Poolikud pikslid monitoril

Kõik muu huvitav
Post Reply
Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Poolikud pikslid monitoril

Post by Saldre »

Tervist, karvalised ja sulelised!

Puutusin kokku see nädal ühe huvitava monitori teemaga ning mõtlesin siin ka sheerida. (Proovin nüüd ühe postitusega tasa teha oma ~6-aastane puudumine siit. ;))

Kopeerin oma pöördumise Arvutitarga poole, seal kogu info kirjas:
Tervist!

Ostsin nädal aega tagasi endale Arvutitarga e-poest AOC C24G2U monitori. Aasta tagasi sai samuti Arvutitargast ostetud AOC monitor - sama seeria, kuid varasem mudel C24G1, seega tekkis mul hea võrdlusmoment uue ja vana vahel. Kohe esimese paari minutiga oli selge, et uus mudel on kuidagi udusema pildiga. Lähemal vaatlusel oli näha, et uus mudel näitab kohati "poolikuid piksleid" - ehk siis segab eelmise ja järgmise pikslirea omavahel kokku ning näitab nende kahe keskmist, millest ka udusem lõpptulemus. Panin kirjaga kaasa üles pildistatud võrdluse (pildid tehtud statiivi pealt sama kaugelt ning fookus mõlemal samas kohas, seega pildilt nähtav udusus uuema mudeli puhul ei ole tingitud käevärinast vms).

Võrdluse pealt näha, et C24G2U kuvab teksti peal poolikuid piksleid ning on ka üldiselt pisut pehmema pildiga. Proovisin nii HDMI kui DP porti ja ka erinevate refresh rate'idega, kuid tulemus oli sama. Tundub, et kas mulle on sattunud lihtsalt halb paneel (tõenäolisem variant) või ongi uus mudel sellise defektiga (vähem tõenäoline).

Mis valikud mul antud situatsioonis on? On mul mõtet see garantiisse saata, et vahetus saada või ei lähe selline "poolikud-pikslid-suuremate-tekstide-kohal" juhtum garantii alla? Või saaks 14-päevase tagastuspoliitika raames see kuidagi ümber vahetada sama monitori teise eksemplari vastu?
Tegemist oli suhteliselt odava monitoriga (189€), seega ei olnud mul ootused liialt kõrged, samas vana mudel oli selgelt teravam, seepärast üldse hakkasingi uurima, mis valikud mul kliendina on antud juhul. Oleks see mingi 700-eurone Dell, siis loomulikult trambiks rohkem jalgu.

Tean, et paljudel monitoritootjatel on näiteks surnud pikslite osas eraldi poliitika (mõned lubavad juba ainuüksi ühe surnud piksli peale monitori ümber vahetada). Aga selline pooliku piksli teema on minu jaoks täiesti uus. On siin keegi teist kokku puutunud sarnase olukorraga ja kuidas olete käitunud?
Attachments
aoc-c24g1-vs-c24g2u.jpg
aoc-c24g1-vs-c24g2u.jpg (411.31 KiB) Viewed 535 times

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Poolikud pikslid monitoril

Post by priitv8 »

See näeb siiski rohkem nagu Font Antialiasing välja.
Kas ekraan on ikka pandud monitori native reso peale?
Kas monitoril saab valida 1:1 pixel mappingu?

MartinV
Site Admin
Posts: 3517
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Poolikud pikslid monitoril

Post by MartinV »

Tere imeloom :)

Võib-olla vaadata, kas monitori enda menüü paistab terav, see vist alati 1:1 pikslitega? Ja menüüs seadeid uurida vbolla, äkki mingi "pilditöötlustarkus" sisse lülitatud? Mõnda teist arvutit / läpakat sinna taha proovida? Kui ei saa kuidagi paremaks, siis võib-olla seda 14-päevast tagastusõigust kasutada - e-post ostetu peaks ju saama ilma igasuguse põhjuseta tagasi anda.

Saldre
Posts: 136
Joined: 03.02.2010 16:25

Re: Poolikud pikslid monitoril

Post by Saldre »

Mõtlesin, et vastan siin niipea, kui Arvutitargast vastuse olen saanud, aga huvitaval kombel ei ole nad senise kahe nädala jooksul midagi vastanud peale selle, et suunasid kirja garantiiosakonda edasi, kes siis pidanuks minuga edasi suhtlema.

priitv8 wrote:
25.04.2021 20:09
See näeb siiski rohkem nagu Font Antialiasing välja.
Antialiasing on rohkem graafikakaardi tasandil toimuv operatsioon - monitor lihtsalt kuvab seda, mis graafikakaart on valmis "arvutanud". Kui vana monitor kuvab pilti korralikult ning kõrval uus monitor kuvab poolikuid piksleid, siis tundub pigem monitori kapsaaias see kiva olevat. :)

priitv8 wrote:
25.04.2021 20:09
Kas ekraan on ikka pandud monitori native reso peale?
Jah.

MartinV wrote:
25.04.2021 22:56
Kas monitoril saab valida 1:1 pixel mappingu?
Monitor mingit eraldi pixel mappingu optionit mulle OSD menüüs ei paku. Nvidia enda control panelist scaling mode'iga mängides (Aspect ratio/Full-screen/No scaling) ka ei olnud vahet.

MartinV wrote:
25.04.2021 22:56
Kas monitori enda menüü paistab terav, see vist alati 1:1 pikslitega?
On terav.

MartinV wrote:
25.04.2021 22:56
Menüüs seadeid uurida vbolla, äkki mingi "pilditöötlustarkus" sisse lülitatud?
Proovisin, mitte ühelgi sättel ei olnud vaktsiini nende poolikute pikslite vastu.

MartinV wrote:
25.04.2021 22:56
Mõnda teist arvutit / läpakat sinna taha proovida?
Proovisin, sama teema.

MartinV wrote:
25.04.2021 22:56
Kui ei saa kuidagi paremaks, siis võib-olla seda 14-päevast tagastusõigust kasutada - e-post ostetu peaks ju saama ilma igasuguse põhjuseta tagasi anda.
Avastasin vahepeal, et kui e-poest osta ettevõtte nimele, siis ei kehtigi see 14-päevane tagastusõigus. Samas garantii arvamus huvitaks sellegipoolest. Saatsin täna Arvutitargale meeldetuletuse sel teemal. Sisetunne ütleb, et palutakse lihtsalt monitor garantiisse saata ning nädal hiljem tagastavad argumendiga, et nende jaoks toimib normaalselt.

Post Reply