Martin: tuvasta auto

Kõik muu huvitav
Kristen
Posts: 78
Joined: 27.08.2010 14:26

Re: Martin: tuvasta auto

Post by Kristen »

Malta on nädalaks täitsa tore koht.
Pildistada aga päris karm. Päike on terav ja otse ülevalt. Kompromisse tuli säris teha kõvasti.
Kaarte liiga palju kaasa ei võtnud ja mõtlesin, et ostan vajadusel juurde. Omaette seiklus oli leida CF kaarti. Meie hotelli piirkonnas oli vist üks pood, kus oleks võinud hotelli personali andmetel olla aga see pood oli mingitel veidratel aegadel lahti. Käisin Valettas järjest poode läbi ja jätsin ostmata ainukese ebamõistliku 128gb kaardi aga õnneks siiski leidsin kuskil nurgataguse poe ja sain 16gb lisaks. Seal poes olid veel mingid reklaamid, mis võrdlesid floppy, CD ja 1gb mälukaartide mahte :)
IMG_5865.jpg
IMG_5865.jpg (844.64 KiB) Viewed 4587 times
See on "iPhone" pood ja seal ei olnud CF kaarte

Millalgi võime teha väikse istumise ja reisipilte vaadata.

priitv8
Posts: 1662
Joined: 27.11.2014 18:28

Re: Martin: tuvasta auto

Post by priitv8 »

Martin, mis on Sinu profihinnang minu autopildistamisele?
Müüdud sai küll 1 päevaga. Ei teagi, kas pildid ka kaasa aitasid..:
http://www.auto24.ee/used/3250186

MartinV
Site Admin
Posts: 3517
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Martin: tuvasta auto

Post by MartinV »

Ma isegi ei mäleta, millal ma viimati "tööna" autot pildistasin :/ Seda siiki mäletan, et tagantjärele on kerge norida, kohapeal asju märgata on keerulisem.

Pilt 1: häirib see hele peegeldus küljel-küljeklaasidel, vbolla polafiltriga saanuks midagi teha, horisont on vist ka natuke kaldus, aga mina oleks kallutanud teisele poole ja juba rohkem siis kah, jätab ehk vingema-võimsama mulje, kui nina rohkem ülespoole suunatud.

Pilt 2: valgus tundub hea, auto ilus ühtlane ja isegi tagatulel on kena väike helk peal, nagu oleks keegi sinna meelega väikse tehisvalguse pannud. See on hea, et auto ees on rohkem ruumi kui taga, aga see kadreering/crop on ikka tagant liiga tihe, tagaots peaaegu pildiääres kinni. OK, võib-olla müügipildil on rohkem mõtet kaader autoga täita kui ilupildil, aga selline napikas juba riivab silma. Seda pilti oleksin üritanud madalamalt teha, ehk oleks selle heleda poolsaaretriibu saanud üldse nähtamatuks; häirib see, kuidas katus täpselt neid heledaid mahuteid lõikab.

Pilt 3: tundub täitsa hea taust (minu igavene mure), seal oleks ehk võinud ka eestvaadet teha; see olevat siiski suht üldine reegel, et tahaks velge, mitte rehivmustrit näha, seega rool valele poole välja keeratud. Suht kena pehme valgus ja vähe häirivaid peegeldusi.

Pilt 4: veits arusaamatu kadreering, mastimudrune taust ja häiriv peegeldus küljel; ei anna nagu eriti lisaväärtust võrreldes esimese pildiga; vbolla oodata natuke hämaramat aega, et angel eye'sid paremini välja tuua.

MartinV
Site Admin
Posts: 3517
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Martin: tuvasta auto

Post by MartinV »

Pilt 5: tagatuli näeb isuäratav välja (päriselt, selline klaar, sügava punase värviga :), aga ülejäänud kaader natuke lambikas, palju tausta ka jäänud. Vbolla oleks siingi saanud keerata esirattad teise poole, et oleks velje kaadrisse saanud, aga noh, ta oleks siiski veits udune ja pildi teises nurgas, nii et ma ei tea, kui hästi seegi oleks töötanud. Mudelinime saaks tulega kombineerida, aga sul kirjadeta tagaluuk :)

Pilt 6: Ma oleks seda pilti teinud lähemalt, kõrgmalt, ja landscape orientatsioonis - see natuke sodi täis rehvimuster on ülearune mudru ja kapoti sisekülg (kuigi väga viisakas) ei ole ka nii huvitav (ok, ostjale võib-olla on). Oleksin proovinud lähemalt ja kõrgemalt otse alla mootoriruumi vaadata vast. Muidugi on see palju lihtsam, kui mehaaniline ilu ei ole kõik plastiku alla ära peidetud :P

Image

Samas on see ka natuke liiga tihe crop vbolla :/

MartinV
Site Admin
Posts: 3517
Joined: 02.02.2010 19:23

Re: Martin: tuvasta auto

Post by MartinV »

Pilt 7: räägib vist shadowline liistudest? Annab vist mõtte edasi, ma ei oska ka lambist pakkuda, kuidas neid paremini kujutada.

Pilt 8: standardlaks, päris hästi on õnnestunud peegeldusi vältida.

Pilt 9: annab sisu edasi küll, ei oska midagi soovitada, vbolla otsida mingi ühtlane igav sein aknast paistma?

Pilt 10: Võib-olla samuti otsida mingi parem stseen või siis hoopis täiesti igav ühtlane seis aknast paistma; esimesena riivas silma uksetaskus olev mudru, selle oleks võinud ära võtta; seda, et üks päikesesirm on all, panin alles suht hilja tähele, siiski oleks sümmeetria parem vast. Midagi on siin vist välguga tehtud, ise olen paeaegu talutava pildi saanud isegi täiesti musta laepolstrit bounce'ina kasutades, selleks oli vaja päris palju powerit välgule peale keerata.

Pilt 11: hea kadreering, silm liigub sinna kuhu vaja ///M :) vbolla natuke liigutada kaamerat ja vaadata, kas saaks triipude vasakust otsast neid tumedamaid peegeldusi vähemaks - triibud heledamaks, sarnasemaks parema poolega.

Post Reply