Video color grading

Ideest järeltöötluseni
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3507
Joined: 02.02.2010 19:23

Video color grading

Post by MartinV »

Usina fotode järeltöötlejana ja olles vaadanud miskeid making-of DVD lisamaterjale, olen alati arvanud, et ise videot shootides on peaaegu võimatu saavutada seda mingisugust filmilikku look'i ja nö koduste vahenditega pole see ka järeltöötluses võimalik, kuna liikuva pildi suurem viimistlemine eeldab mingit väga karmi erivarustust ja/või üliinimlikku hulka tööd.

Seepärast olid minu jaoks väga huvitavad järgnevad kaks videot:

http://www.redgiantsoftware.com/videos/ ... .php?id=23
http://philipbloom.co.uk/tutorials/grading/

Mõlemad on sisuliselt ühe videotöötlusplugina promovideod, aga natuke asja edasi uurides tundub, et vastavad tööriistad on olemas ka paremates tavainimesele kättesaadavates montaažisoftides nagu Sony Vegas ja Adobe Premiere Pro, sh ka edevamad lahendused, nagu keyframe'ide abil maskitud töötlused, et nt jälgida shotis liikuvat tegelast vms.

Minusse süstis see igatahes uut indu ja lootust, et kui lõpuks ise video tegemiseni jõuan, siis on olemas vähemalt mingisugusedki järeltöötlusvõimalused, mis mulle fotograafias ära on kulunud.

Muidugi pole videos nii palju mänguruumi kui RAW failis, nii et pigem tuleb järgida samu protseduure, mida soovitatakse kaamerast võimalikult muditavate JPG-de saamiseks - e. õige white balance ja picture style, kus kontrast ja saturation on suht maha keeratud jne.

EDIT: lingid leitud sellise kasuliku lehe vahendusel: The DSLR Cinematography Guide

MartinV
Site Admin
Posts: 3507
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Video color grading

Post by MartinV »

Esimene eksperiment Vegas Pro trialiga - alguses peab ju ikka asju vägevalt üle keerama :)
graded.jpg
graded.jpg (190.72 KiB) Viewed 10353 times
Enne keeramist oli see netist leitud 7D lambisample selline:
ungraded.jpg
ungraded.jpg (178.87 KiB) Viewed 10353 times
Materjal ilmselgelt soosis neid valguskiiri ja need nägid teatud hetkeni ka liikumises väga head välja.

Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Video color grading

Post by Saldre »

Miks just Vegase valisid? Või lihtsalt katsetad erinevaid NLE-sid? Olen valikust muidugi ülimalt meelitatud. :)


MartinV
Site Admin
Posts: 3507
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Video color grading

Post by MartinV »

Tegin siis Technicolor Cine Style'iga proovi, otse kaamerast:
Image

Silma järgi curves peale, et kontrast taastada, tulemus OK, kuid suht "video":
Image

Kerge color correction:
Image

Ja väike secondary color correction nahatoonide natuke tugevamaks esitamiseks:
Image

Minu meelest natsa filmilik isegi, ehk saab grade'ida küll, aga ei oska veel tavaliste Picture Style'idega ja nende muljutavusega võrrelda. See secondary on muidugi paras kark, mis pahatihti ei tööta, nii et kuidagi peaks nahatoone ka muidu paremaks saama - veebiski seda halatud, et näod lähevad parajaks "saviks" flat profiilidega filmides ja raske neid tagasi saada.

Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Video color grading

Post by Saldre »

Link

Kas need valgusvihud, mis osades kaadrites ülevalt ja alt sisse tungisid, on mingi filtriga tehtud või on see pigem lisatud järeltöötluses? Loogiliselt võttes peaks see järeltöötluse efekt olema.

MartinV
Site Admin
Posts: 3507
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Video color grading

Post by MartinV »

Need flare'id on vast jah post, kuigi flare'e tehakse in camera ka, viimane Start Trek paistis nende poolest silma.

Aga teema kaevasin välja seepärast, et sellel neljapäeval meie aja järgi kell seitse õhtul on lühike tunnine webinar color gradingust Sony Vegases:

https://www.sonycreativesoftware.com/co ... ebinar/reg
(ma oletan, et rekkamine pole tegelikult vajalik selle vaatamiseks).

MartinV
Site Admin
Posts: 3507
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Video color grading

Post by MartinV »

Üks video teisest suunast - get it right (või vähemalt close) in camera:

http://vimeo.com/28669523

Kommentaarides selline point, et kui sa ei jää post'ile lootma, siis õpid ehk pikapeale kohe stseeni/valgust ja oma soove kohapeal nägema ja võib-olla ka saavutama.

Post Reply