8mm filmi skännimine

Ideest järeltöötluseni
priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

Esimene katse otseprojektsioonist sensori pinnale:
https://drive.google.com/file/d/0B3UamP ... VlYTQ/view
https://docs.google.com/file/d/0B3UamPl ... RNQXc/view
Midagi peab selle virvendusega ette võtma. Venelaste prijomid on kõik üles ehitatud järeltöötlusele.
Pean oma võimalused selleks ära hindama. Projektori ümbertegemine ei kõla ka väga ahvatlevana.

Aga ikkagi, ETV meest tulemus on vähemalt kaadri vilkumise osas kõvasti parem, kui minu oma. Arumaeitaipa.
http://etv2.err.ee/l/kultuur/8_mm_elu

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

ERM on isegi eesti keeles kirjutanud toreda ülevaate sellest temaatikast:
8 mm filmid. Ajalugu, vananemine ja säilitamine

Ja üllatus-üllatus! Seda teenust saab ka kohapealt osta: http://www.momentor.ee/8mm/
Asukoht : Akadeemia tee 21/F

http://www.hot.ee/ardfilm/

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

Aidake nüüd vanainimest! Mõistus täiesti otsas. Miks mu Epsoni filmiskänner, mis 35mm posi- ja negatiive suurepäraselt isegi 3200dpi-ga sisse tõmbab, korraga Super 8 filmi pealt sellise solarisatsiooni ja digimüra isegi tühja kohta (nt perforatsiooniavad) tekitab?
8mm-2.tif
8mm-2.tif (930.54 KiB) Viewed 9317 times
Proovisin isegi skänneri heledust ja värviküllastust käsitsi maha võtta, aga see ei muuda pildi viga olematuks.

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

Vahepeal on pikk vaikus olnud, sest kõik treialid ju puhkavad suvel. Aga täna võtsin ennast niipalju kokku, et tegin torutööd ära ;)
IMG_1224.jpg
IMG_1224.jpg (166.42 KiB) Viewed 9203 times
IMG_1227.jpg
IMG_1227.jpg (98.08 KiB) Viewed 9203 times
PS ISO800 on ilmne liialdus, aga eks enne tuleb film sisse panna.
Lamp sai nüüd vahetatud 12V 0.6W vastu:
Image

Stay tuned :D

MartinV
Site Admin
Posts: 3467
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: 8mm filmi skännimine

Post by MartinV »

ISO 800 tundub palju jah, kui sul tugev lamp paari sendi kauguselt otse sensorile paistab :) Milleks see ava selles treitud tükis on, et algupärasele objele ligi saada? Palju mingi sellise custom jupi treimine umbes maksab?

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

MartinV wrote:ISO 800 tundub palju jah, kui sul tugev lamp paari sendi kauguselt otse sensorile paistab :) Milleks see ava selles treitud tükis on, et algupärasele objele ligi saada? Palju mingi sellise custom jupi treimine umbes maksab?
No halogeenid, millega enne proovisin, olid 100W (venelaste standard) ja 25W (kõige nõrgem, mis poest sain). Valgusviljakuse koha pealt ei oska võrrelda. Kui filmiga proovin, saab näha. Ise tahan ikka loota, et saab ilma ND filtrita hakkama.
Avad torus on justnimelt mõeldud fokusseerimiseks. Sest see on ju ainus võimalus. Võimalik küll, et kui ükskord fookusesse saab, pole rohkem vaja näppidagi.
See tehti mulle 60 raha eest. Eelmine treial mainis, et materjali kulu ise on 30 ja oleks veel galvaniseerinud ka +10 eest. Aga tema ei saanud mul lõpuks seda teha ja galvaanika jäigi ära.

roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: 8mm filmi skännimine

Post by roland »

Väga pñev projekt sul. Jään huviga tulemusi ootama!

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

roland wrote:Väga pñev projekt sul. Jään huviga tulemusi ootama!
Eile katsetasin - jäi ikkagi seal kohas katki, et 1/100s ei saa ma stabiilset kaadrit, ja 1/25 või ka 1/50 saan üsna heleda saia. Rootori labade lõikamiseni pole veel jõudnud, see peaks tegelikult ka asja parandama vilkumise osas, samas muutub projektori "säriaeg" ka suuremaks e saan veel heledama pildi.
(väike ebameeldiv üllatus tuleb ka a7 kaameralt - Movie režiimis on minimaalne ISO 200!). Niisiis kulutasin aliexpressis $4.50 ja tellisin 43mm ND8 filtri. Mul on toru sees selle jaoks koht isegi planeeritud:
Tube.png
Tube.png (39.7 KiB) Viewed 9184 times
Hetkel siis ootab projekt hiinlase järel ;)

PS Panin tähele, et sealt saab ikka igast nodi poolmuidu osta: Pro 4 Way Macro Focusing Focus Rail Slider

roland
Posts: 69
Joined: 16.10.2015 08:57

Re: 8mm filmi skännimine

Post by roland »

Ma olen ka Ali-st päris palju kola tellinud. Põhiliselt arvestusega et kui saast peaks olema siis ei ole rahast kahju. Nüüd teemasse tagasi tulles mul oli kunagi üks UV-filter mis oli objektiiviga "boonuseks" kaasa pandud. Ega ma seda kunagi ei kasutanud, aga siis kui ma oma poolkaadri objektiivid maha müüsin, siis panin jälle kaasa. Ennem otsustasin et teen ilusasti puhtaks. Lõin siis särama, uurin tulemust ja panin tähele, et täiesti silmnähtavalt on aru saada, et läbi selle klaasi kaotab pilt oluliselt värve ja on tuhmim. Võrdlesin siis ühe korraliku UV-filtriga, mis silmaga vaadates ei moonutanud midagi. St sellel filtril nagu ei tundunudki klaasi ees olevat. See oli väga huvitav avastus, kahjuks ei olnud too hetk aega pilte teha.

Nüüd mul on ebay-st tellitud üks ND filtrite komplekt. Kah hiinast ja odav. Seda ei ole silmaga nii lihtne hinnata. Aga idee on mingi hetk testida, kui palju need filtrid moonutavad.

NB, See focus rail on mul plaanis mingi hetk ära tellida ja järgi proovida

priitv8
Posts: 1652
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: 8mm filmi skännimine

Post by priitv8 »

roland wrote:Nüüd mul on ebay-st tellitud üks ND filtrite komplekt. Kah hiinast ja odav. Seda ei ole silmaga nii lihtne hinnata. Aga idee on mingi hetk testida, kui palju need filtrid moonutavad.

NB, See focus rail on mul plaanis mingi hetk ära tellida ja järgi proovida
Jah, saab näha, mis ta sealt tuleb. Mul on veel võimalik see klaas (kui ta s*tt peaks olema) paigutada lambi ja filmi vahele :D . Ja veel on mul õnneks võimalik post-is asju parandada. Arvatavalt on 70% materjalist niikuinii mustvalge ka. Ja postis on vaja näppida juba selle pärast kasvõi, et minu tehnikaga saan ma 180% pööratud peegelpildi, ma pean selle tagasi otseks keerama.

See rail tundub huvitav, aga piltide järgi ei saa aru kui logu ta võib olla ja kui suurt raskust ta tegelikult kannaks. Õnneks ei maksa palju, saatekulu ei ole ja Hiinast tuleb kaup Eestisse ka väga kiiresti. Vist tehakse palju reise.

Post Reply