Lightroomi teema

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Lightroomile tuli 6.2 update, relevantsematest kaameratest hakati toetama A7S2-te, piltide importi tehti ringi (mitte just paremaks minu meelest, aga seal saab seda uut lasteaiamaigulist ja su kettaid läbikammivat UI-d õnneks ka kinni keerata). Huvitav aga, et olevat lisatud profiilid paljudele vanadele manuaaltorudele, millest nii mõnigi mul ka olemas on:

https://blogs.adobe.com/lightroomjourna ... lable.html
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Adobe raputab endale tuhka pähe:
http://blogs.adobe.com/lightroomjournal ... ology.html

Peamised crashiprobleemid olid/on küll vist Macidel ja mul endal mingeid probleeme esialgu suht vähese kasutamise juures pole ette tulnud, aga internet paistab päris vihane olevat :)

See on jah naljakas, kuidas uusi "featuure" justkui ei saa mitte-CC klientidele pakkuda, aga uue lasteaiainterface'i importimisele sai küll kõigile ühtmoodi kaela väändata. Ja samas muidugi dehaze-i lisamine lokaalse adjustmentina - ok, ühtpidi loogiline, teiselt poolt nagu jälle üritatakse CC kasutajaid eelisseisu panna, kuna globaalse adjustina oli asi presetidega täiesti kasutatav ka püsilitsentsiga kasutajatele, lokaalset adjusti niimoodi enam kargutada ei saa.

Lühidalt ahned tropid, kes oma kliente lammasteks peavad :)

EDIT: samas toodi välja huvitav probleem - et softidele on tänapäeval nii palju "telemeetriat" külge ehitatud, aga sellest järeldusi tehes on kerge unustada, et just poweruserid eelistavad selliseid asju kinni keerata ja selle tulemusena võib tekkida rakenduste kasutamisest kallutatud pilt, mis ajendabki tarkvara lasteaiastama. OK, teised trendid (mobiili/touch fookus ja enamuse suundumus kergele-kiirele infotarbimisele selle tootmise asemel) on olulisemad tegurid, aga sellele telemeetriaaspektile polnud ise varem mõelnud. Ja keeran kõike sellist kinni, mida aga saab.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Lightroomi teema

Post by priitv8 »

Capture One on ka vaikselt kuidagi 9-da versioonini jõudnud.
Capture One Pro 9 - The Professional Choice In Imaging Software
Sony versiooni upgrade 8-lt 9-le maksab 40€
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Nuuh, Lightroomist rohkem teadjad - kui ma kolin LR kataloogifaili ühest arvutist teise, kus drive letterid pole samad, mis vanas arvutis, kas ma pean siis iga jumala folderi peal tegema "Find Missing Folder..." või on mingi kiirem ja grupiviisilisem võimalus?
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Ise küsin, ise vastan. Leidsin sellise lahenduse, et ütlesin "olematul" draivil olevale folderile, et "Show Parent Folder", mis siis ilmus välja, samuti küsimärgiga; findisin siis selle uues kohas ja nii sai justkui hea, ei pidanud kõiki alamkaustasid eraldi findima.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Lightroomi teema

Post by priitv8 »

Nonäed. Mina Mac-i kasutajana isegi ei tea, misasi on drive letter, kataloog või fail :lol:
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Lightroomi teema

Post by priitv8 »

Adobe ajab eurooplastel ikka vererõhu üles!
Hea, et olen suutnud ennast nende tarkvarast eemal hoida :oops:
http://www.dearsusan.net/2017/02/22/561-adobe-tithe/
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Lightroomi teema

Post by Tom »

Ma püüdsin lugeda, aga olin liiga purjus, et aru saada mis probleem on? Saad elaboreerida ja ekstrahheerida natuke?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
priitv8
Posts: 1668
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Lightroomi teema

Post by priitv8 »

Tom wrote:Ma püüdsin lugeda, aga olin liiga purjus, et aru saada mis probleem on? Saad elaboreerida ja ekstrahheerida natuke?
Esimene probleem - Apple killis Aperture.
Teine probleem - Adobe hinnad USD, EUR ja GBP on sama numbriga, ainult ühik on erinev. Nüüd siis CC versioon igakuise püsikuluna. Ja lõpuks oli vaene pensionär saanud Adobelt kirja, et kursimuutuste tõttu tuleb hinda tõsta, aga vahe eelmisega olevat 20 kuni 60%
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Nojah, kui inimesed lõa otsas, eks siis kuskilt peab proovima, et kust ja kui palju kannatab hakata nöörima. Naela kurss on lihtsalt hea ettekääne teha sobivas mastaabis eksperiment, et kui paljud ära kaovad, kui hinda 50+% tõsta :)
Post Reply