildi valmimislugu?
priitv8
Posts: 1667
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Tootefotograafia

Post by priitv8 »

roland wrote:Kas teid huvitab ka pildi valmimislugu?
Mind kindlasti. Klaasi pildistamisest olen küll raamatutest lugenud. Samuti näeb Mr. Kelby autopildistamise lugudest,
http://scottkelby.com/a-few-from-my-car ... n-phoenix/
https://scottkelby.exposure.co/shooting-cars-in-phoenix
https://scottkelby.exposure.co/automotive-photography
et peegelduste vältimiseks tuleb ikkagi kõva stuudio üles sättida.
MartinV
Site Admin
Posts: 3528
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Tootefotograafia

Post by MartinV »

Jah, pildi saamislugu või making-of fotod huvitaks ikka. See on enamuses ikka otse kaamerast pilt, mitte järeltöötlus/komposiit?

Igaks juhuks ei hakka fantaseerima, mis see setup seal täpselt on, märgin ainult, et see valgusallika splittimine keskelt või siis kaks valgusallikat, mis need valged vertikaaltriibud tekitavad, on hääd, logole sildil jääb selline tume riba, mis ta must-kuld kontrastiga hästi esile tõstab. Kahju, et veinitootja seda ülemist väikest logo samale joonele tsentreerida pole suutnud.
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

OK, Teadsin selle pildiga juba algusest peale kuhu tahtsin välja jõuda. Kuna tegemist on tumeda klaasist objektiga, siis see peegeldab kõike mida ta näeb. Ehk siis pildi järgi on suht täpselt aru saada, kus valgusallikad paiknevad. Samuti teadsin ette et pean tegema komposiidi. Tahtsin mõlemale poole selliseid tugevaid "hilight'e". Aga kuna mul ei olnud kahte samasugust valgusallikat võtta sel hetkel (tuleb üles tunnistada et praegugi ei ole. Veel..) siis valgustasin ühe kaadri ühelt poolt ja teise teiselt poolt. Lisaks on eraldi valgusatud labelid, taust ja ka peegelduse võtsin eraldi pildilt. Valgustuseks on mul Yongnuo välgud ja raadiotriger. Pudeli valgustus on 60x60cm softbox mille ette on omakorda pandud 80x160cm hajuti. Valgustus oli vaheldumisi enamvähem otse paremalt ja pärast vasakult teise poole jaoks. Siltide ja tausta valgustamiseks kasutasin musta paksu fooliumi (cinefoil), mille keerasin enamvähem toruks ja siis suunasin valguse õigesse kohta. Taustaks oli must papp ja pudel ise asetses musta pleksiklaasi peal. Sellest ka peegeldus. Tausta valgustamisel kasutasin punast filtrit. Mul sellest setupist ei ole eraldi pilti tehtud, aga kui midagi segaseks jääb siis küsige aga.
Kokku tegin 67 klõpsu enne kui rahule jäin. Kasutan Lightroomi Tether Shoot võimalust, siis saab kohe pilte arvutis hinnata. Proovisin klaasi ka pildile saada aga ei jäänud tulemusega rahule ja seda ei kasutanud.
Wine-bottle1.jpg
Wine-bottle1.jpg (265.76 KiB) Viewed 320 times
Wine-bottle2.jpg
Wine-bottle2.jpg (58.14 KiB) Viewed 8805 times
Nüüd siis veidi post productionist. Altpoolt alustades 2 alumist kihti on pudeli erinevad pooled, 2 järgmist on igasugu vigade parandus ja prügikoristus. Edasi järgmised 2 kihti on peegeldus ja selle korrigeerimine. Sealt edasi alumine silt, suisa 5 kihti. Siis üks kiht ülemine silt. Edasi tuleb 2 kihti punast taustavalgust, siis üldine kontrast ja lõpuks teravustamine, mis on suht ainult siltidele lubatud. Ongi lühidalt kõik :D
priitv8
Posts: 1667
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Tootefotograafia

