50d RAW-video

Ideest järeltöötluseni
Post Reply
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

50d RAW-video

Post by Kristen »

http://www.eoshd.com/content/10507/it-l ... ma-monster
Peaksin selle asja ära katsetama. Või teeks seda kuidagi teaduslikumalt ja koos?
Kristen

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: 50d RAW-video

Post by MartinV »

Ma hakkasin mingi aja eest nupukest sellest kirjutama 5D3 vaatevinklist, aga jäi pooleli. Suht uskumatu lugu küll, mai alguses oli asi tasemel "saame mõniteist suurema värviruumiga kaadrit teha enne kui puhver täis saab" ja paari nädalaga sai sellest full-HD RAW video @ 24/25 fps.

Esimene emotsioon oli kiruda, et kuidas Canon nii kitsi on ja kuivõrd lihtne oleks tal oma klientidele palju enamat pakkuda, kui mingid ettevõttega mitteseotud häkkerid suudavad paari nädalaga sellise "unelmatefeatuuri" realiseerida. Aga ei, on vaja hoida 30K EUR C500 turgu ja lihtrahvale tilgutada mingeid tibatillukesi või lausmõttetuid edusamme.

Aga pikapeale :) rahunesin ja mõtlesin, et tegelikult ju hea, et riistvara on võimekas tehtud ja Canon vist suurematest tootjatest ainuke, kes sellist häkkimist talub ja võimaldab (va. 1-seeria osas). Paranoilisemad arvamused netis olid, et Canon võis sellist arendust lausa soosida, kuna profikaamerate müüki selline mitteametlik ja mittelollikindel häkk ei ohusta, samas võib-olla paneb mingeid nt Blackmagicu kliente hoopis Canoni poole vaatama.

Kui tehnilisest küljest rääkida, siis ma saan aru, et 5D3-le oleks vaja MagicLanterni alfaversiooni + raw video moodulit, mis mõlemad netist vabalt saadaval. Resosid saab valida erinevaid, aga pidevaks full-HD salvestuseks on vaja väga kiireid CF kaarte (1000x Lexar vms; SD kaartidele ei suuda Canonid piisavalt kiiresti kirjutada). Kaardile kirjutatakse video miskis spetsiifilises formaadis, mille saab pärast arvutis üksikuteks .dng formaadis kaadriteks konvertida. Neid saab siis nt Lightroomis grupiviisiliselt töödelda ja salvestada kasvõi posu jpg-dena, mida siis videotöötlusprogrammile kaadrijadana ette sööta. Kaameras endas salvestatut tagasi mängida ei õnnestu, nii et kui tahad veenduda, et midagi said ja ei tekkinud miskeid tehnilisi viperusi või vahelt puuduvaid kaadreid (nt kaardi aegluse tõttu), siis peab arvuti käepärast olema ja eriti operatiivne see pole.

Pildikvaliteet pidi olema suurepärane nii dünaamilise ulatuse kui reso poolest (miskitest puhttehnilistest kaladest on aegamööda üle saadud), ka väiksemad resod pidid full-HD'ks ülessuurendatuna hääd olema. Sellest pole täpselt aru saanud, kas ja millistel mudelitel võib moire'ga probleeme olla.

5D3 peal proovimiseks peaks veel infot ja julgust koguma, 7D-le paraku ei pakuta seda veel, selle progemine on jätkuvalt keerulisem tänu tema kahe protsessoriga lahendusele. Aga nende kaamerate standardvideot vs 50D RAW videot võib ju proovida küll.

Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: 50d RAW-video

Post by Kristen »

No aga kooskõlastame siis millalgi aja ja teeme teadusliku eksperimendi. Tomi stuudios või kohvikus? Kolmapäevad ei sobi.
Kristen

MartinV
Site Admin
Posts: 3506
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: 50d RAW-video

Post by MartinV »

Ma olen terve selle nädala mängust väljas, aga järgmiseks võiks juba midagi planeerida, ilmselt kovikus siis.

Post Reply