Huvitavamad peeglita kaamerad

Kõik fotograafiast
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by Tom »

On jah 100%
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by priitv8 »

Äkki pakub huvi lugeda sellisest mehest ja tema pika säri stiilist?
http://briansmith.com/long-exposure-pho ... lt-roland/
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by MartinV »

See on jälle see statiivineedus :) Ma ei mäletagi, millal ma viimati statiivi välitingimustes kasutasin, seega pole ka selliste säriaegadega mänginud, rääkimata veel ND filtri lisast.

Kui lähtuda Sunny 16 reeglist, siis ütleme mitte päris keskpäevase päikese all on säri ISO 100 f/8 1/100. f/22 on vist praktiline miinimum difraktsiooni ja enamuse objede miinimumava poolest, siis saame veel 3 stoppi. e säriaja u 1/15. Fotoluks pakub kuni 3-stopiseid ND filtreid, millega jõuaks 1/2 sekundini, aga jah, eks neid võib siis kuhjata üksteise otsa.

Photopointis on 4- ja isegi 10-stopiseid filtreid, aga hinnad on suht kallid juba (77mm u 100 EUR). 10-stopisega saaks säriajaks juba minuti kätte samades valgusoludes. Artiklis pole mainitud, aga need pildid pole tal öösel ju tehtud, aga natuke hämaramas jõuaks ka juba tema paariminutiste särideni.

Oleks huvitav näha küll, milline see maailm selliste säriaegadega välja näeks, ainult kannatust peab olema ja va filtrit vaja.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by priitv8 »

Ma mõtlesin tellida Galadorist variable ND filtri. 72mm on 60.50:
https://www.galador.ee/t/60780672

Aga Canoni TS objektiivid pidid Sulle ometi meeldima?

Ja inimtühjad linnavaated on omaette vaatamisväärsus. Nagu Palle üksinda maailmas.

PS Ja selline asi on ilmunud vaatevälja, mulle täitsa üllatus ja tundub olevat päevapiltniku sõber. Ainult sellist hinda ei osanud oodata. WD My Passport Wireless (NB! Kodanik "tolli kinni jäänud" Trey Ratcliff võtab seal videoseerias oma kaadrid ka uue FE 16-35 Zeissiga üles!)

Kuigi WD Passport Pro on veel u 2x kallim.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by MartinV »

Variable ND-d olid mul meelest läinud, see on küll suht hea hind sellise eest. TS objedega olen vähe kokku puutunud, aga novembris ostsin Nikon->E tilt adapteri, natuke olen mänginud sellega: viewtopic.php?p=2180#p2180

Peaegu inimtühje vaateid olen ka paar korda jahtinud:

Image

WD Wireless tundub kah mingis olukorras abiks asi, ise olen küll reisidele seni lihtsat läpakat kaasa vedanud, et kohe pilte kiirelt üle vaadata + kõik muu, mida läpakaga teha saab.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by priitv8 »

Martin, siin Sulle üks põnev, aga peegliga, kaamera :D
Rolleiflex 2.8F
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by MartinV »

Mõned need Rolleid on jah jube kallid, mõned jälle mitte; suvepoole pakuti ühte umbes 70 eurikuga, siis paistis, et too mudel maksvat välismaal OK korras 150-200 taala. Kuna konkreetne isend oli suht närbik, jäi õnneks ostmata. Tore ju küll sellel suurel mattklaasil teravustada, aga on mul siis vaja veel mõnda kaamerat, mida ma niikuinii ei kasutaks eriti ja millel pole ka vahetatavad objed, mida digi ees proovida saaks.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by priitv8 »

MartinV wrote:...aga on mul siis vaja veel mõnda kaamerat, mida ma niikuinii ei kasutaks eriti ja millel pole ka vahetatavad objed, mida digi ees proovida saaks.
No eks neid filmiga käivaid analoogkaameraid ongi juba raske ette kujutada, et võiks kellelgi vaja minna.
Aga siis on veel üks hea võimalus - osta omale kalli raha (ja veel kallima allahindlusega) Hasseli logoga Sony RX-100:
http://briansmith.com/grab-this-stellar ... blad-deal/
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by MartinV »

OM-D E-M5 II pakub uudisena sensori liigutamisega reso tõstmist 16MP->40MP (seni on keskformaatides sarnast lahendust kasutatud). Täiesti staatiliste stseenide puhul kannatavat võrdlust D810 või on isegi natuke parem, aga nt minu pildistamistest läheks üsna kaduvväike osa sinna kategooriasse, kus seda lahendust kasutada saaks.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Huvitavamad peeglita kaamerad

Post by priitv8 »

MartinV wrote:OM-D E-M5 II pakub uudisena sensori liigutamisega reso tõstmist 16MP->40MP (seni on keskformaatides sarnast lahendust kasutatud). Täiesti staatiliste stseenide puhul kannatavat võrdlust D810 või on isegi natuke parem, aga nt minu pildistamistest läheks üsna kaduvväike osa sinna kategooriasse, kus seda lahendust kasutada saaks.
See on jälle üks neist kihkudest paralleelseid asju serialiseerida (nagu SATA, PCIe jpt).
Huvitav, palju tal ajaline viide on esimese ja viimase kvadrandi pildistamise vahel?
Post Reply