Post by priitv8 »

Lightboxi oled kasutanud? Või tasuks siiski teha kast mingist foamcore'st nagu vanameistrid räägivad?
Proovisime oma vanatehnika pilti ka pleksiklaasi peal teha, sest altpeegeldusega tootefoto on ikka sexikam, aga peegeldust peaks saama postis veel lihtsamalt teha, kui vähemalt kõiki neid linnapilte vaadata.
Siin on üks väga hea näide peegeldusega tootefotost: https://flic.kr/p/qw8k3M
MartinV
Site Admin
Posts: 3528
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Tootefotograafia

Post by MartinV »

Njah, viimistletud lõpptulemuse nimel tuleb ikka palju ...viimistleda :) Mulle on selline protsess suht võõras, aga eks reklaamfotod niimoodi valmivadki ja kui tahta sellist tulemust, siis küllap kergemalt naljalt ei pääse. Võib-olla on võimalus valida, kas sead üles / valgustad pikalt ja töötled natuke vähem või vastupidi; viimane variant on ilmselt hobikorras kergemini teosatav.
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

MartinV wrote:Kahju, et veinitootja seda ülemist väikest logo samale joonele tsentreerida pole suutnud.
See oli jah üks detail mis mul see hetk kahe silma vahele jäi. Vaatasin lihtsalt et väga ilus veinipudel sattus koju ja tegin ennem avamist pidid ära. Reklaamimaailmas reeglina poodi ei minda vaid tooted tulevad otse tootjalt. Alkoga näiteks üritatakse saada ilma sildita pudelid ja sildid eraldi, mis siis käsitsi peale kleebitakse. Kui võimalik. Sest masinaga pandud sildid pole kunagi päris otse ja vajavad hilisemat korrigeerimist. Alati pole see muidugi võimalik. Järgmine parim variant on et firma saadab näiteks kasti veini, millest siis valitakse parim välja. Antud juhul oleks ma pidanud poes vaatama juba milline pudel näeb kõige perfektsem välja. Või siis selle ülemise sildi jaoks pudelit veidi keerama ja eraldi pildistama. Väikse veebipildi pealt ei paista kõik see välja, aga kui pilt läheb näiteks tervele lehele ajakirja või hoopis suurele välireklaamile, siis paistavad kõik pisidetailid kohe silma.

See oli üks huvitav avastus mulle kui hästi selliste piltide pealt igasugu mustused ja mitte perfektsed kohad välja paistavad. kõiksugu kriipsud-kraapsud, tolmukübemed peegeldavad valgust ja torkavad silma. Mul näiteks jäi sõrmejäljed maha pühkimata ja tuli pärast eemaldada. Lihtsam on toode ära puhastada, vähem tööd järeltöötluses.
Bottle.jpg
Bottle.jpg (44.3 KiB) Viewed 8791 times
Eks see setup võtab aega jah. Tihti on toodetega see probleem, et kogu valgustehnika ja hajutid/peegeldid (on ikka selline sõna olemas?) ei mahu lihtsalt ümberringi ära. Ja siis tehaksegi osade kaupa.

Ahjaa, kaamera seaded jäid mainimata. Nii välgud kui kaamera on manuaalreziimil. ka teravustan käsitsi. Nii tagan selle, et kõik pildid on konstantse valgustusega ja on lihtne komposiiti teha. Pole vaja heledusi omavahel paika ajada. Säri on tavaliselt 1/125 kandis ja ava sõltuvalt millist teravussügavust soovin, antud juhul f/11. Valguse tugevust reguleerin kas välgu võimsusega või siis välgu kaugusega objektist. Mida parasjagu sobivam on. ISO sõltub ka kui palju valgust vaja on. Veinipudeli puhul oli ISO200. Kaamera on statiivil ja ega seal muud maagiat polegi :D
Last edited by roland on 22.10.2015 05:08, edited 1 time in total.
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

