Üks pooleliolev lühike klipp

Ideest järeltöötluseni
MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Käisime Overallis "nupukoolitusel", kus valmis selline lühifilm:



ja teine pool seltskonnast tegi selle "making-of'i". Panen ühe variandi sellest making-of'ist siia lingina:

http://www.martinvarik.com/temp/makingofe4.mp4 (40 Mb)

Mustvalge, kuna ma ei jaksanud kogu asja klappima ajada ja tegelikult tundus ka kuidagi parem ja filmilikum niimoodi. Minu arust sai päris kenasti kokku, aga originaalheliga poleks ma küll suutnud seda kokku monteerida, nii palju oleks kompromisse tulnud leida öeldu vahendamise ja normaalsete kaadrite vahel.

Viimast kaadrit peaks veel natuke heledamaks-kontrastsemaks keerama, praegu natuke hall, kuigi muidu minu meelest suurpärane filmi lõpetamiseks.

Tom
Posts: 2417
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

Mulle tundub, et makingof sai parem kui film ise.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Siin on nüüd parema kvaliteediga, aga juutubi tarvis ära vahetatud muusikaga versioon:

Edit:

Siin on viimane versioon, kus on juutuubi editoris muusikat natuke nihutatud:


Algne variant (allpool) tekitas mingi vale "emotsionaalse kaare" - tundus, et muusika rõhutas justkui seda 1:32 naeratavat näitlejat, mis IMO võttis fookust ära juba 10 sekundit hiljem saabuvalt tegelikult lõpukaadrilt.

Tom
Posts: 2417
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

Tundub nagu üks pooleliolev filmiklipp. Aga seekord mitte meie oma.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... mzn8ETIVoY
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Päris huvitav - jutt oli võib-olla natuke vähe meelelahutuslik, aga siiski suht ladus. Ja selles suhtes päris hästi kokku monteeritud, et jutus polnud mingeid häirivaid hüppeid-katkestusi. Säri, nagu näha, on suur peavalu, rääkiva pea stseenides oli ilmselgelt liiga palju dünaamilist ulatust ja rääkija põles osaliselt suht ära, samas auto enda sisu oli kohati täielikus pimeduses. Enamus vahekaadreid-välisvaateid oli suht katastroof - ilgelt põhjas kontrast, alasäri, huvitav, kas keegi oli üritanud ka mingit topgearilikku grade'i sinna panna vms. Kaamera käsitsemine hooletu, tõmblevad pan-id/zoomid, liiga palju üritatud käest teha. Siin oleks oma kogemusega juba suutnud midagi paremini teha. Huvitav, kas peaks mingi Lee filtrisüsteemi vms ostma, et ND Gradiga natukegi taevaid videos päästa?

Tom
Posts: 2417
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

Ma oleks autot näha tahtnud ja auto kohta ka juttu kuulata (põhiosa moodustas siiski tegija kael).
Aga need käänulised teelõigud olid hästi valitud.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by priitv8 »

Pole küll vbl päris õige koht, aga selle video vaatamine annab küll mõtlemisainet, kui palju sellise produktsiooni jaoks aega ja närve võidi kulutada?
https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs
[youtube]Q3oItpVa9fs[/youtube]

Post Reply