Ehitusnõu, akenda vahetus

Kõik muu huvitav
Post Reply
MartinV
Site Admin
Posts: 3516
Joined: 02.02.2010 19:23

Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by MartinV »

Hei, teie äkki rohkem kokku puuutunud teemaga. Lasen ema juures aknaid vahetada, uued aknad ees, viimistlus veel tulemas, tegin natuke pilte, et küsida, kuidas paistab:

Image
Siin oleks nagu natuke suurem auk lammutatud/lagunenud, kui algselt mõõdetud, et montaaživahust üks jäi väheks ja on vaja olnud penoplasti ka vahele ajada.

Image
Siin jälle teine äärmus, et on suht vähe lammutatud paigaldamisel, näis, kuidas need klambrid üle viimistletakse?

Image
Ja siin mingi vahepealne variant, kus küljepeal oleks nagu suht parajalt lammutatud, üles aga jälle suht palju vahtu läinud, nii et teises otsas seda kah penoplastiga täiendatud.

Kas paistab vastuvõetav või peaks ma midagi põdema?

Tom
Posts: 2424
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by Tom »

Mis oli aknavahetuse põhjus?
Pildid tegid ise?
Mulle meeldib, et akna peale on ka Varik kirjutatud.
Kas aknapaled nad ka krohvivad ära või katavad kipsplaadiga?
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3516
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by MartinV »

Senised aknad olid majaga ühevanused ja ei paistnud üldse sedamoodi, et nendega oleks mõeldav veel ühte talve läbi teha.
Pildid tegin ise telefoniga.

Ma ei tea, mil viisil neil see viimistlus on plaanis teha. See vist pole ka lepingus lahti kirjutatud.

Natuke loll vist nüüd küsida, kui seda homme tegema tullakse, aga kas ma peaks oma ema instrueerima, et neilt midagi kindlasti nõuda?

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by priitv8 »

Ma pole ise seda asja küll lähedalt näinud, aga aastaid tagasi lasi minu ema omal mustamäel aknad vahetada ja hinna sisse kuulusid ikka paled ka. Peale vaadates näevad küll normaalsed välja. Pakun küll, et teostus on ikka gyproc.

Tom
Posts: 2424
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by Tom »

Ma arvan, et piltidel on suht tavapärane olukord. Korteri ventilatsioon hakkab ilmselt probleemiks muutuma. Oleneb kas jakuidas need aknad ventileeritud on.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

MartinV
Site Admin
Posts: 3516
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by MartinV »

Köögiaknal on miski ventilatsioonijubin ka. Ega see korter enne ülearu tihe ei tundunud, aga muidugi see võis suuresti nendest vanadest akendest tullagi. Tänud kommentaaride eest, ei tunne end koduselt asjas.

Tom
Posts: 2424
Joined: 26.03.2010 01:39

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by Tom »

Ma spetsiaalselt pole emal lasknud aknaid vahetada, sest tekivad ventilatsiooniprobleemid.
On parem kui sul on aga ei vaja kui sul on vaja aga ei ole.

Margus
Posts: 130
Joined: 21.03.2010 23:42

Re: Ehitusnõu, akenda vahetus

Post by Margus »

Nii nad ette käivadki :D Ventilatsiooniga tuleb kindlasti jama,kuna NL aegne ventilatioon oli akende ja uste täpsuse arvelt

Post Reply