Üks pooleliolev lühike klipp

Ideest järeltöötluseni
Tom
Posts: 2418
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

30 minutit timelapsi.
Ühel ööl olid pilved eriti intensiivsed:
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Kena, võiks pikemgi olla. Ma nüüd inglisekeelse nime kaudu jõudsin lõpuks lugema, mis need pilved üldse on, mis ühele minu linnavaatele kunagi poolkogemata jõudsid.

Tom
Posts: 2418
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »


Täna õhtune edit.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Peame selle vist youtube'i jaoks uuesti renderdama, seal tuleb trikke teha, et ta ei tõmbaks nii jõhkralt kontrastseks seda, see on mingi 0-255 vs 16-235 teema: http://www.bubblevision.com/underwater- ... ls-fix.htm

Oma arvutis seda mängides on ka erinev pilt näiteks VLC-l ja Media Player'il, esimene on normaalne, teine samasugune ülekontrastne.

Esimest korda 720p varianti mängides polnud ta veel seda versiooni tervenisti encode'ida jõudnud, täpselt meie väike postcredit sequence oli puudu. Teist korda mängides oli juba olemas.

Tom
Posts: 2418
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

Mul ei taha ka kõrgematel resodel youtube klippi lõpuni näidata. Laeks uuesti?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Ma renderdan uuesti youtube'i jaoks ja katsun kuidagi kättesaadavaks teha homme, siis on mõtet laadida. See lõpu äralõikamise probleem kipub praegu ikkagi korduma, töö juures mängides kah.

Hea meelega muudaks veel neid stillide zoome, võib-olla oleks seal ka parem zoomi pealt lõigata, mitte neid korraks ära "tarretada"; kui jõuan proovida ja tundub oluliselt parem, siis teen selle variandi, muidu jätan nii nagu on.

Aga muidu ma olen rahul, vahepeal hakkas eriti meeldima 0:52 algav kaader, kus focus pull on nii ilusti süngis sellega, kuidas modell pea pöörab ja silmad lahti lööb, muss ka toetab. Natuke ära põlenud ainult, säri oli rohkem paigas selle võtte alguse jaoks.

Heameelt teeb just see, et sai tegelikult minu meelest täiesti normaalselt voolav klipp kokku pandud ühe õhtuga (Ok, kahega, title sequence'i tausta ja peegeldusemängu kemiseerisin ise varem). Võib-olla olen liiga optimistlik, aga tundub, et on paranenud võime monteeruvat asja üles võtta ja võib vahelduseks pöörata tähelepanu ka sellele, kuidas tehnilist kvaliteeti (värvi, säri) parandada.

Ja see järeldus muidugi ka, et kui on inimesed ja emotsioonid kaadris, on ikka hulka rohkem filmitegemise maitset asjal juures.

Tom
Posts: 2418
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »


Uuesti siis.
Mulle näitas lõpu ka ära.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

Tom
Posts: 2418
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Tom »

http://www.theicelight.com/featuredproducts/icelight
Sellise pulgaga võib autole ka tiiru peale teha.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by Saldre »

Tubli, Martin, õiges suunas liigud! :) Näen, et oled fokusseerimise paremini käppa saanud - teravus jõuab kiiremini ja täpsemini oma sihtmärgini. Paar asja, mis pisut häirisid:

Intro pildi fookusse kerimine
Natuke liiga järsk. Fookusest väljas olemine mõjus video alguses väga hästi ning see ei tulnud üllatusena, et pärast tiitreid pilt fookuse omandas, ent suhteliselt pika ootamise järel oodatud efekt poole sekundiga ära teha... natuke tüng, noh. :)

Soundtrack
Alguse osa oli väga ideaalne. Mõnus klaver koostöös tšelloga (kui ma nüüd ei eksi). Samas lõpp (alates 1:29) muutus liiga eepiliseks. Miks liiga? Sest üleminek "eepilisuse-režiimile" viitas minujaoks sellele, et tuleb pikem video. Jälle tüng - lõppes peagi pärast üleminekut ära.

