Minu raamaturiiul

Ideest järeltöötluseni
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3527
Joined: 02.02.2010 19:23

Minu raamaturiiul

Post by MartinV »

Oli reedel Tartus ja puhtjuhuslikult jalutasin mööda Krisostomuse raamatupoest ning läbi akna sisse kiigates nägin kohe raamatukaantel sõnu nagu "Directing", "TV Production" jnejne :)

Lõpptulemus koduses raamaturiiulis:
Directing: Film Techniques and Aesthetics
Film Directing Fundamentals: See Your Film Before Shooting
Cutting Rhythms: Shaping the Film Edit
Cinematography: Theory and Practice: Image Making for Cinematographers, Directors, and Videographers
The Visual Story: Creating the Visual Structure of Film, TV and Digital Media

Tagantjärgi tundub, et montaaž ja eriti heli jäid liiga vaeslapse ossa, aga vastavateemalised raamatud tundusid olevat kuidagi väga riist-/tarkvarakesksed ja -spetsiifilised.

Igatahes oli lahe leida juhuslikult raamatupoes riiulist 10+ teemasse raamatut, mida lapata ja mille hulgast paremad välja valida. Praeguseks olen rohkem tutvunud esimese kahega ja nad on väga huvitavad, andes juhiseid filmide analüüsiks ja näidates, kui palju kaalutlemist ikka mõnda stseeni läheb; veidi üllatavalt on ka stsenaariumi kirjutamise pool tugevalt sees, eriti esimeses raamatus. Fookus on küll suht selgelt mängufilmidel - ei teagi, minu sellesuvised kavad lähevad vist pigem dokfilmi/reportaaži/reklaami valdkonda :)

BTW, Viru Keskuse Rahva Raamatus on ka hetkel mõned raamatud müügis:

http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/fil ... reen/48685
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/bas ... ing/108508
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/bas ... cing/55864
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Minu raamaturiiul

Post by Saldre »

Christ, Martin, sa oled täna ikka eriti aktiivne postitamisel! :)

Olen tegelikult isegi viimasel ajal tundnud, et nüüd, kus adekvaatne filmimistehnika hakkab aina rohkem ja rohkem taskukohasemaks muutuma (550D @ 14 000.-), siis tuleb aina rohkem kasuks see, kui sa aktiivselt hoiad "fotofilmi" maailmal silma peal ning oled kursis sellega, mida/kuidas keegi juba teinud. Näiteks: sa näed mingit huvitavat videot, sa uurid, kuidas see näiteks tehniliselt lahendati ja ongi sul olemas väike-ent-tähtis teadmine juhuks, kui sa ise soovid midagi sarnast teha.

Näiteks see "steadycam" riistapuu, mis nendes autovideodes kasutust leidnud. Ei kujutanudki ma varem ette, et midagi sellist eksisteerib, kuid otseloomulikult on esialgseks katsetamiseks ja mängimiseks selline lahendus oluliselt parem, kui full-blown "raudteejaam" (pean silmas adekvaatset dolly setup-i). Seega oleks minu jaoks - juhul, kui ma muretseksin endale mingi hetk HDSLR kaamera - lausa kohustuslik ka taoline statiivipealne lahendus tekitada. Sest nüüd ma tean, mida ja kuidas sellega teha saab ning mul ei ole muud pääsu, kui ise sama järgi teha ning võib olla ka midagi uut proovida.

"Filosoofiline" iva, millest ma aru sain selle postituse kirjutamise käigus: mida rohkem on sul erinevaid võimalusi, seda rohkem pead sa ennast kursis hoidma, kuidas neid võimalusi realiseerida.
MartinV
Site Admin
Posts: 3527
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu raamaturiiul

Post by MartinV »

Sa räägid IMO sellisest jooksvamat laadi tehnilisest infost, mille hankimiseks on minu meelest foorumid/blogid parimad kohad - kui see info kunagi raamatukaante vahele jõuab, on ta tõenäoliselt juba aegunud.

Need raamatud said pigem selleks ligi võetud, et panna edasisele tegevusele mingigi teoreetiline alus ja saada selgeks põhimõttelisemad, konkreetsest varustusest mittesõltuvad põhitõed. Ja äkki on edaspidi filme natuke huvitavam ka vaadata :)

Ma mäletan, et sul oli mingi umbusk (BFM-iga seoses tuli jutuks) "established" teadmiste ja lähenemiste osas, mis kipuvad loovust lämmatama, aga ma kahtlustan, et päris nendeta ikka läbi ei saa.
Tom
Posts: 2431
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Minu raamaturiiul

Post by Tom »

Vaatasin öökapile ja seal lesis raamat 2000 aasta raamat How To Read a Film millest on 2009 juba uus väljaanne tehtud. Raamat räägib selges vormis üldiselt ja ka konkreetselt filmi kui ühe meediakunsti liigi kultuuriloolisest, tehnoloogilisest ja filmiteoreetilisest taustast. Soovin välja laenutada mõne teise huvitava raamatu vastu.
T.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.
MartinV
Site Admin
Posts: 3527
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Minu raamaturiiul

Post by MartinV »

Sattusin natukese aja eest jälle Tartusse ja nagu juba traditsiooniks saanud, rabasin jälle Krisost viis raamatut:

Better Location Shooting
Directing the Documentary
Compression for Great Video and Audio
Producing Great Sound for Film and Video
Grammar of the Edit

Kui miski nendest või varemmainitutest huvitab, siis võib kiire vahetuse teha küll.

EDIT: fototeemalisem kirjandus eraldi teemas.
Post Reply