Autode müügipildid :)

Kõik fotograafiast
jurgen
Posts: 14
Joined: 06.02.2010 21:58
Contact:

Re: Autode müügipildid :)

Post by jurgen »

unustasin lisada, et kaadrid on tehtud Elvas mis on ikka parajalt väike koht ja palju valikuid ei ole :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3527
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Autode müügipildid :)

Post by MartinV »

OK, filmimiskoha osas tegin siis liiga palju eeldusi :)

Huvitav, kuidas me kõik seal ikkagi erinevaid asju näeme ja meeldivaks peame - need esimesed armatuurishotid on OK, kuigi mind hullult häirib see telefonialus vms, heidab väga silmatorkava varju üle ilusa heleda riba ja veel täpselt (vist Quattro) logo peale. Ja peale seda siis see kasimata mootor, mis kogu asja paraja pauguga maa peale tagasi toob. Ja hiljem ka mudrused kaadrid, kus järjekordne valge Avensis ;-) taustal kaadrisse hiilib, loigud ja sopased rehvi- ja jalajäljed maas jne. Ma saan aru, et aastaaeg jne, aga bemmivideos oli seda aastaaega hoopis paremini ära kasutatud, ilus, valge, puhas, talvine. Ja kui juba on nelivedune turbopüss, siis võiks sellega natukenegi lumes hullata, iseasi, kui hästi see müügivideosse sobiks tegelikult :)
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Autode müügipildid :)

Post by Saldre »

Jürgeni terminoloogiat kasutades, siis postitan siia paar "lihtsureliku" automargi pilti kah.

www.mattias.saldre.eu/auto/c4/

Müügikuulutus auto24-s - võite julgelt jagada, kui kuulete, et keegi otsib endale kuldset C4-ja. :)
MartinV
Site Admin
Posts: 3527
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Autode müügipildid :)

Post by MartinV »

Kas 30mm oli kõige pikem kasutatud fookuskaugus? See vist ainuke toru ei olnud, mõned kaadrid on nagu ka millegi laiemaga tehtud? Ise eelistaks, kui mõni pilt oleks ka pikema, 85mm+ toru perspektiiviga.

Kui niisama targutada, siis 6. pildi flare (need kaks punast ringi) on võib-olla juba liiga silmatorkav ja selle all oleva sisupildi (nr 11) puhul oleks hea olnud täielikumat sümmeetriat taga ajada (kaassõitja uks ka kinni ja rool otseks).

Lihtsalt piltidena need Toomemäel? tehtud pildid (14-16) meeldivad, aga autopildina olen enda väikse (ja vahel liiga ette liikunud) DOF-iga fotode juures vaadanud, et see on natuke imelik, kui auto juba peeglitest alates uduseks vajub. Tegelt 14. pildi kui suht otsevaate puhul on see isegi lahe, aga 15 on IMO DOF liiga väike, juhipoolse esitule ebateravus on minu jaoks häiriv ja meenutab mulle mu enda front-focus pilte, kus reg.number oli fookuses, aga juba esituled olid nähtavalt ebateravamad. Portree ekvivalent oleks see, et silmad on fookusest väljas ja nina otsas vistrik on terav :) Sinu pildil on tegelikult üks "silm" siiski ju terav, mis portree puhul oleks OK, aga autode reklaamfotodes üritatakse vist subjekti tüüpiliselt rohkem teravuses hoida, vähemalt kui auto tervenisti kaadris on. Aga küllap leiab ka vastupidiseid näiteid.

19. pildi puhul kutsuks võttekoht mind hirmsasti autot poolpõiki keset alleed panema ja siis kaugelt telega pildistama (kuigi võiks ka midagi laia proovida) - on jah klišee, aga mul pole õnnestunud ise sellist pilti seni teha. Ma muidugi ei tea, kas liiklusolud seda võimaldasid, eriti kui pidid ise nii autot liigutama kui ka pilti tegema.

17. pilt millegipärast meeldib, võib-olla seepärast, et on kõige rohkem selline brošüüripilt - kena kontrastne, aga justkui pehme valgusega detailipilt.
Post Reply