priitv8 wrote:Lightboxi oled kasutanud? Või tasuks siiski teha kast mingist foamcore'st nagu vanameistrid räägivad?
Proovisime oma vanatehnika pilti ka pleksiklaasi peal teha, sest altpeegeldusega tootefoto on ikka sexikam, aga peegeldust peaks saama postis veel lihtsamalt teha, kui vähemalt kõiki neid linnapilte vaadata.
Siin on üks väga hea näide peegeldusega tootefotost: https://flic.kr/p/qw8k3M
Lightbox on mul olemas, isegi 2 eri suurust. Ostsin kunagi kui ei teadnud valgustamisest ja kuidas valgus eri objektide peal käitub veel suurt midagi. Mõtlesin et hea eBay jaoks pilte teha. Ja mingis mõttes ongi. Aga lightboxi üks suur probleem on see, et need pildid mis sa sealt saad on kõik suht ühesugused ja näevad välja nagu need on pidistatud..... lightboxis :D :D Põhjus on selles, et lightboxis puudub sul igasugune kontroll selle üle, kuhu jäävad tootel "hilight" alad ja kuhu mitte. Võtame sellesama veinipudeli. Tume klaasist objekt on sisuliselt nagu peegel. Nüüd kui panna see silindrist peegel lightboxi, siis mis sellelt peegeldab? ;)
Ma ei tea ühtegi profesionaalset tootefotograafi, kes lighboxis pilte teeks. Kasutatakse küll valget tausta (white seamless). Foamcore't kasutan küll, aga vajalikesse kohtadesse heledamate alade tekitamiseks. Isegi kui sa tahad lightboxile sarnast tulemust saavutada on seda lihtsam teha ilma, sest lightbox piirab pärispalju tootele juurdepääsu.

Vaata siin videos on protsess päris ektreemsel kujul näha. Tüüp teeb võimalikult palju kaameras ära https://fstoppers.com/bts/how-photograp ... tudio-4842

Peegeldusi saab muidugi suht lihtsalt teha. Eks see ole maitse küsimus ka, kas minna teadlikult photoshopi teed. See viidatud Sony kaamera foto on jah väga ilus. Samuti vaatasin teie vanatehnika kollektsiooni - väga muljetavaldav!! Seda oleks tahtnud oma silmaga näha. Ma muideks käisin aprillis Eestis :D Aga jah, mulle meeldib võimaluse korral juba kaameras võimalikult palju pildile saada. Kas te kasutasite valget pleksi? Proovige musta ka, peegeldab paremini. See Sony kaamera pilt on suure tõenäosusega musta pleksi või mõne muu musta peegeldava objekti peal tehtud. Võib ka ehitusmaterjalide poest ühe musta graniitplaadi osta ja seda kasutada. See ei kriimustu ka nii kergelt kui pleks. Ja muideks, sama valgusskeemiga ja musta pleksi alusena kasutades saab väga lihtsalt teha nii mustal kui valgel taustal pilte. Räägin sellest lähemalt ühe oma foto juures.
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

Kui veel huvi on siis näiteks siin on üks pilt ja kuidas seda pildistati.
priitv8
Posts: 1667
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Tootefotograafia

Post by priitv8 »

Foorumi 5-aastapäeva kollektsiooni juures kasutasime jah Toomasel miskipärast nurgas vedelenud valget pleksi, millel olid isegi veel kattekiled peal. Nii et virgin shot :D
Musta pleksi tal jällegi miskipärast käepärast ei olnud.
BTW foamcoret on ju sellist ka, mille teine külg on nt must? Sellest peaks saama jälle mustad seinad ehitada. Uurisini eestis ka asja, väga imelikest kohtadest tuleb teda otsida ja veel pole niikaugele jõudnud, et kuskile järele sõita.
Post Reply