Tootefotograafia

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3528
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Tootefotograafia

Post by MartinV »

Teie puhul kahtlustaks sama protsessi, mis paberinoa puhul - pildistatud, taustast välja lõigatud, tehtud uus kahes osas taust PS-is, seejärel ka "peegeldus".
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

Osaliselt on sul õigus ja samas ka mitte. See oli mu teine tootefoto, mille ma tegin. Idee oli võimalikult palju juba kaameras paika saada ja minimaalselt Ps-i kasutada. Teadsin jällegi lõpptulemust ette - sulepea seismas tipul, ilus peegeldus, taustaks värviline gradient.
Siin on bts pilt kogu setupist. Kuna sulepea iseseisvalt püsti seista ei tahtnud, siis panin teibiribaga peenikese jõhvi sellele külge ja riputasin statiivi külge. Tuli vaid kõrgus sobivaks seada ja volaa. Aluspinnaks on jällegi must pleksi. Pärast eemaldasin lihtsalt Ps-is teibi ja jõhvid.
Pen-shoot-1.jpg
Pen-shoot-1.jpg (156.23 KiB) Viewed 6900 times
Sulepea valgusskeem on näha väga hästi ka fotolt endalt. Paremal pool suur hajutatud valgusti mis antud juhul oli suur valgest riidest hajuti, millest välgu läbi lasin. Vasakul lihtsalt reflektor, et vasak külg päris mustaks ei jääks.
Taustavalgustuseks oli teine välk, värviline filter ees. Välgu ümber keerasin veel musta fooliumi torusse, et ümaramat valgusvihku saada. Kõige rohkem aega läkski erinevate filtrite vahetamisele et sobivat värvi saada.
Samas ei osanud ma veel pildistamise ajal kõigele tähelepanu osutada. Üks probleem oli näiteks see, et aluse ja tausta vaheline piirjoon oli väga fookusest väljas. Samuti oli peegeldus viltu. Seetõttu lõikasin sulepea taustalt välja ja korrigeerisin eraldi nii tausta kui peegeldust. Samas on kõik elemendid pärit samalt kaadrilt ja ei ole Ps-s lisatud.
Selline nägi välja pilt otse kaamerast:
pen-orig-1.jpg
pen-orig-1.jpg (35.63 KiB) Viewed 6900 times
Üks õppetund oli veel see, et mul oli taust liiga lähedal. Mida kaugemal taust on, seda ühtlasem selle pind paistma jääb. Samuti on lihtsam kontrollida valguse lekkimist taustale. Taustaks kasutasin musta foamcoret, mis on sisuliselt paberpind. Nüüdseks olen aru saanud, et seda on väga raske ühtlaselt valgustada. Selle asemel kasutatakse ühe variandina musta matti pleksi, mida saab väga ühtlaselt valgustada. Sama kasutatakse ka aluspinnaks, kui ei ole peegeldust vaja. Paberpind jääb ikka tips laiguline.
priitv8
Posts: 1667
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Tootefotograafia

Post by priitv8 »

Roland, kuskohas Sul selline laiutamisvõimalusega setup üleval on? Kodus või tööl?
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

See käib mul üles vastavalt vajadusele kodus sööginurgas. Algul kasutasin söögilauda, aga see on liiga suur et valgust piisavalt lähedale saada. Nüüd on lihtsalt 60x90cm plaat kahe saepuki peal. Laua lükksn lihtsalt eest ära. Vasakul nurgas paistab osa mu kola ka :D
_MG_5115.jpg
_MG_5115.jpg (76.97 KiB) Viewed 6899 times
priitv8
Posts: 1667
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Tootefotograafia

Post by priitv8 »

Võimas! Ja kokku pakituna seisab see staff ja saepukid kus? ;)
Põranda all keldris?
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

Siinkandis pole keldrid üldse moes. Kardavad vist põrandaaluseid :D Muidu seisavad kokkupandult kas terrassil katuse all või garaazis. Ei võtagi ülearu palju ruumi ja ei pea ikka elutoas puussepa töökoda pidama ;) Plaat ka garaazis, ei viitsinud seda pildistada. Ülejäänud kola on laiali kappides ja sahtlites ja voodi all. Välja arvatud see, mida eelmisel pildil näha. Ega seda mahuliselt nii palju polegi. Veel...
IMG_20151125_185950.jpg
IMG_20151125_185950.jpg (68.17 KiB) Viewed 6895 times
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

Vahelduseks ka paar ilma trikkideta pilti :D
guitar-1-2.jpg
guitar-1-2.jpg (137.07 KiB) Viewed 6892 times
guitar-2.jpg
guitar-2.jpg (88.06 KiB) Viewed 6892 times
MartinV
Site Admin
Posts: 3528
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Tootefotograafia

Post by MartinV »

Nojah, sulepea protsessiga just väga pihta ei saanud :)

See viimane on oma abstraktsuses lahe, aga ikkagi läks mõte rändama, et kui oleks kaamerapoolsel küljel ka mingi väiksem valguslaik, kus oleks punast puitu näha, või siis kui tegu oleks esiküljega, siis mingi õrn aimdus keeltest vms. Ei oska öelda, kas väiksem mõistatuslikkus oleks parem või mitte sellel juhul. Praegu oleks võib-olla ilma esimese pildi ja failinimedeta isegi hetkeks mõtlema võtnud, et mis see üldse on :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3528
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Tootefotograafia

Post by MartinV »

Käepärane lahendus uuema santehnika omanikele:
http://petapixel.com/2015/12/03/these-p ... a-bathtub/
roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: Tootefotograafia

Post by roland »

MartinV wrote:Nojah, sulepea protsessiga just väga pihta ei saanud :)
Kas millegi konkreetsega? Kirjutan hea meelega lähemalt.

See kitarri pilt oli seekord veidi abstraktsena mõeldud jah. Kui nüüd see koteksti panna, siis näiteks kujuta sellist pilti kitarritootja reklaamis stiilis 'midagi uut ja põnevat on tulemas'.
MartinV wrote:Käepärane lahendus uuema santehnika omanikele
Hahaa, geniaalne idee. Vaese mehe infinity cove :D
Post Reply