Lightroomi teema

Kõik fotograafiast
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Proovisin nn. Brenizer meetodit e. panot mitmest väikse DOF-iga kaadrist, et luua illusioon laiemast/valgusjõulisemast torust:

Image

Mingi effekt isegi on, kuigi mitte nii tugev, kui ekstreemsemad netinäited. Tõsi, ma ei kasutanud ka 85 1.2 toru ja 10-15+ kaadrit.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Nojah, mul madala resoga display ja vana kaart alla 1Gb mäluga. Olen nüüd natuke aega LR6-t kasutanud ja ei ole olulist kiirusemuudatust paremuse või halvemuse suunas võrreldes minu eelmise ehk 4. versiooniga täheldanud.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Kuna minu meelest võib Adobe puu taha minna oma rendimudeli pealesurumisega, siis siin:

http://petapixel.com/2015/06/16/dehaze- ... ore-169945

on õpetatud, kuidas Lightroom CC-sse tekkinud, kuid LR 6.1-st välja jäetud Dehaze funktsionaalsust saab enam-vähem kasutada ka 6.1-s. Proovisin, töötab. Vajalikkuses pole kindel :) Näis, kas keeratakse see variant kinni kunagi.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Siin on asi hunniku presetidena allalaetav, ei pea ise neid tekitama: http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1371198
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Tuttaval on mure, et läpakal kettaruum otsas ja vaja pildid välisele kettale ümber kolida. On seal midagi silmas pidada?

Kas võib lihtsalt pildid ära tõsta ja siis Lightroomile öelda, et nüüd on teisel kettal, et majandab siis ilusti ise, ka siis kui ketast parajasti küljes pole? Või on asi keerulisem? Mingite smart previewdega saab isegi mitteküljes oleval kettal olevaid pilte näha ja mingil määral isegi töödelda?
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Lightroomi teema

Post by Tom »

Kas ta soovib ainult aegajalt välist ketast külge panna? Siis smart previewd.
Soovitaksin Lightroomis metadata failidesse sisse suruda ka enne kui tõstma hakkab.
Ja üldiselt on valutum kui tõstmine toimuks LR sees.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Ainult aegajalt jah.
Tom wrote:Soovitaksin Lightroomis metadata failidesse sisse suruda ka enne kui tõstma hakkab.
See siis tekitab .xmp failid, et sellel välisel kettal on ka alati olemas LR editid, mitte ainult LR enda baasis? Kuidas see üldse käib, tuleb kõik pildid aktiivseks teha ja siis Ctrl+s vajutada?
Tom
Posts: 2436
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Lightroomi teema

Post by Tom »

Nii jah. Aga dng on targem formaat selles suhtes.
Osa LR asjad jäävad ikka salvestamata kollektsioonid, lipud jms. Seepärast tuleks tõsta LR sees.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3530
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Lightroomi teema

Post by MartinV »

Tänud, andsin info edasi.
Post Reply