Kaadrid
Dokumentaalistiil oli väga hea, kuid mulle oleks meeldinud rohkem näha väikeses plaanis kaadreid. Teisisõnu oli liiga suur osakaal lähivõtetel (või siis suure fokaalkaugusega salvestatud kaadritel). Oleks tahtnud rohkem näha keskkonda ennast, mitte ainult elavaid subjekte. Samuti tekitas kummalise ebamugavustunde näha segamini värisevaid kaadreid ning statiivil salvestatud materjali. Minu arvates pigem valida, kumba eelistada - võrdrõhuliselt nad justkui ei toimi.

Outro
Ei läinud ülejäänud video stiiliga kokku. Liiga lihtne ning jäi mulje, nagu oleks kiiruga sunniviisiliselt juurde lisatud. Ise oleksin teinud ehk tumedal taustal sisse/välja fade'iv tekst ning ümberringi pildid/videod saadud materjalist.

Muuseas, 1:05 algav kaader - tundub, et oled seal kuidagi Lightroomi mõistes Clarity -20 efekti saavutanud. Kujutan lihtsalt ette või on Vegasel selle jaoks oma filter olemas?

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Üks pooleliolev lühike klipp

Post by MartinV »

Teravustamine - heh, ei tea, kergeks küll endale asja ei teinud: 5D jaoks pole mul LCDVF-i ja toru oli kah 28-75, millel on olematu teravustamisrõnga käik - võib-olla see aitas siis kiirusele kaasa vähemalt :)

Intro - mulle ei tundu, et aeglasem ümberteravustamine oleks seal midagi juurde andnud, küllap maitseküsimus - või siis jälle teravustamisrõnga käigu küsimus lihtsalt :)

Soundtrack - no selle saamislugu on omaette koomiline, aga selles mõttes nõus, et eepika tuli natuke liiga suur ja liiga hilja, ideaalis oleks võinud juba esimeste stuudiofotode näitamise kohal oma kõrghetke saavutada ja sealt siis lõpuni liikuda ja üldse natuke vähem dramaatiliseks muutuda.

Kaadrid - ehk võinuks tõesti rohkem üldplaane/keskkonda olla, kui eesmärgiks lugeda pildistamise-stuudio tutvustamist ja hea tooni kohast loo rääkimist, mis toimumiskoha ikka algatuseks "ära kirjeldab"; vastu rääkisid minu jaoks järgmised argumendid:
1) keskkond oli suht mudrune, ei tahtnud seda mudru kaadrisse
2) laiemate kaadrite dünaamiline ulatus oli väga suur - võttekoht oli valgustatud ja ülejäänud väga pime, mõlemas korraga detaili näidata ei olnud hästi võimalik (jah, märkan väikest vastuolu eelmise punktiga :)
3) nagu paar posti tagasi kirjutasin, kiindusin suurtesse plaanidesse inimestest, polnud varem sellist asja eriti teinud. Ja olen nendega praegugi rahul.

Käest ja statiivilt võetud asjade kokkusegamine - mind ei jäänud see häirima, aga ideaalis jah peaks võib-olla eelistama emba-kumba või siis olema nende vahel valimine põhjendatud millegi muuga kui mis parajasti käepärasem oli.

Outro - ma saan aru, et sind häirivad just lõputiitrid, mitte see päris viimane lõiguke. Tõsi, tiitritesse palju aega ei pannud, aga pigem oligi mõte hea materjal juba enne ära näidata ja mitte tiitreid venitada-huvitavaks teha.

Mainitud negatiivse clarityga kaader (nagu ülejäänudki) ei ole mingit spetsiifilist töötlust-efekti saanud, kui siis helendite minimaalset päästmist ja levelsitega jantimist juutuubi tarvis.

Post Reply