Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Ideest järeltöötluseni
Post Reply
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Post by Saldre »

Mõtlesin, et kolin vahelduse mõttes Premiere'i pealt üle DVR peale. Editimine kõik on väga vahva. Mis aga ei ole nii väga vahva on see, et renderdamisel (4k, MP4/h264, sama lugu h265-ga) vilguvad ülemised ~100 pikslit iga paari sekundi tagant. Tegelt ei ole väga vahet, mis formaat/koodek valitud, tulemus on sama. Algmaterjalis sellist anomaaliat ei ole, samuti ei "suuda" teised renderdamistarkvarad, nt Handbrake, sellist musta maagiat (pun intended) teha.

Kui kellelgi DVR'iga kogemusi ning selline bugi tuttav ette tuleb, siis võib ideid jagada. Guugeldades leidsin ainult ühe tüübi, kellel sama probleem - temal lahenes uuesti installeerimisega. Minul niimoodi ei vedanud kahjuks. Ainult renderdamisel tekib - timeline'il materjali läbi mängides on kõik fine.

EDIT: Tundub, et kui oled 3 tundi jauranud, siis ei tasu kohe siia postitama tulla, vaid võta 2 minutit puhkust, hinga rahulikult, uuenda DVR pisut uuema versiooni peale ja probleem haihtub. @Martin, võid vabalt ära kustutada selle teema! (Tegelt oleks ju vahva, kui saaks ise oma loodud teema ära kustutada, kui keegi ei ole veel vastanud ning teema vaevalt 5 minutit vana. ;))
Attachments
davinci-bugi.jpg
davinci-bugi.jpg (38.99 KiB) Viewed 214 times

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Post by MartinV »

Miks kohe ära kustutada - hea info kui keegi peale satub ja Resolve muidu kah huvitav teema, kuigi ise näppisin viimasti väga ammu - pole videot teinud vahepeal. Kas tasuta Resolve lubab ka 4k output-i? Mäletan nagu, et FHD oli maksimum?

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Post by priitv8 »

Ma ka proovisin kunagi, ammu. Aga ei pakkunud pinget, sest asi on mega ressursinõudlik.
Final Cut Pro oskab rauaga palju viisakamalt ringi käia ja ei küta kogu proset soojaks ainult selleks, et UI edasi liiguks.
Omal ajal proovisin seda, sest oli vist üks esimesi, millega sai HDR teha.

Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Post by Saldre »

MartinV wrote:
09.02.2024 00:42
Kas tasuta Resolve lubab ka 4k output-i? Mäletan nagu, et FHD oli maksimum?
Nii palju kui esimese raksuga tasuta ja Studio versiooni vahest aru sain enda mätta otsast vaadatuna, siis tasuta versioon ei toetanud 10bit videosid. See oli esimene asi, mis mind mõjutas, kuna ise ainult 10bit video tulistangi.

priitv8 wrote:
09.02.2024 01:11
Ma ka proovisin kunagi, ammu. Aga ei pakkunud pinget, sest asi on mega ressursinõudlik.
Final Cut Pro oskab rauaga palju viisakamalt ringi käia ja ei küta kogu proset soojaks ainult selleks, et UI edasi liiguks.
Resursinõudlikust oskan kommenteerida ainult Premiere'iga võrdluses ning ma ei tajunud, et ta kuidagi aeglasem oleks olnud (ühelt poolt istun Ryzen 7600 + 32gb RAM otsas, seega otseselt nagu kõige nõrgem arvuti ei ole, teisalt testisin väga lihtsakoelise timeline'iga, kus ainult paar erinevat klippi + color correction + lihtsad fade-in/out efektid peal).

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Keegi DaVinci Resolve'i kasutab videode jaoks?

Post by priitv8 »

Saldre wrote:
09.02.2024 11:11
Resursinõudlikust oskan kommenteerida ainult Premiere'iga võrdluses ning ma ei tajunud, et ta kuidagi aeglasem oleks olnud (ühelt poolt istun Ryzen 7600 + 32gb RAM otsas, seega otseselt nagu kõige nõrgem arvuti ei ole, teisalt testisin väga lihtsakoelise timeline'iga, kus ainult paar erinevat klippi + color correction + lihtsad fade-in/out efektid peal).
Lihtne monteerimise timeline oli ikka maru aeglane, eriti just FCP nutika ressursikasutusega võrreldes.
Ma muidugi proovisin seda miski MacBook Pro peal millel QC i7, nVidia 9600 ja 16GB RAM.
Aga kuna FCP sama raua peal jookseb nii palju paremini, siis ei olnud mõtet ennast piinata.
Seda ma ressursinõudlikkuse all silmas peangi.

Post Reply